Przynajmniej od czasu jego zbyt „przyjaznych Putinowi” wypowiedzi i krytyki prezydenta USA Joe Bidena („Joe Biden jest zwolennikiem wojny”), został poddany masowej krytyce. Teraz Rogers Waters (79) po raz kolejny był niezwykle prowokujący: na koncercie w trakcie trasy „This is not a Drill” w Berlinie weteran Pink Floyd pojawił się w ubraniu mocno przypominającym czasy nazistowskie – w tym z fałszywym pistoletem maszynowym.

W ten sposób strzelał nad głowami koncertowiczów i pozwalał unieść balony w kształcie świni – z gwiazdą Dawida. To pojawienie się ma teraz prawne następstwa, według mediów w Izraelu i Niemczech. Służby bezpieczeństwa państwowego prowadzą śledztwo w sprawie podżegania do nienawiści.

Komentarze

 • Olaf mieszka w Meksyk

  To oczywiste, dlaczego muzyk Roger Waters jest czerwoną dla głównego nurtu. Zwróć uwagę na ostatnie zdjęcie w tym artykule (wielkie podziękowania dla Exxpress za opublikowanie dokładnie tego zdjęcia), na którym plakat z napisem „Free Assange” można zobaczyć w tle, a tym samym pokazuje, gdzie Roger Waters faktycznie stoi politycznie.
  Na pewno nie po stronie podżegaczy wojennych.

  Odpowiedź
 • Ważny głos „przeciw” zielonym! 🤩

  I znowu, europejskie podwójne standardy.

  Jeśli rząd UA jest aktywny ze wszystkimi swoimi machinacjami, to nie ma o tym ani słowa.

   16