Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Pętle zagłady mnożą się

3.8/4 - (5 votes)

Obraz: Mnożą się pętle zagłady

Wszyscy możemy udawać, że jesteśmy fantastyczni, dopóki podłoga się pod nami nie zawali. W tym momencie samozadowolenie / zaprzeczenie ustępuje miejsca panice, ale jest już za późno, aby dokonać jakiejkolwiek realistycznej odwrócenia losu.

 

Doom Loops  są w leksykonie od dawna.  Podstawową ideą jest to, że spadek jednego z wejść utrzymujący status quo osłabia inne wejścia. Ta słabość napędza się sama, przyspieszając spadek, aż do momentu, gdy krytyczny poziom wsparcia zostanie załamany i system się załamie.

Doom Loops  są używane do opisywania śródmieść wielkich miast wypatroszonych przez pracę zdalną, zamykanie małych firm oraz wzrost przestępczości przeciwko mieniu i chronicznej bezdomności.  Kiedy liczba pracowników dojeżdżających do centrum miasta gwałtownie spadła, firmy obsługujące tę siłę roboczą nie miały już wystarczająco dużej bazy klientów, aby wspierać ich wszystkich i tak wielu bliskich.

To masowe zamknięcie sprawia, że ​​dzielnica jest mniej tętniąca życiem, co jeszcze bardziej osłabia handel.

Jednocześnie politycy i prokuratorzy okręgowi nakazali nieściganie przestępstw przeciwko mieniu bez użycia przemocy, takich jak włamania do samochodów, kradzieże w sklepach itp., dając zielone światło klasie przestępczej specjalizującej się w przestępstwach przeciwko mieniu. Ten wzrost przestępczości przeciwko mieniu zmusza do zamykania flagowych punktów sprzedaży detalicznej, które zostały ograbione przez rażące kradzieże sklepowe.

Ta zmiana w egzekwowaniu przepisów niewiele zrobiła, aby powstrzymać zalew fentanylu i innych uzależniających narkotyków do centrów miast, gdzie chronicznie bezdomni gromadzą się w rozległych obozowiskach.

Podczas gdy burmistrzowie promują spadek brutalnych przestępstw, nie wspominają o wpływie odpadów ludzkich, bezdomnych pod wpływem narkotyków i przestępstw przeciwko mieniu, z których wiele nie jest nawet zgłaszanych, ponieważ właściciele małych firm obawiają się, że zgłaszanie strat spowodowanych włamaniami może skutkować ich anulowane polisy ubezpieczeniowe.

Włamania cofają biznesy w Oakland Chinatown: „Sytuacja powoli się poprawiała, a potem nagle nadeszła zagłada”.

Zamykanie firm w centrum miasta powoduje gwałtowny spadek wpływów z podatków, pozostawiając mniej na policję i inne niezbędne usługi.  Przestępcy szybko się łapią, więc włamania mają miejsce, gdy patrole policji są nieobecne.

Tymczasem spadek liczby osób dojeżdżających do pracy zmiażdżył dochody agencji transportowych , tworząc gigantyczne dziury w budżetach wartych miliardy dolarów przy niewielu realistycznych rozwiązaniach.

Reklamowanym rozwiązaniem jest przekształcenie pustych budynków biurowych w rezydencje, zastąpienie dojeżdżających pracowników biurowych mieszkańcami.  Abstrakcyjnie brzmi to wykonalnie, ale te przekształcenia są niezwykle kosztowne, a atrakcyjność podupadających śródmieść dla zamożnych mieszkańców to pytanie, na które niewielu zastanawia się, ponieważ odpowiedź jest boleśnie oczywista: kto chce mieszkać w sąsiedztwie ludzkich odchodów, degradacji, szalejącej przestępstwa przeciwko mieniu i narkotyki, z których wszystkie sprawiły, że lokalne przedsiębiorstwa stały się nierentowne?

Możesz być pewien, że politycy i prokuratorzy, których polityka zaostrzyła rozkład, nie będą mieszkać w centrum miasta.  Podobnie jak ludzie, którzy ich wybrali, żyją w bogatych enklawach, które do tej pory są chronione przed konsekwencjami  pętli zagłady .

Myślisz, że gdy centrum miasta zostanie pozbawione celów, przestępcy specjalizujący się w przestępstwach przeciwko mieniu przejdą na emeryturę? A może przeniosą się do enklaw, w których  żyje klasa chroniona  ?

Kolejna  pętla zagłady niszczy  wiejskie wioski i miasta na całym świecie.  Prawdopodobnie widziałeś doniesienia medialne o domach we włoskich lub japońskich wioskach, które można kupić za 1 dolara lub jakąś symboliczną sumę, na przykład:  Dlaczego Japonia rozdaje 8 milionów darmowych domów  (13 min) (przez JF). Uwaga: liczba 8 milionów to przynęta na kliknięcia.

Z tych wesołych relacji o domach za dolara w uroczych wioskach pominięto wszystkie realia, które wygenerowały pętlę zagłady,  która  wydrążyła wioski:  ich oddalenie, brak pracy, dominacja starzejącej się populacji emerytów, rozkładające się, przestarzałe mieszkania wymagające kosztownych remontów, spadająca wartość takich nieruchomości i tak dalej.

Gdy poczta zostanie zamknięta z powodu spadku liczby ludności, a szkoła podstawowa zostanie zamknięta z powodu spadku liczby zapisów, wioska jest skazana na zagładę.  Rodziny z dziećmi oddalają się, jeszcze bardziej zmniejszając populację, spychając ją poniżej progów potrzebnych do utrzymania lokalnej świątyni/kapłana, lokalnej kawiarni itp.

Doom Loops są trudne do odwrócenia.  Obecny zeitgeist, który wydaje się mieć tylko dwa bieguny,  samozadowolenie/zaprzeczenie i panikę , nie sprzyja praktycznym, realistycznym ocenom lub planom działania, z których wszystkie wymagają bolesnych poświęceń i redukcji niezrównoważonych wydatków, aby dostosować się do zmniejszonych dochodów i perspektyw.

Ten duch czasu zachęca do „pozytywnej optyki” i szczęśliwych historii oderwanych od realiów  pętli zagłady  , które już mają miejsce.  Tak, wszyscy możemy udawać, że jesteśmy fantastyczni, dopóki podłoga się pod nami nie zawali. W tym momencie samozadowolenie / zaprzeczenie ustępuje miejsca panice, ale jest już za późno, aby dokonać jakiejkolwiek realistycznej odwrócenia losu.

Przeczytaj więcej na:  CharlesHughSmith.blogspot.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: