Sprzeczności trudno przeżyć w bardziej szalony sposób: podczas gdy Arnold Schwarzenegger (75) przemawiał do sumienia wszystkich grzeszników klimatycznych na Światowym Szczycie w Austrii zaledwie kilka dni temu, aktor filmowy i były polityk zrobił teraz szaloną rundę dla reklamy Netflix ze swoim prywatnym stalowym potworem z akcji armii austriackiej: M47 typu „mój czołg jeździ nawet bez lasu” zużywa około 810 litrów oleju napędowego na 500 kilometrów przy mocy 100 KM.

Arnold Schwarzenegger z tym 46 000-kilogramowym czołgiem podstawowym przewraca samochód średniej klasy przed kamerami, po czym przedstawia się w swojej nowej roli dyrektora ds. akcji w firmie Netflix.

Akcja w klipie reklamowym dla Netflix: Arnold Schwarzenegger w czołgu.

Myśliwiec przeciwko paliwom kopalnym napędza 810-konny czołg podstawowy

Klip reklamowy jest absolutnie zabawny – ale nie tak pomocny w pozycjonowaniu Schwarzeneggera jako rowerowego ochraniacza klimatu: nawet najbardziej lojalni fani zawsze mogli zdiagnozować pewne sprzeczności w zachowaniu gwiazdy kina akcji. Hollywoodzka gwiazda powiedziała niedawno w Wiedniu: „Nadszedł czas, aby nasz ruch ekologiczny obudził się i dostosował do nowej rzeczywistości. Wzrost nie musi być napędzany przez paliwa kopalne”.

Może miły sponsor da Terminatorowi nowy elektryczny czołg bojowy, który nie jest zasilany paliwami kopalnymi, który nie pozwala już czarnym chmurom oleju napędowego unosić się z jego spalin.

W ciemnym garniturze w czołgu: Schwarzenegger, nowy dyrektor ds. akcji Netflix.
Dobre wykonanie: Arnold Schwarzenegger w filmie promocyjnym
Były Conan i Ex-Terminator zawsze ma przy sobie miecz.