Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Najgłupszy Naród Świata
Posted by bastoy
441 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

KANADA JESTEŚ BIEDNY I SCHOROWANY Z POWODU BIEDY ?? RZĄD KANADY ZMIENI TWOJE ZYCIE MOŻESZ DOKONAC EUTANAZJI Z POWODU BIEDY

4/4 - (1 vote)

Jedna trzecia Kanadyjczyków  nie ma nic przeciwko oferowaniu eutanazji osobom biednym lub bezdomnym .

Wyniki takie zostały zawarte w niedawnej ankiecie firmy Research Co.,

Od marca 2021 roku Kanada stała się jednym z nielicznych krajów, które zalegalizowały wspomagane samobójstwo, nawet w przypadkach, gdy pacjent nie jest śmiertelnie chory. Wystarczy „poważny i nieuleczalny stan zdrowia”.

Firma Research Co. stwierdziła, że ​​73 procent respondentów opowiada się za obecnym systemem, a tylko 16 procent jest mu przeciwnych.

Niemała liczba Kanadyjczyków,  opowiada się za wspomaganym samobójstwem także w przypadkach, w których nie występuje choroba.

W przypadku „ubóstwo”, 27 procent stwierdziło, że nie przeszkadzałoby to zalegalizowaniu dostępu takiej osoby do MAID. Kolejne 28 procent uznało „bezdomność” za odpowiednią poprzeczkę kwalifikującą do eutanazji.

A 20 procent respondentów nie zgadza się na  MAID  z jakiegokolwiek powodu. Innymi słowy, jedna piąta respondentów zgodziła się z opinią, że „pomoc medyczna przy umieraniu powinna być zawsze dozwolona, ​​niezależnie od tego, kto o nią prosi”.

Warto zauważyć, że  najbardziej absolutystyczni zwolennicy wspomaganego samobójstwa byli dość równomiernie rozmieszczeni w grupach wiekowych, regionach, a nawet politycznych grupach demograficznych: 20 procent konserwatystów, 20 procent zwolenników NDP i 22 procent liberałów było w obozie „zawsze wolno”.

Jednym z bardziej kontrowersyjnych aspektów MAID było wiele głośnych przypadków, w których Kanadyjczycy z poważnymi chorobami decydowali się na śmierć dopiero po latach doświadczania braku odpowiedniej opieki medycznej. Ankieta firmy Research Co. wykazała, że  większość respondentów również to akceptuje; 51 procent poparło „niemożność otrzymania pomocy medycznej” jako wystarczający powód do wspomaganej śmierci.

To kolejna ankieta która wykazuje znaczną liczbę Kanadyjczyków gotowych rozszerzyć MAID znacznie poza jej pierwotny cel jako formę eutanazji dla śmiertelnie chorych.

Ankieta przeprowadzona w lutym przez Angus Reid Institute  wykazała, że ​​61 procent Kanadyjczyków opowiada się za obecnym reżimem MAID.

Kanada wyróżnia się względnym brakiem ograniczeń: MAID może być zatwierdzana i wykonywana przez pielęgniarki, podczas gdy większość krajów wymaga zgody lekarza. Kanada doświadcza również gwałtownego wzrostu liczby zgonów MAID, znacznie przekraczających wszystko, co miało miejsce za granicą.

Podczas gdy tylko 2838 Kanadyjczyków zdecydowało się na wspomagane samobójstwo w pierwszym pełnym roku zalegalizowania MAID po tym, jak stało się to legalne w czerwcu 2016 r., według ostatnich danych z 2021 r. liczba ta wzrosła do 10 064 – wzrost o 32,4 procent w porównaniu z zaledwie rokiem poprzednim .

Warto zauważyć, że MAID jest rutynowo praktykowane w kanadyjskim systemie więziennictwa.

Niemniej jednak większość respondentów w obu sondażach wykazała wahanie, jeśli chodzi o ostateczny plan Kanady dotyczący rozszerzenia wspomaganego samobójstwa na obywateli, których jedynym schorzeniem jest choroba psychiczna.

Tylko 31 procent respondentów z Angus Red Institute uznało, że to dobry pomysł. Wśród respondentów Research Co. 43 procent poparło MAID dla osób chorych psychicznie w porównaniu z 45 procentami, które są temu przeciwne.

Eutanazja dla osób chorych psychicznie miała stać się legalna w marcu, ale  data ta została ostatecznie przesunięta na 2024 r., aby „przygotować się do bezpiecznego zapewnienia MAID we wszystkich przypadkach.”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: