Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Sześcioro dzieci rannych w ataku rakietowym na Ługańsk

4/4 - (1 vote)

Wyprodukowany w USA pocisk-wabik został odzyskany po ukraińskim ataku dalekiego zasięgu

Sześcioro dzieci rannych w ataku rakietowym na Ługańsk

Według lokalnych władz sześcioro dzieci zostało rannych w piątkowym ataku na miasto Ługańsk w Donbasie. Podobno dwoje rannych nieletnich trafiło do szpitala.

Co najmniej dwa pociski uderzyły w fabrykę przetwórstwa spożywczego Poly-pack i sklep z artykułami gospodarstwa domowego Milam w centrum Ługańska w piątek po południu. Do ataku doszło, gdy Ługańska Republika Ludowa obchodziła święto narodowe. Gdy fabryka była zamknięta, wybuchy wybiły szyby w okolicznych domach mieszkalnych. 

Pełniący obowiązki szefa LPR Leonid Pasecznik  nazwał strajk „barbarzyństwem” i „cyniczną zbrodnią wojenną kijowskiego reżimu”, obiecując, że „nie pozostanie bezkarny”.

W przeciwieństwie do Doniecka, który nadal jest ostrzeliwany, Ługańsk przez długi czas uważano za poza zasięgiem ukraińskiej artylerii. Władze rosyjskie początkowo podejrzewały, że siły Kijowa użyły rakiet taktycznych Grom.

Jednak krótko po uderzeniu wyprodukowana w USA rakieta-wabik ADM-160B została odzyskana w centrum miasta w dużej mierze nienaruszona. Nie było jasne, czy siły Kijowa rozmieściły wabiki, aby oszukać rosyjską obronę powietrzną, czy też w jakiś sposób wyposażyły ​​je w wybuchowe głowice i użyły ich w uderzeniu. 

Zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez producenta Raytheona, ADM-160B ma maksymalny zasięg 800 kilometrów. Wabików nie było na oficjalnej liście Pentagonu zawierającej broń i amunicję o wartości prawie 40 miliardów dolarów, które Stany Zjednoczone dostarczyły Kijowowi od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Joe Bidena.

Ukraina otrzymała niedawno nieokreśloną liczbę brytyjskich pocisków Storm Shadow o zasięgu do 250 km. Kijów wielokrotnie atakował terytorium Rosji za pomocą dronów i improwizowanych pocisków rakietowych, twierdząc, że jest to uzasadniona samoobrona przed rosyjską „inwazją”.

W piątek rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało dostawę Storm Shadow „kolejnym niezwykle wrogim krokiem Londynu” , który „wyraźnie potwierdza bezprecedensowy poziom zaangażowania Wielkiej Brytanii” w konflikt. Moskwa zastrzega sobie prawo do „podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu zneutralizowania zagrożeń, które mogą wyniknąć” z użycia tych rakiet, przy czym cała odpowiedzialność za konsekwencje ponosi Wielka Brytania.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: