Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Illuminati Cardgame
Posted by Enigma2021
215 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Kończą się pieniądze USA dla Ukrainy – Politico

4/4 - (1 vote)

Waszyngton ma tylko 6 miliardów dolarów na potrzeby Kijowa, ale podobno rozważa nowy pakiet pomocowy

Kończą się pieniądze USA dla Ukrainy – Politico

Amerykańska pomoc dla Ukrainy może się całkowicie skończyć już w połowie lata, poinformowało w poniedziałek Politico, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. To dlatego, że Waszyngton wydał już większość z 48 miliardów dolarów pakietu pomocowego zatwierdzonego przez Kongres w grudniu.

Według gazety, Stanom Zjednoczonym pozostało tylko około 6 miliardów dolarów do wydania na broń i zaopatrzenie dla Kijowa, co oznacza, że ​​amerykańska pomoc dla sił ukraińskich może wkrótce zostać wstrzymana.

Członkowie Kongresu są podobno zaniepokojeni tym, że Biały Dom może wkrótce nie być w stanie szybko dostarczyć Ukrainie pomocy wojskowej, zwłaszcza że Kijów planuje bardzo rozreklamowaną kontrofensywę przeciwko Rosji.

„Ważne jest, aby administracja zapewniła Ukrainie to, czego potrzebuje na czas, aby bronić i odzyskać suwerenne terytorium” — powiedziała w zeszłym tygodniu senator Susan Collins przywódcom Pentagonu.

Politico donosi, że Biały Dom dyskutuje obecnie nad zupełnie nowym pakietem pomocy mającym na celu utrzymanie dostaw na Ukrainę, według wysokiego urzędnika administracji, który zauważył, że nie jest jasne, jakie mogą być potrzeby Kijowa w trakcie lub po kontrofensywie. Źródło dodało, że administracja prezydenta Joe Bidena jest „w pełni zaangażowana” we wspieranie rządu w Kijowie „na dłuższą metę”.

Pentagon ogłosił w zeszłym tygodniu swój najnowszy pakiet pomocowy dla Kijowa o wartości około 1,2 miliarda dolarów, który ma trafić do przemysłu wojskowego w celu produkcji amunicji artyleryjskiej i przeciwlotniczej. Amerykańscy wojskowi powiedzieli, że ta amunicja ma zaspokoić „najpilniejsze potrzeby” Ukrainy i zapewnić „krytyczne zdolności krótkoterminowe”.

Oczekuje się jednak, że dyskusje na temat nowego pakietu pomocowego dla Ukrainy wywołają zaciekłą debatę w Kongresie w nadchodzących miesiącach i napotkają opór ze strony Republikanów, którzy wzywają do cięć wydatków rządowych na Ukrainę, powołując się na zbliżające się problemy wewnętrzne.

Administracja Bidena jest już zaangażowana w spór z Izbą Reprezentantów z większością republikańską w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia USA. Waszyngton ma obecnie dług publiczny szacowany na ponad 31 bilionów dolarów, co grozi niewypłacalnością.

W międzyczasie Moskwa wielokrotnie krytykowała Stany Zjednoczone i ich zachodnich sojuszników za dalsze pompowanie broni na Ukrainę. Według rosyjskich szacunków do końca 2022 roku Zachód dostarczył ukraińskiej armii broń, amunicję i zaopatrzenie o wartości około 100 miliardów dolarów. Jednak Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nadal twierdzą, że nie są bezpośrednio zaangażowani w konflikt.

 

Kończą się pieniądze USA dla Ukrainy – Politico

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: