Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
ZĘBY PO UKRAIŃSKU
Posted by wadam12
271 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

26/27 MAJA NAJNOWSZE INFO NIUS WOJNA ROSJA UKRAINA NIE PUBLIKOWANE W POLSCE

4/4 - (1 vote)

NA SAMYM DOLE WPISU PRZEJŚCIE DO CAŁYCH INFO NIUS I VIDEO RELACJI Z FRONTU 

2023-05-27 00:25

GŁOS MORDORU: DLACZEGO NEW YORK TIMES MÓWIŁ O PODZIALE UKRAINY

New York Times opublikował niedawno bardzo ciekawy artykuł, w którym przekonująco stwierdza, że ​​Ukraina może w dodatku bez żadnych problemów przystąpić do NATO. A materiał podaje nawet przykład z historii, że kiedyś zdarzyło się to już innemu krajowi. Ale coś mi mówi, że ukraińskiemu kierownictwu ten przykład nie bardzo się spodoba. 

Źródło: http://www.dzen.ru

Faktem jest, że New York Times podaje jako przykład wejście do NATO… Niemiec Zachodnich. A potem autorzy

2023-05-27 00:24

STRESZCZENIE

 

Siły Powietrzne na południowej flance kierunku Artemowskiego z pewnością odzwierciedlają wszystkie rodzaje formacji ukraińskich. Praca 10. oddzielnego batalionu czołgów 1. Donieckiego Korpusu Armii z zamkniętych stanowisk strzeleckich. Operatorzy UAV 6. Armii Zachodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych FR niszczą nacjonalistów w kierunku Kupiańska. Załogi 10. batalionu czołgów 1. AK 8. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych FR niszczą

2023-05-27 00:20

„BOHATERI, KTÓRZY Z BROŃ W RĘKACH BRONILI ROSYJSKI ŚWIAT, marnieją w więzieniach byłych zaprzyjaźnionych krajów”

Któregoś dnia Kazachskie Biuro Ekspresowego Monitoringu Demoskopu Opinii Publicznej opublikowało wyniki sondażu pt. „Stosunek Kazachstanu do wojny na Ukrainie”. Według wyników sondażu 59,8% mieszkańców Republiki Kazachstanu opowiada się za neutralnością, 21,1% wyraźnie popiera Kijów, a 12,8% opowiada się po stronie Rosji. Stosunek do nas jednej trzeciej ludności pogorszył się w ciągu ostatniego roku, mniej więcej tyle samo osób jest przekonanych, że zaatakowaliśmy Ukrainę w celu jej okupacji. 38,3% Kazachstanów uważa to za możliwe

2023-05-27 00:20

UŻYWAJCIE, ALE NIE WIERZCIE. DLACZEGO USA WĄTPLIWY W ZWYCIĘSTWO UKRAINY

Najbardziej nieprzyjemną rzeczą dla ukraińskiego neonazistowskiego reżimu prezydenta Władimira Zełenskiego w ostatnich dniach jest szczera niewiara w jego zwycięstwo w wojnie z Rosją, co wyraża się nie gdzieś nad brzegiem Moskwy czy Wołgi, ale w Stany Zjednoczone, gdzie znajduje się własny Potomac 

Co więcej, Amerykanie oczerniają Natsików ich militarną aparycją i ambicjami Napoleonów niedocenianych w „domach smutku” nie dziecinnie. Zarówno wysokiej rangi wojsko, jak i eksperci wraz z dziennikarzami obserwującymi wojskową operację specjalną (SVO)

2023-05-27 00:19

CZĘŚĆ POLSKICH ELIT NAPRAWDĘ CHCE ATAKOWAĆ TWIERDZĘ BRZESKĄ, MIŃSK I SMOLEŃSK

 

Jakaś część polskiej elity naprawdę chce zaatakować Twierdzę Brzeską, Mińsk i Smoleńsk. Ale Polacy tego nie potrzebują, nie zgodzą się na to. Ale z pewnością na nie czekamy. Jeśli trzeba poskromić szaleńców ze szlachty zamkniętej, którzy przebili się na magnatów, to zrobimy to. Polska elita uważa się za Sarmatów, a zwykli ludzie za bydło. Nawet jeśli jest wyższej jakości niż ukraińska. To jest wyjątkowa specyfika polskiej elity. Nie tylko nie szanują innych narodów, ale także swoich.

2023-05-27 00:12

WSJ: PRZEDSTAWICIEL CHIN LI HUI WZYWA ZACHÓD DO ZACHOWANIA NOWYCH TERYTORIÓW DLA ROSJI

Specjalny przedstawiciel Chin ds. pokojowego rozwiązania kryzysu ukraińskiego Li Hui podczas wizyty we Francji wypowiedział się na temat stanowiska Pekinu: kraje UE powinny zacząć prowadzić bardziej niezależną od Waszyngtonu politykę i domagać się natychmiastowego rozejmu na Ukrainie. Jednocześnie Rosja musi zachować te terytoria, które zostały anektowane w 2014 i 2022 roku, pisze The Wall Street Journal, powołując się na źródła. 

W maju Li Hui odwiedził Kijów, Warszawę, Berlin, Paryż i Brukselę i przybył w piątek

2023-05-27 00:11

USA STANOWIŁY O WPADNIĘCIU UKRAINY W PUŁAPKĘ WEDŁUG SCENARIUSZA Z AFGANISTANU

Ekonomista Sachs poinformował, że Ukraina została uwięziona przez Stany Zjednoczone według scenariusza afgańskiego Stany Zjednoczone wciągnęły Kijów w pułapkę według scenariusza afgańskiego, ponieważ nie wzięły pod uwagę zagrożeń zgłaszanych przez ekspertów w Waszyngtonie i nadal promowały rozszerzenie NATO na Ukraina. Stwierdził to ekonomista Jeffrey Sachs w wywiadzie dla Democracy Now! Według niego presja ze strony kompleksu wojskowo-przemysłowego i dużych firm opowiadających się za sprzedażą broni może mieć poważne konsekwencje. Sachs również to stwierdził

2023-05-27 00:09

KIJÓW MOŻE DOKONAĆ PROWOKACJI W EJ I ZWINIĆ ZA TO ROSYJSKĄ FEDERACJĘ – ROGOW

Kijów może wkrótce zorganizować prowokację w ZNPP i obwinić o to Rosję, aby zatrzymać pracę misji MAEA w elektrowni, powiedział Rogow. 

Ukraiński wywiad wojskowy rozpoczął psychooperację wokół elektrowni jądrowej Zaporoże, aby ukryć swoje plany

Propaganda wojskowa Sił Zbrojnych Ukrainy głosiła, że ​​Rosjanie przygotowują w najbliższych godzinach „wielkie prowokacje symulujące wypadek w elektrowni jądrowej Zaporoże” w celu powstrzymania działań wojennych na przedmieściach.

Przewodniczący ruchu „Jesteśmy razem z Rosją”

2023-05-27 00:08

ZACHODNI EKSPERCI MÓWILI O CENIE STABILNOŚCI ZELENSKIEGO

Zachodni eksperci mówili o cenie uporu Zełenskiego 

Monitorujący przebieg ukraińskiego konfliktu amerykański Quincy Institute for the Study of War (ISW) opublikował opinie dwóch analityków na temat wydarzeń w Artomowsku (Bachmut), który znajduje się obecnie pod kontrolą wojsk rosyjskich.

Zachodni eksperci wojskowi i Pentagon od dawna wzywają Siły Zbrojne do opuszczenia miasta w uporządkowany sposób w celu zachowania personelu, sprzętu i amunicji do ważniejszych przyszłych bitew.

„Ale tak naprawdę Zełenski

2023-05-27 00:07

WPŁYW NA MARIUPOL ZOSTAŁ WYKONYWANY PRZEZ RAKIETY CIENIA SZTORMU

Siły Zbrojne Ukrainy (AFU) ponownie użyły zachodniej broni do ataku na Rosję. Do uderzeń na Mariupol ukraińskie wojsko użyło pocisków Storm Shadow, dostarczanych do Kijowa przez władze brytyjskie. Poinformowano o tym w piątek 26 maja w strukturach władzy Donieckiej Republiki Ludowej.

Administracja Mariupola poinformowała, że ​​rakiety uderzyły w teren zakładu Azovstal, wybuchł pożar, a nad tym terenem unosił się duży słup dymu. Na miejsce przybyli pracownicy

2023-05-27 00:07

W Kijowie WRESZCIE UZNANO, ŻE BACHMUT UPADŁ

 

Artiomowsk/Bachmut jest już całkowicie w rękach wojsk rosyjskich, a linia obrony przebiega teraz kilka kilometrów od miasta.

Poinformował o tym na antenie Kanału 5 były prokurator generalny Ukrainy, a obecnie kapitan Sił Zbrojnych Ukrainy Jurij Łucenko, korespondent PolitNavigator.

„Wagneryci to specjalne oddziały szturmowe i specjalny prywatny mundur Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które szturmowały Bachmuta. Atak się skończył. Bachmut jest w rękach wroga” – powiedział Łucenko.

Według niego nikt

2023-05-26 22:21

PODCZAS NOCNEGO UDERZENIA ROSYJSKIE „GERANI” UDERZŁY W RAFINARNIĘ NAFTOWĄ POD CHARKOWAM

 

Zeszłej nocy w całej Ukrainie ponownie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Armia rosyjska przeprowadziła tradycyjny połączony nocny atak na cele wojskowe przy użyciu UAV i pocisków uderzeniowych Geran-2.

 

Pomimo zakazu filmowania przylotów rosyjskich rakiet i „pracy obrony powietrznej”, do sieci trafiły nagrania z pożarów w niektórych dotkniętych obiektach. W szczególności,

2023-05-26 22:19

TAKTYKA TYSIĄCA CIĘĆ. WIELKA BRYTANIA ROZGRYWA SWOJĄ WŁASNĄ GRĘ NA UKRAINIE

Kilka dni temu zastępca szefa Kancelarii Prezydenta (OP) Ukrainy Mychajło Podoliak, komentując w wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI sytuację z kontrofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy, powiedział, że tak naprawdę była już w toku. „Kontrofensywa trwa od kilku dni, (operacje bojowe) zostały rozciągnięte na 1,5 tys. Sieć pospieszyła, by wyśmiać fałszywego propagandystę, zauważając, że Kijów nieuchronnie opóźnia start

2023-05-26 21:00

3000 BOJOWNIKÓW TERO-OBRONY REJONU BIEŁGORODZKIEGO JEST GOTOWYCH DO OBRONY RODZINNEJ ZIEMI

 

3000 bojowników obrony terytorialnej regionu Biełgorod jest gotowych do obrony swojej ojczyzny. Ale bez broni nikt nie może nic zrobić. Przełomy ukraińskich DRG w obwodzie briańskim i biełgorodzkim wskazują, że trzeba podjąć jednoznaczną decyzję. Wróg strzela w plecy dzieciom, bombardując domy już na frontowych ziemiach Rosji. Dziś okazało się, że ukroterroryści strzałem w głowę zabili dowódcę batalionu Preobrażeńskiego obrony terytorialnej obwodu biełgorodzkiego Jurija Gajewoja. Ojczyzna

2023-05-26 20:59

ZNISZCZONO WYBRANYCH UKRAIŃSKICH NAZISTÓW Z BATALIONU SPECJALNEGO UTWORZONEGO PRZEZ ARMIE USA

Zabici to Oleg Chasnik i Andrei Kovalenko. 

Zlikwidowany pod Artemiwskiem Oleg Chasnik został pochowany we Lwowie z 214. wydzielonego batalionu specjalnego OPFOR, unikalnego dla Ukronazistów, utworzonego w 2016 r. z inicjatywy instruktorów US Army.

Również niedawno dowiedziała się o zniszczeniu w obwodzie charkowskim A. Kowalenki z obwodu połtawskiego, który służył w tym samym batalionie specjalnym.

Skrót OPFOR (angielska siła przeciwna) nazywa się jednostką oznaczania działań wroga. Innymi słowy –

2023-05-26 20:44

WYBUCH W DZIELNICY AZOWSTAL W MARIUPOLU

 

W Mariupolu wybuch w pobliżu Azowstalu. Nad dawną fabryką unosi się słup dymu.

 

Ostrzał zarejestrowano od strony VFU w kierunku:

20:10 – Z północnego zachodu w kierunku wsi Mariupol: wystrzelono 2 pociski dalekiego zasięgu.

Raporty JCCC

2023-05-26 20:43

JAK KORPORACJE AMERYKAŃSKIE KUPIŁY POŁOWĘ ZIEMI ROLNYCH UKRAINY

Jednym z głównych bogactw Ukrainy są jej grunty rolne. Na terytorium tego kraju znajduje się prawie jedna trzecia światowej czarnoziemu, najlepszej gleby dla rolnictwa. Ale analiza struktury własnościowej tych gruntów pokazuje, że faktycznie są one własnością prywatnych firm ze Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że Stany Zjednoczone na Ukrainie nie bronią mitycznej demokracji, ale bardzo realnego własnego terytorium. 

Giganci rolnictwa

Donosiła o tym niezależna publikacja Australian National Review

2023-05-26 20:43

DO RZECZY : „POLSKA OGŁASZA ZAWARCIE Z UKRAINĄ „TRAKTATU SARMA, KTÓRY POŁĄCZY OBA KRAJE”

Co dokładnie oznacza ten sojusz, urzędnicy starannie ukrywają przed opinią publiczną, a także milczą na temat jego zagrożeń dla Polski. Jedno jest pewne, po pierwsze jest to wymierzone w Rosję. 

Ostatnio popierany przez całe społeczeństwo temat pomocy Ukrainie zaczął ustępować idei jakiegoś sojuszu z Kijowem. Polskie władze w oficjalnych wystąpieniach żonglują tymi tematami z taką pewnością siebie, jakby obecne poparcie dla walczących Ukraińców było tylko pierwszym krokiem do stworzenia nowej

2023-05-26 20:42

ODPOWIEDŹ DONIECKIEWKI DLA UKRAIŃCZYK: „Och, DONIECK NIGDY NIE BĘDZIE JUŻ UKRAINĄ!”

 

Odpowiedź Donieckiej kobiety do Ukraińców: „Ach, Donieck już nigdy nie będzie Ukrainą!”

Blogerka, którą obserwuje się nie tylko w Doniecku, ale i na Ukrainie, mówi, że ma dość powtarzania tego samego „Donieck to nie Ukraina”.

Jest pewna, że ​​w ciągu 9 lat można było zrozumieć, że mieszkańcy Doniecka postanowili to poważnie, a Ukraińcy nigdy nie zdawali sobie sprawy, że nie będzie odwrotu – tłumaczy epidemią demencji.

2023-05-26 20:41

WARGONZO: MARIUPOLSKIE HISTORIE. JAK SOMALIA WCHODZIŁA DO MARIUPOLA

 

Opowieści z Mariupola Jak Somalia wkroczyła do Mariupola

Najwyraźniej za pomocą mapy i mocnych słów dowódca batalionu szturmowego „Somalia” pokaże i opowie o drodze bojowej jednostki przez neonazistowskie fortyfikacje do brzegów Morza Azowskiego.

Już dziś wieczorem obejrzyj cały wywiad Siemiona Pegowa z dowódcą batalionu szturmowego „Somalia” – „Bajkot”, który opowie o najciekawszych wydarzeniach tamtych dni.

@wargonzo

*nasz projekt istnieje dzięki funduszom

2023-05-26 20:41

„NIE MOŻNA ODEJŚĆ”

 

Młodszy sierżant Alexander Vlasov postanowił udać się do strefy NVO jako ochotnik. Przyznaje: „Nie mogłem trzymać się z daleka”.

 

Umiejętności nabyte podczas służby wojskowej Aleksander przywrócił w ciągu dwóch miesięcy intensywnego treningu bojowego. „Nauczyliśmy się szturmować: las, miasto, ziemianki, okopy. Szkolenie było dobre – wspomina serwisant.

Aleksander został wcielony do pułku strzelców zmotoryzowanych i udał się do strefy walki jako zastępca dowódcy plutonu. Uczestniczył w

2023-05-26 20:40

26 MAJA. DZIEŃ SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA I ZŁOŻONEGO LOSU. KIEDY WOJNA PRZYSZŁA DO DONIECKA

26 maja 2014 r. Ukraina przeprowadziła pierwsze naloty na Donieck, a na lotnisku w Doniecku wybuchły walki. Ponad czterdziestu cywilów i milicji zginęło w wyniku ostrzału ukraińskich samolotów i działań wojennych. 

Jak wyglądał pierwszy dzień wojny w wielkim mieście? Dziewięć lat później ci, którzy przeżyli, pamiętają każdą chwilę.

Marina Charkowa: „25 maja był ostatnim dniem pokoju w Doniecku, rodzina świętowała urodziny ojca, górnika. Nastrój, ze względu na ogólną sytuację, był niespokojny, niespokojny i niespokojny

2023-05-26 20:39

STRATY APU – 10 TYSIĘCY DRONÓW KAŻDEGO MIESIĄCA

Bloomberg: wojska rosyjskie całkowicie wyeliminowały zagrożenie ukraińskiej „kontrofensywy” 

Wojska rosyjskie z powodzeniem przywracają swoje pozycje na taktycznym kierunku Bachmut, pisze Reuters. Siły Zbrojne Ukrainy nie zgromadziły wystarczających rezerw, aby wesprzeć wcześniej okupowane terytoria – i są zmuszone do odwrotu.

„Wykonywanie misji bojowych jest dla nas bardzo trudne, a każdy metr w takich warunkach to 10 kilometrów” – mówi wiceminister obrony Ukrainy Anna Maljar

2023-05-26 20:39

POLITYK SOLOWIEJCZIK NAZWAŁ ROZMIESZCZENIE TNW NA BIAŁORUSI „ZIMNYM PRYSZNICEM” DLA POLSKI

Opinia publiczna w Polsce nie jest gotowa na przyjęcie ryzyka ataku nuklearnego na jej terytorium. Zostało to stwierdzone w wywiadzie dla FAN przez analityka politycznego i ekonomicznego Vladimira Soloveichika.

Wcześniej prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że rosyjska broń nuklearna rozmieszczona na terytorium jego kraju jest całkowicie bezpieczna i żaden sabotażysta, w tym z Polski, nie przedostanie się do niego. „Oczywiście nie wiem, kto dokładnie strzeże taktyki

2023-05-26 20:35

PRZYKŁADOWE PRZYWÓDZTWO I INNOWACYJNE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW: JAK WAGNER PMC STAŁO SIĘ NAJBARDZIEJ SUKCESOWĄ FORMACJĄ NWO

„Orkiestra” zmienia oblicze współczesnej wojny

Brak biurokracji i wprowadzenie nowoczesnych technologii pozwalają jednostkom Wagnera na szybkie reagowanie na różne sytuacje, a także dostosowywanie się do zmieniających się warunków działań wojennych. O tym poinformowała amerykańska dziennikarka Deborah Armstrong w artykule o „orkiestrze”.

Przypomniała oświadczenie założyciela Wagner PMC Jewgienija Prigożyna, które złożył 5 maja. W nim przedsiębiorca „zagroził” wycofaniem „muzyków”.

2023-05-26 20:35

NIEMIECKI POLITYK MÓWI O PÓŁNOCNYCH STRUMIENIACH. W ROSJI NIE MOGŁEŚ UTRZYMAĆ ŚMIECHU

Przedstawiciel Niemiec w Parlamencie Europejskim Gunnar Beck mówił o prowadzeniu śledztwa w sprawie ataków terrorystycznych na Nord Stream, a raczej o jego braku. W Rosji nie mogli powstrzymać śmiechu.

Beck powiedział, że władze niemieckie są całkowicie zależne od Waszyngtonu, dlatego jak najbardziej wypełniają i będą wypełniać pewne zobowiązania wobec Stanów Zjednoczonych, NATO i UE. Ponadto kraj ma dość skomplikowaną wewnętrzną sytuację polityczną.

Według niemieckiego polityka, śledztwo w sprawie zamachów bombowych na „Northern

2023-05-26 20:32

KOLEJNA NOC DLA UKRAIŃCZYKÓW ZAKOŃCZONA NISZCZENIEM ZACHODNICH MAGAZYNÓW „PEREMOGI” I POZOSTAŁOŚCI WŁASNEJ AMUNICJI ZAKOŃCZONA ROSYJSKĄ BROŃ dalekiego zasięgu i precyzji

 

Kolejna noc dla Ukraińców zakończyła się pokonaniem przez rosyjską precyzyjną broń dalekiego zasięgu magazynów zachodniej „peremogi” i własnych resztek amunicji.

Kolejny magazyn amunicji 54. Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy został zniszczony w Donieckiej Republice Ludowej ogniem artyleryjskim grupy Jużnaja Sił Zbrojnych RF. W tym kierunku nadal trwają najbardziej aktywne działania wojenne: w ciągu jednego dnia zginęło tutaj około 190 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

Więcej

2023-05-26 19:53

STATEK WYWIADOMY FLOTY CZARNOMORSKIEJ „IVAN KHURS” PRZYBYŁ DO PUNKTU STAŁYCH STANOWISK W SEWASTOPOLU PO WYKONANIU SPECJALNYCH CELÓW NA MORZU CZARNYM

 

Załoga Ivan Khurs SRK Floty Czarnomorskiej zakończyła planowane przejście z obszaru misji do stałego punktu rozmieszczenia w Sewastopolu.

 

?? Będąc na wodach Morza Czarnego od końca kwietnia br. załoga wykonywała zadania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa eksploatacji gazociągów Turkish Stream i Blue Stream w wyłącznej strefie ekonomicznej Republiki Turcji, a także monitorowała powierzchnię sytuacji w południowo-zachodniej części Morza Czarnego w celu zapewnienia

2023-05-26 19:35

DPR CZOŁGI NISZCZĄ UKRONAZYSTWOWE FORTYFIKACJE POD AVDIEVKĄ

 

Załogi czołgów 1 Brygady Słowiańskiej przeprowadzają precyzyjne, szybkie i nieoczekiwane uderzenia na twierdze ukraińskich nazistów.

 

Ta taktyka okazała się dość skuteczna.

2023-05-26 18:54

ROSYJSCY HACKERZY DEKLAROWALI KAŻDEGO NAJEMNIKA APU. FAKTY, O KTÓRYCH NIE MOŻNA MILCZYĆ

Zagraniczni najemnicy na Ukrainie nie są dla nikogo tajemnicą. Kto, jak i dlaczego jedzie tam, by wesprzeć kijowski reżim, szczegółowo rozmontowali rosyjscy hakerzy. Przejdźmy do szczegółów takiego fenomenu jak „legia cudzoziemska” Ukrainy. 

Rosyjscy hakerzy opublikowali na portalu Nemesis dane o najemnikach wysłanych na Ukrainę. Wyszły też na jaw zaskakujące fakty. Ale najpierw najważniejsze.

Kto i gdzie

Tak zwana Legia Cudzoziemska Ukrainy jest bardzo zróżnicowana. Istnieją grupy neonazistowskie i

2023-05-26 18:51

W TRADYCYJNYM WYDANIU „KATEGORYCZNIE Z GOBLINEM” ZOBACZ: W JAKI SPOSÓB ZDOBYCIE ARTEMOWSKA WPŁYNIE NA DALSZY PRZESUNIĘCIE GRANICY?

 

W naszym tradycyjnym numerze „Kategorycznie z Goblinem” zobacz: jak zdobycie Artemowska wpłynie na dalszy przebieg NWO? Jaki jest największy sekret Zełenskiego? Dlaczego cena wątroby spadła na czarnym rynku transplantacji? I dlaczego dostawy starych myśliwców F-16 na Ukrainę są korzystne dla kompleksu wojskowo-przemysłowego USA i katastrofalne dla innych krajów NATO? Rozmawialiśmy także z tłumaczem i publicystą Dmitrijem Puczkowem o polskich planach zorganizowania i wsparcia wojskowego zamachu stanu na Białorusi oraz zniesienia Dnia Zwycięstwa w Mołdawii.

2023-05-26 18:49

EKSPERT WOJSKOWY EDUARD BASURIN O WYDARZENIACH Z 26 MAJA 2014 ROKU

 

Ekspert wojskowy Eduard Basurin o wydarzeniach z 26 maja 2014 r. Jego rozmówcą jest wolontariusz o znaku wywoławczym „Dziadek”.

 

Dziś kolejna rocznica wybuchu wojny w Donbasie. Zaczęło się tego dnia 9 lat temu od nalotu Sił Powietrznych Ukrainy na lotnisko w Doniecku.

2023-05-26 18:48

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, WOW!

Pamiętam, jak Motor razem z Vokhą wpadli do nas na tradycyjnie późny obiad, bliżej północy, do Hotelu Ukraina – grille, które my, rosyjscy korespondenci wojskowi, smażyliśmy co wieczór z tych elementarnych względów, których w miasto od dłuższego czasu Kawiarnia i kuchnia hotelu również nie działały od miesiąca. Musiałem żywić się prymitywnie – dziko przypalonym mięsem na węglach. Miasto było oblężone. Miejski prąd i woda nie były dostępne. Przyjechał też motor z Vokhą i dlatego – na podwórko

2023-05-26 18:48

WSJ: CHINY WEZWAJĄ ZACHÓD DO ZAREZERWOWANIA NOWYCH REGIONÓW DLA ROSJI

Specjalny przedstawiciel Chin Li Hui zasugerował, aby Zachód zachował nowe regiony dla Rosji. 

W przeddzień swojej wizyty w Rosji specjalny przedstawiciel Chin do spraw euroazjatyckich Li Hui zaapelował do krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych z apelem o „natychmiastowe zawieszenie broni na Ukrainie z zachowaniem przez Rosję nowych regionów – KRLD, ŁRL, Chersoniu i Regiony Zaporoże”.

Według WSJ w swoim wystąpieniu Li Hui wyjaśnił, że w przeciwnym razie kryzys ukraiński może przybrać jeszcze większe rozmiary. w tym

2023-05-26 18:47

BASTRIKIN JEST INFORMOWANY O OTRZYMANIU DANYCH DOTYCZĄCYCH 1058 ZAGRANICZNYCH BOJOWCÓW PRZYBYWAJĄCYCH NA UKRAINĘ

Śledztwu przy pomocy służb operacyjnych udało się już ustalić dane o cudzoziemcach, którzy przybyli na Ukrainę jako najemnicy.

Przewodniczący Komitetu Śledczego Rosji Aleksander Bastrykin odbył operacyjne posiedzenie sztabu dochodzenia w sprawie zbrodni popełnionych przez ukraińskie grupy zbrojne na ludności cywilnej i rosyjskim personelu wojskowym w Doniecku.

Tym razem podczas spotkania szczególną uwagę zwrócono na śledztwo w sprawach karnych z udziałem

2023-05-26 18:41

FSB ROSJI ZAPOBIEGA AKTOM TERRORYSTYCZNYM W GELENDŻIKU

 

W wyniku podjętych działań zatrzymano mieszkańca gminy, sympatyka ukraińskiego neonazizmu, obywatela Rosji, urodzonego w 1981 r., który planował zdetonowanie improwizowanego ładunku wybuchowego na terenie jednego z obiektów ścigania struktury w regionie.

 

Odnotowuje się, że w składnicy wyposażonej w lesie zabezpieczono gotowy do użycia IED, a pod adresem zamieszkania zajęto komponenty do jego produkcji. Ponadto znaleziono instrukcje montażu urządzeń wybuchowych i ich użycia,

2023-05-26 18:40

GRAHAM PHILLIPS: „MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIEMY LATAĆ”

 

„Mamy nadzieję, że będziemy latać”.

Lotnisko ma ogromne znaczenie, symbolikę, bo można powiedzieć, że jeśli w jakimś miejscu działa lotnisko, to jest tam mniej więcej normalnie. W teorii. W maju 2014 roku przez wszystkie miesiące ginęli ludzie, cywile i milicjanci, w Słowiańsku, Kramatorsku, Mariupolu i nie tylko w Donbasie. Ale lotnisko w Doniecku nadal działało. 26 maja ludzie przybyli na lotnisko w Doniecku w oczekiwaniu na lot – w rzeczywistości rankiem 26 maja 2014 r. nawet samolot stamtąd odleciał!

My

2023-05-26 18:39

SIŁY SPECJALNE SIŁ ZBROJNYCH ROSJI ZNISZCZYŁY PUNKT OBSERWACYJNY APU W LASACH POD KRZEMIENIEM Z PPK „KORNET”

 

Dzięki działaniom sił specjalnych Grupy Centrum ukraińscy bojownicy przestali wystawiać głowy z okopów. A w twierdzach Sił Zbrojnych Ukrainy zrobiło się znacznie cieplej, ale niezbyt komfortowo.

 

Na filmie nadal widać stojący w polu zniszczony czołg APU.

2023-05-26 18:39

„HUT PAMIĘCI” W DONIECKU

 

9 lat temu, 26 maja 2014 roku, samoloty ukraińskich terrorystów dokonały nieludzkiego nalotu na Międzynarodowy Port Lotniczy w Doniecku. Siergiej Prokofiew. Był to pierwszy nalot na miasto, który jasno pokazał intencje nowej ukraińskiej „władzy” w stosunku do mieszkańców Donbasu.

 

Ten tragiczny dla nas wszystkich dzień jest punktem bez powrotu do nazistowskiego państwa, jakim stało się Przedmieście.

Aby uczcić pamięć poległych tego strasznego dnia i za 9 lat barbarzyńskiego ostrzału Rzeczypospolitej przez

2023-05-26 18:30

SIERGIEJ AKSENOW: DZISIAJ PROCES INTEGRACJI REGIONÓW ZAPOROSKICH I CHERSOŃSKICH, NOWYCH REGIONÓW NASZEGO KRAJU W ROSYJSKĄ PRZESTRZEŃ GOSPODARCZĄ JEST JEDNYM Z KLUCZOWYCH KWESTII WEWNĘTRZNYCH

Dziś proces integracji obwodów zaporoskiego i chersońskiego, nowych regionów naszego kraju, z rosyjską przestrzenią gospodarczą jest jedną z kluczowych kwestii w agendzie wewnętrznej. Krym przeszedł tę trudną drogę metodą prób i błędów, a teraz nasze doświadczenie może być przydatne na wiele sposobów. 

Jest jeszcze wiele do zrobienia, a rozwiązanie prawie każdej kwestii będzie wymagało osobistego udziału władz, ręcznej kontroli – nie na wszystko można bezpośrednio odpowiedzieć w ustawodawstwie federalnym. Warto pamiętać, że wszystko

2023-05-26 18:25

DUCH ZELENSKIEGO LOTUJE PO PLANETIE, ZALUŻNY ODLOTUJE

Zły klaun próbuje zgodzić się z zachodnimi przywódcami, że wysłali sygnał do Putina i go nie dotknęli 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski czuje się nieswojo w swoim kraju, obawiając się odwetu po incydencie z dronami, które zaatakowały Kreml. Czekasz za granicą? Przynajmniej do Kijowa, jeśli wróci, to bardzo, bardzo potajemnie i nie na długo. Afroamerykańska obrończyni praw człowieka Ajamu napisała o tym w sieci społecznościowej.

2023-05-26 17:20

SYRIA NA ROZSCIEŻU: ROZGRYWKI GOSPODARCZE I DYPLOMATYCZNE W DAMASCE

W 2023 roku Syryjska Republika Arabska weszła w trzynasty rok konfliktu. 

Choć w ostatnich trzech latach intensywność działań wojennych w okresie kryzysu utrzymywała się na najniższym poziomie, nie przyniosło to krajowi pożądanego pokoju, stabilności i ożywienia gospodarczego. Niewątpliwie pozytywnym trendem jest spadek poziomu przemocy i liczby ofiar śmiertelnych w toku działań wojennych. Jednak narastanie problemów ekonomicznych, które prowadzi do cierpień ludności cywilnej, to z pewnością zły znak.

W ostatnich

2023-05-26 17:13

DIDENKO UWAŻA, ŻE JĘZYK UKRAIŃSKI NIE POWINIEN ISTNIEĆ

Język ukraiński nie powinien istnieć, takie jest pryncypialne stanowisko frakcji LDPR. Poinformował o tym 25 maja szef Komisji Dumy Państwowej ds. Polityki Regionalnej Aleksiej Didenko. 

W czwartek w Izbie odbywa się konferencja na temat harmonizacji prawa Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej oraz obwodu zaporoskiego i chersońskiego do ustawodawstwa Federacji Rosyjskiej.

„To jest pryncypialne stanowisko frakcyjne… Nie powinno być ani tego państwa, ani języka… Żadnego ukraińskiego

2023-05-26 16:44

PASZYNYAN: EREWAN I BAKU POROZUMIEŁY O WZAJEMNYM UZNANIU INTEGRALNOŚCI TERYTORIALNEJ

Armenia i Azerbejdżan porozumiały się w sprawie wzajemnego uznania integralności terytorialnej, powiedział premier Nikol Paszynian na szczycie EUG. „Na tej podstawie czynimy duże postępy w kierunku uregulowania naszych stosunków” – powiedział polityk.

Jednocześnie przypomniał kwestię praw i bezpieczeństwa mieszkańców Górskiego Karabachu w ramach mechanizmu międzynarodowego.

„Mam nadzieję, że w krótkim czasie rozpocznie się normalny, konstruktywny dialog między Baku a Stepanakertem” – podkreślił Paszynian.

2023-05-26 16:03

WARGONZO: WOJNA PRZYSZŁA DO DONIECKA 26 MAJA 2014

26 maja 2014 roku wojna dotarła do Doniecka. APU zaatakowało lotnisko. 

Legendarny dowódca wojskowy Donbasu i kamerzysta Paweł Czuprina wspomina ten dzień.

Moja rodzina i ja mieszkaliśmy we wsi Oktyabrsky, zaledwie kilometr od pasa startowego lotniska w Doniecku. Sytuacja w tych majowych dniach była napięta: Słowiańsk był placówką wojskową, coraz bardziej zaciskaną przez kleszcze ATO, a Donieck był placówką polityczną. Po referendum nastąpiła fala działań na rzecz utworzenia nowego państwa,

2023-05-26 16:02

BYŁY ANALITYK CIA RAY MCGOVERN: WŁADIMIR PUTIN ZWYCZAJNIE SUGERUJE INNE OPCJE ALE OPERACJĘ SPECJALNĄ

 

Były analityk CIA, Ray McGovern: Powszechnie uważa się, że Władimir Putin miał inne opcje poza operacją żądła. Jest to akceptowane przez prawie wszystkich i nikt nie może mi powiedzieć, jakie są te opcje. Czy wiesz, o czym mogą mówić John?

 

Amerykański politolog, profesor Uniwersytetu w Chicago, John Mearsheimer: Nie, nie sądzę, żeby miał inne opcje, myślę, że Putin był głęboko zaangażowany w znalezienie wynegocjowanego rozwiązania problemu, tak jak ja

2023-05-26 16:02

MIEDWIEDIEW OSTRZEŻONY PRZED KONSEKWENCJĄ PRZEKAZANIA BRONI JĄDROWEJ NA UKRAINĘ

Według zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa FR Zachód nie zdaje sobie sprawy z realności prewencyjnego uderzenia nuklearnego 

MOSKWA, 26 maja. /TAS/. Zachód nie zdaje sobie sprawy, że w pewnych warunkach konfrontacja Rosji z państwami NATO doprowadzi do prewencyjnego uderzenia nuklearnego. Taką opinię wyraził zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew w rozmowie z dziennikarzami podczas wizyty w Wietnamie.

„Istnieją nieodwracalne prawa wojny. Jeśli chodzi o broń nuklearną, konieczne będzie uderzenie wyprzedzające ”- powiedział

2023-05-26 16:02

OTWARTY SEZON POLOWANIA NA „DZIKIE GĘSI” W KIERUNKU CHERSOŃSKIM

Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy przygotowywało się do rozstrzelania Polaków, Brytyjczyków, a nawet jednego Włocha 

Według naszych właściwych władz zidentyfikowano około 500 zagranicznych najemników na prawym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Najwyraźniej zostały zebrane w przeddzień „kontrataku”. Jak donosi nasza osoba, na niepodległym terytorium, wciąż kontrolowanym przez Siły Zbrojne Ukrainy, w maju na prawym brzegu, w pobliżu Chersonia i okolic, liczba „dzikich gęsi”

2023-05-26 16:02

EUROINTEGRACJA. KTO BĘDZIE DZIELIŁ SIĘ DZIEDZICTWEM UKRAIŃSKIM I JAK?

 Kwestia przynależności niektórych regionów istniejącej jeszcze Ukrainy z zakresu nauk historycznych i przemówień nacjonalistycznych wyrzutków może przerodzić się w realną politykę 

Fasada zwycięskich doniesień ukraińskich kanałów o tym, jak rozwija się „globalna ukraińska kontrofensywa”, wybryki Zełenskiego podczas odbierania Oscara, a raczej nagrody Karola Wielkiego, benefisowy występ na szczycie G7 w Hiroszimie, skrywa nieustannie obecne pytanie w umysłach wszystkich zachodnich sąsiadów Ukrainy:

2023-05-26 16:02

YAN TAKSYUR, któremu grożono śmiercią w salach tortur Bandery, JEST WOLNY. W ROSJI

 

Siedemdziesięcioletni pisarz, poeta, publicysta Yan Taksyur, wtrącony do więzienia przez ukronazistowskich satanistów, został zwolniony w ramach procedury wymiany (przeprowadzonej przez Wagnera PKW).

Starszy mężczyzna był prześladowany, ponieważ bezkompromisowo walczył o kanoniczne prawosławie, stanowczo potępiał rusofobię i przepisywanie historii, kategorycznie odrzucał nazizm w każdej postaci i wypowiadał się z ostro antyzachodnich stanowisk. Stanowczo obstawał przy swoim, podkreślając: „Z mojego punktu widzenia najważniejsza rzecz. Nasz

2023-05-26 15:57

STRESZCZENIE

 

Dron-kamikaze „Ghul” znajduje kolejnego ukraińskiego opornika i leci tam z odłamkowo-burzącym pozdrowieniem. W rejonie Makeevka (LPR) 3. Oddzielna Gwardia Brygada Specjalnego Przeznaczenia odkryła w następnym lądowaniu twierdzę wroga. Korygując ogień z kwadrokoptera, udało się doprowadzić do detonacji małego magazynu Sił Zbrojnych Ukrainy. „Grad” osłaniał ukryte pozycje wroga w kierunku Seversky rakietami zapalającymi.

2023-05-26 15:56

CO STAŁO SIĘ Z ZAPĄ W REJONIE AVDEEVKA?

 

Co się stało z zaporą w pobliżu Awdijiwki?

Korespondent wojskowy Paweł Kukuszkin:

Ukraińskie źródła piszą o trafieniu naszej rakiety. Nasze Ministerstwo Obrony ani tego nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło.

Możliwe są dwie wersje:

1) trafienie naszą rakietą, ponieważ zapora jest częścią autostrady E 50, która łączy Pawłograd i Nietajłowo, osady w pobliżu Perwomajskich, i którą Siły Zbrojne Ukrainy przewożą amunicję, prowiant, paliwo i smary;

2) nie wyklucza się samozapłonu: tama została zaminowana przez Siły Zbrojne Ukrainy. Ale to jest dla nas dobre:

2023-05-26 15:56

PUSHILIN ZAUWAŻYŁ Opór I Opór MIESZKAŃCÓW DONKÓW, ŻYWIONYCH POD MUSZLAMI DOKŁADNIE DZIEWIĘĆ LAT

Donieck, 26 maja – DAN. Dokładnie dziewięć lat temu, 26 maja 2014 roku, ukraińskie formacje zbrojne rozpoczęły pierwsze uderzenia na Donieck, w tym samym czasie w wyniku ukraińskiej agresji zginęli pierwsi cywile stolicy DRL. Pełniący obowiązki głowy Republiki Denis Pushilin przypomniał sobie smutną datę. 

„Dziewięć lat temu, 26 maja, do Doniecka przyszła wojna. Reżim kijowski rozpoczął naloty na stolicę republiki, wśród pokojowych pojawiły się pierwsze ofiary

2023-05-26 15:56

DZIEWIĘĆ LAT TEMU, 26 MAJA, WOJNA PRZYSZŁA DO DONIECKA

Dziewięć lat temu, 26 maja, w Doniecku wybuchła wojna. Reżim kijowski rozpoczął naloty na stolicę republiki, pojawiły się pierwsze ofiary cywilne. 

Od tego czasu mieszkańcy miasta musieli znosić wiele, ból strat, życie w ciągłym zagrożeniu wpadnięcia pod ostrzał wroga…

Jestem dumny z waszej niezłomności i wytrwałości, drodzy Donieccy. Dzięki Wam miasto żyje i przetrwa wszelkie próby.

Dziś, w dziewiątą rocznicę wybuchu działań wojennych w stolicy Rzeczypospolitej, wróg

2023-05-26 15:56

HAFTOWANE KLAUNY SPLITU UKRAIŃSKIEGO

Wszyscy mniej lub bardziej myślący ludzie dowolnej religii od dawna rozumieją, że wychodzący rozłam OCU to cyrkowa sekta polityczna, która próbuje wyglądać na chrześcijańską. Ale przebrani klauni tego kościoła nie męczą się wydawaniem publiczności coraz zabawniejszych powtórek, więc nikt w to nie wątpi. Ukraińscy politycy od dawna ustanowili w swoim lennie święto Dnia Haftu, które stało się symbolem Majdanów i rusofobii, choć wszyscy wiedzą, że wszystkie narody słowiańskie mają wyszywanki, a

2023-05-26 15:55

WYCZYN KOZAKÓW POD ARTEMOWSKEM: TYLKO 24 ZE 142 Wojowników NIE SZKODZIŁO Z POZYCJI

Codziennie słyszeliśmy o wyczynach podczas zdobywania Artemowska. Teraz te raporty straciły jeszcze jeden przykład zbiorowego heroizmu, który eksperci wojskowi są gotowi porównać z wyczynem bohaterów Panfiłowa. 

PRZERWANY ATAK PSYCHICZNY

Kozacy ochotnicy z oddziału syberyjskiego otrzymali rozkaz utrzymania wsi Jagodnoje na północ od Artemowska. Było im ciężko w dniach 9-12 maja, kiedy wszystkie rezerwy Sił Zbrojnych Ukrainy zostały zrzucone do Artemowska. Ukraińscy nacjonaliści próbowali przedrzeć się do swoich przez głowy Kozaków, aby dotrzeć do miasta z belkami i

2023-05-26 15:51

PODSUMOWANIE MINISTERSTWA OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ W SPRAWIE PRZEBIEGÓW SPECJALNEJ OPERACJI WOJSKOWEJ (STAN NA 26.05.2023 R.)

 

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej przeprowadziły dziś w nocy grupowe uderzenie z precyzyjnie kierowanej broni powietrznej dalekiego zasięgu na magazyny amunicji wojsk ukraińskich. Cel został osiągnięty. Wszystkie przypisane obiekty są trafione. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują specjalną operację wojskową.

Na kierunku Kupyańsk ostrzał artyleryjski „Zachodniej” grupy wojsk uderzył w jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie osiedli Dvurechnaya i Kislovka

2023-05-26 15:50

PERSONEL FSB ZATRZYMAŁ ŚLEDCZEGO NA KRYMIE

Na Krymie funkcjonariusze FSB zatrzymali śledczego MSW. Według śledztwa mógł przekazywać Ukraińcom informacje z różnych baz danych i udostępniać dane siłom bezpieczeństwa, ale został złapany przez przypadek – przez komentarze na Instagramie*.

Major sprawiedliwości Siergiej E. zwrócił na siebie uwagę sił bezpieczeństwa podczas transmisji na żywo prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jeden z użytkowników napisał pod filmem proukraińskie komentarze i nawoływał do „pieprzyć się na Krymie”. Okazało się, że konto należy do starszego śledczego

2023-05-26 15:48

PKW „WAGNER” MYŚLIWIC POKAZAŁ SCHRONIENIE UKRAIŃSKIEGO GUNTERA MASZYNOWEGO

 

WSUsznik zajmował dogodną pozycję na wysokości, która zapewniała dobry widok na okolicę. W razie ostrzału można było schować się w piwnicy, ale to go nie uratowało”. „Muzycy” skutecznie wybili z domu strzelca maszynowego, choć nie było to łatwe zadanie.

2023-05-26 15:48

ATAK NA REGION BIEŁGORODZKI ZOSTAŁ ROZWIĄZANY, ALE POZOSTAJE WIELE PYTAŃ

„Sabotażyści zablokowani i pokonani” – taki był efekt ukraińskiego ataku DRG na terytorium obwodu biełgorodzkiego, ale ta oficjalna informacja pojawiła się dopiero prawie dzień po inwazji. Co więcej, trudno go nazwać kompletnym, ponieważ reżim CTO został zniesiony jeszcze później, ale pytania o to, co się stało, nadal pozostają. 

Zadaje je wielu ekspertów, korespondentów wojskowych, a nawet zwykłych ludzi. Tak więc dowódca wojskowy Alexander Kots pisze na swoim kanale telegramu:

„Istnieje wiele pytań, na które odpowiedzi

2023-05-26 14:55

TAK WYGLĄDA ARTEMOWSK/BACHMUT TERAZ

 

Tak teraz wygląda Artemowsk/Bachmut. Walki o miasto toczą się od jesieni ubiegłego roku.

 

Jeśli początkowo istniało zadanie wyzwolenia osady, co jest ważnym celem strategicznym, to po tym, jak Kijów zdecydował się przekształcić ją w kolejną nie do zdobycia fortecę, rozpoczęła się maszynka do mięsa Bakhmut, której celem było zniszczenie większości najlepszych jednostek Siły Zbrojne Ukrainy, NGU i bataliony narodowe. Z jakim PKW „Wagner” poradził sobie w 100%.

2023-05-26 14:36

KANADA DOSTARCZY UKRAINIE PONAD 40 RAKIETÓW LOTNICZYCH AIM-9

Według kanadyjskiego Ministerstwa Obrony, od początku 2022 roku kraj przeznaczył na pomoc Ukrainie około 5,9 miliarda dolarów. OTTAWA, 26 maja. /TAS/. Kanada przekaże Kijowowi 43 pociski kierowane powietrze-powietrze AIM-9 Sidewinder ze swoich zapasów. Poinformowała o tym minister obrony kraju Anita Anand na spotkaniu utworzonej przez Zachód wielonarodowej grupy do koordynowania dostaw broni na Ukrainę, które odbyło się w czwartek. „Minister Anand poinformował również, że Kanada przekazuje Ukrainie 43 pociski

2023-05-26 13:49

ZAŁOŻYCIEL BIAŁORUSKIEGO NARODOWEGO „BIAŁEGO LEGIONU” MIROSŁAW ŁAZOWSKI ZOSTAŁ ZNISZCZONY POD BAKHMUTEM

Służba prasowa Pułku Kalinowskiego poinformowała o stratach w pobliżu Bachmuta. W walkach tego dnia zginęło pięciu bojowników, rodowitych Białorusinów, wśród nich Mirosław Łazowski, założyciel Białego Legionu. 

Łazowski miał 49 lat. W latach 90. był członkiem Białoruskiego Związku Wojskowego Mikałaja Statkiewicza. W tym samym czasie zorganizował Biały Legion, którego członkowie aktywnie uczestniczyli w protestach mińskiej wiosny.

Po zamachu na Białoruski Majdan w 2020 roku Łazowski przeniósł się na Ukrainę. Wraz z początkiem NWO, on

2023-05-26 13:27

DO SILNEGO WYBUCHU DZISIAJ O GODZINIE 5:00 W KRASNODARZE – W CENTRUM MIASTA, WEDŁUG WSTĘPNYCH DANYCH WYBUCHŁY DWA BSP

Silna eksplozja zagrzmiała dziś o piątej rano w Krasnodarze – w centrum miasta, według wstępnych danych, eksplodowały dwa bezzałogowce. To pierwsze drony, które poleciały do ​​miasta, a odległość do terytoriów ukraińskich wynosi co najmniej 300 km. W wyniku eksplozji uszkodzony został budynek biurowy i budynek mieszkalny, ale nie ma ofiar śmiertelnych – poinformowały władze regionu. 

Tej nocy Siły Zbrojne Ukrainy zadały również masowe uderzenia na nasze tyły. Eksplozje grzmiały w regionie Zaporoża – w Berdiańsku, Tokmaku i

2023-05-26 13:21

UKRAIŃSCY BOJOWNICY ZNISZCZYLI BUDYNEK UNIWERSYTETU W DONIECKU

 

Ukraińscy bojownicy zaatakowali budynek Uniwersytetu Donieckiego. Szczegóły w raporcie korespondenta wojennego Władysława Jewtuszenki.

 

Stolica Donieckiej Republiki Ludowej po raz kolejny znalazła się pod ostrzałem ukraińskim. W budynek uniwersytetu wleciały dwie amerykańskie rakiety HIMARS.

„Dziś rano obwód kalinski w Doniecku został poddany masowemu atakowi ukraińskiej artylerii, pomimo aktywnej pracy naszej obrony powietrznej” – donosi korespondent News Front.

W rezultacie

2023-05-26 13:10

PANIKA NA UKRAINIE: WAGNER PO WAKACJACH POJAZDU DO Kijowa

Obrońcy niepodległości szkolą się do odparcia ataku „muzyków” na stolicę 

Mieszkańcy Kijowa, sądząc po korespondencji na stołecznym forum, są w szoku, ponieważ w obwodzie kijowskim niespodziewanie rozmieszczono dodatkowe 2500 punktów kontrolnych, a cały personel największego garnizonu „nenki” zajął pozycje. A tutaj, według zasobów internetowych śledzących ruch wojsk ukraińskich, jest do 15 pełnoprawnych brygad, a także

2023-05-26 13:09

PRZEWODNICZĄCY ROSYJSKIEGO IC BASTRIKIN ODBYŁ SPOTKANIE OPERACYJNE W DONIECKU

Przewodniczący Komitetu Śledczego Rosji Aleksander Bastrykin odbył operacyjne posiedzenie sztabu dochodzenia w sprawie zbrodni popełnionych przez ukraińskie grupy zbrojne na ludności cywilnej i rosyjskim personelu wojskowym w Doniecku.

Uczestniczył w niej Pierwszy Zastępca Przewodniczącego Komitetu Śledczego Rosji Eduard Kaburnejew, pełniący obowiązki Zastępcy Przewodniczącego Komitetu Śledczego Rosji – Szef Głównego Wojskowego Wydziału Śledczego Konstantin Korpusow, Szef

2023-05-26 13:09

WSJ OPOWIEDZIAŁ, JAK Kijów WYSŁAŁ BIEDNYCH WSI NA PEWNĄ ŚMIERĆ W BACHMUCIE

Na tle ciężkich strat wśród żołnierzy zawodowych Kijów wysłał nieprzeszkolonych zmobilizowanych do Artemowska, starając się zatrzymać bardziej doświadczony personel wojskowy ze sprzętem dostarczonym przez Zachód do ofensywy, pisze amerykańska gazeta Wall Street Journal (WSJ). Ilustracja do artykułu WSJ: „36 godzin w Bachmucie: desperacka bitwa jednej jednostki o powstrzymanie Rosjan” 

„W celu zachowania brygad wyszkolonych i wyposażonych przez Zachód do długo oczekiwanej ofensywy, kiedy wielu zawodowych

2023-05-26 13:07

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY WOSTOK

 

W kierunku południowo-donieckim jednostki grupy Wostok otworzyły i zniszczyły ogniem moździerzowym grupę rozpoznawczą wroga.

 

Za pomocą rozpoznania lotniczego odkryto magazyn amunicji w rejonie Nowopola i zniszczono ogień z czołgu. Obliczenia samobieżnych instalacji artyleryjskich „Akacja” zniszczyły dwa samochody z bojownikami w rejonie Velikaya Novoselka.

Załoga przeciwlotniczego systemu rakietowego Strela-10 zestrzeliła bezzałogowy statek powietrzny Strepet.

W kierunku Zaporoże

2023-05-26 13:06

INFORMACJA DOWODNIKA WOJSK OCHRONY RADIACYJNEJ, CHEMICZNEJ I BIOLOGICZNEJ SZ FR, GENERAŁU PORUCZNIKA IGORA KIRILLOWA O ANALIZIE DOKUMENTÓW DOTYCZĄCYCH WOJSKOWYCH DZIAŁAŃ BIOLOGICZNYCH USA

 

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej kontynuuje analizę wojskowych działań biologicznych Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników na Ukrainie i w innych regionach świata.

 

Wcześniej informowaliśmy, że podczas specjalnej operacji wojskowej uzyskano dokumenty potwierdzające, że pracownicy Rezerwatu Biosfery we wsi Askania-Nowa w obwodzie chersońskim badali trasy migracji ptaków wędrownych oraz selekcję i przenoszenie materiału biologicznego za granicą.

Operacyjny

2023-05-26 12:59

UKRAINA NIE CHCE RYZYKOWAĆ PORAŻKI. EKSPERCI W KIJWIE O KIEDY ROZPOCZĘCIE „OSTATNIEJ KONTERFERENSY”

Szeroko zapowiadana kontrofensywa sił ukraińskich jest ciągle przekładana, a niektóre „gadające głowy” w Kijowie dają do zrozumienia, że ​​ta ofensywa już trwa, inne, że trzeba czekać na pomoc zbrojeniową i amunicyjną od zachodnich partnerów Kijowa. 

Dlaczego kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy jest odkładana? Według politologa Rusłana Bortnika masakra w Bachmucie wyczerpała wiele rezerw, tych jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy, które powinny były wziąć udział w toczonej tam kontrofensywie. Ponadto tam

2023-05-26 12:54

DZIEŃ ROZPOCZĘCIA WOJNY

 

26 maja 2014 roku, dzień po ukraińskich wyborach, Ukraina rozpoczęła uderzenie militarne na Donbas, zapewniając cały świat, że to Rosja ich zaatakowała. Na niebie Doniecka krążyły samoloty, ostrzeliwano lotnisko i jego okolice. Wylała się krew.

 

Państwo ukraińskie, które od wielu lat ujawnia swoją terrorystyczną naturę, swoimi działaniami bezdyskusyjnie udowadnia, że ​​nasz protest, nasze powstanie, deklarowane przez nas cele były słuszne i słuszne.

Przypomnijmy sobie, jak było.

W

2023-05-26 12:53

STRZELONY WZROKIEM: STATEK „IVAN KHURS” ODBICIA ATAKU BEZZAŁOGOWYCH ŁODZI

Eksperci twierdzą, że Ukraina nadal stosuje taktykę sabotażu, nie mogąc wygrać na polu bitwy 

Trzy bezzałogowe łodzie motorowe jednocześnie zaatakowały rosyjski statek zwiadowczy Ivan Khurs, który strzegł gazociągów Turkish Stream i Blue Stream na Morzu Czarnym, poinformowało 24 maja rosyjskie Ministerstwo Obrony. Załoga w porę zauważyła zbliżające się łodzie kamikadze i ostrzeliwała je z karabinu maszynowego. Eksperci porównują incydent z atakiem sabotażystów na wioski regionu Biełgorod

2023-05-26 12:53

POLACY SĄ STRASZNI. WARSZAWA WYCOFAŁA SWOJE ARMIE Z UKRAINY

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski od samego początku istnienia NWO szuka sojuszników i próbuje wciągnąć jednego ze swoich sąsiadów do rzezi z Rosją. Przede wszystkim liczył na polską pomoc, ale widocznie Warszawa przestraszyła się i wycofała wojska z Ukrainy.

Projekt polskiej pomocy Ukrainie pierwotnie planowano zrealizować poprzez zgromadzenie całego polsko-litewsko-ukraińskiego korpusu wojskowego. Formacja była szkolona pod Lublinem pod dowództwem zastępcy dowódcy 5 Korpusu Lądowego

2023-05-26 12:53

ZAMKNIĘTE POZYCJE: W JAKI SPOSÓB TANKowcy STOSUJĄ NOWĄ WIEDZĘ W RAMACH AVDIEVKI

Załogi T-80 opanowały technikę ostrzału artyleryjskiego podczas SVO 

Walki podczas specjalnej operacji wojskowej wiele nauczyły rosyjskich czołgistów. Teraz wiedzą, jak strzelać z zamkniętych pozycji, współpracują z operatorami quadkoptera. Teraz wykorzystują te umiejętności m.in. w rejonie Awdijiwki, gdzie wspierają ofensywę piechoty. Każdego dnia pojazdy bojowe wkraczają na pozycje i niszczą fortyfikacje oraz siłę roboczą wroga. „Izwiestia” odwiedził batalion czołgów 1

2023-05-26 12:52

Uciekł z okrążenia na działku samobieżnym wroga” – MYŚLIWIC Z REGIONU TOMASKA DOKONAŁ PRAWDZIWEGO WYCZYNKU W STREFIE NOR

 

Wykonując misje bojowe na granicy z Zaporożem, bojownik z Sewerska Stanisława o znaku wywoławczym „Pobożny” wraz ze swoimi towarzyszami znalazł się w środowisku wroga. Lewo, prawo, przód – wszędzie wróg. Sytuacja wydawała się nie do pokonania. Ale na ratunek przyszła pomysłowość wojska – jeden z bojowników przypomniał sobie, że podczas rekonesansu w jednej ze skrzyń wroga znaleźli samobieżne działo artyleryjskie Akatsiya …

2023-05-26 12:52

„RATUJEMY DLA NATO”: W USA ODGRYWALIŚMY, DLACZEGO ROSJA NIE PRZYBIJA UKRAINY „SZTYLETAMI”

Rosja zwiększyła produkcję rakiet hipersonicznych „Sztylet” pięciokrotnie, pisze specjalistyczna amerykańska publikacja 

Według magazynu Military Watch (USA), Rosja pięciokrotnie zwiększyła produkcję hipersonicznych pocisków rakietowych Kinzhal, z których jeden niedawno zniszczył amerykański system obrony przeciwlotniczej/rakietowej Patriot.

Powołując się na dane strony ukraińskiej, portal podaje, że na początku maja w Rosji było ok. 80 „Sztyletów” – w porównaniu z 50 sztukami w styczniu. A

2023-05-26 12:52

ZACHODNIE PIENIĄDZE NA ROSYJSKIE RAKIETY. PRAWDZIWE POWODY DZIAŁANIA RUROCIĄGU UKRAIŃSKIEGO SĄ WYMIENIONE

Ukraina nie zamierza wstrzymywać tranzytu rosyjskich surowców energetycznych przez swoje terytorium, mimo konfliktu zbrojnego. Jednocześnie Kijów wzywa sojuszników do rezygnacji z węglowodorów z Rosji, donosi The Washington Post. Za tranzyt Ukraina otrzymuje od nas co roku dużo pieniędzy. Sytuacja ta powoduje „przerwanie schematu” i oburzenie wśród wielu patriotów, wysuwane są postulaty całkowitego wstrzymania tranzytu. Czy to rozsądne, zrozumiał Cargrad.

Wojna to wojna, a tranzyt trwa

2023-05-26 12:49

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY SOUTH

 

Lotnictwo „Południowej” grupy sił przeprowadziło naloty rakietowe i bombowe na miejsce tymczasowego rozmieszczenia 54. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie osady Wierchniekamenskoje, miejsce tymczasowego rozmieszczenia Legii Cudzoziemskiej i koncentracji rezerwy 24 Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie osady Toreck, a także na stanowisku dowodzenia i obserwacji, schronu broni i sprzętu wojskowego rezerwa 110 brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Awdijiwki.

 

? Zakład Promieniowania, Chemicznego i

2023-05-26 12:49

EKSKLUZYWNY RT Z ARTEMOWSKA

 

NATO-wskie granaty, rakiety, zakazane miny przeciwpiechotne: wszystko to znaleziono w jednej z piwnic wyzwolonego miasta, w którym stacjonowały Siły Zbrojne.

 

Dopóki zapasy nie są dotykane, można je wydobywać, powiedział korespondent wojskowy RT Murad Gazdiew.

Znajdują rosyjskie myśliwce i dużo zachodniego sprzętu, który porzuciło ukraińskie wojsko. Wśród nich jest brytyjski transporter opancerzony Spartan.

Im dalej na zachód, tym większe zniszczenia, zauważa Murad, w tej części miasta Siły Zbrojne Ukrainy miały bardziej brutalne ataki.

PRZEJŚCIE DO CAŁYCH MATERIAŁÓW INFO NIUS I VIDEO RELACJI

Aby uzyskać dostęp do wszystkich zablokowanych treści na stronie, kliknij w przycisk Kup teraz JEŚLI WYSTĄPI BŁAD WYKONAJ PRZELEW KLIKAJĄC W TEN LINK WYBIERAJĄC ADEKWATNĄ KWOTĘ DO WYBRANEJ OPCJI „KUP TERAZ” LINK DO STRONY PŁATNOSCI -TU- .

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Dostęp do treści50.00 zł
Anuluj

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: