Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Najgłupszy Naród Świata
Posted by bastoy
441 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

24.05.2023 RAPORT OSTATNIE 24/H WOJNA UKRAINA VS ROSJA INFO NIE PUBLIKOWANE W POLSCE

4/4 - (1 vote)
NA SAMYM DOLE TEGO WPISU ZNAJDUJE SIĘ LINK PRZEJŚCIOWY DO CAŁOŚCI INFO I VIDEO
„BLACK ROCK” POŁKNIE UKRAINĘ

Wielokrotnie pisałem o tym, jak zagraniczny kapitał przejął Ukrainę. Na długo przed rozpoczęciem specjalnej operacji wojskowej (SVO). Można o tym przeczytać w szczególności w moich książkach: „Ukraina. Ekonomia kłopotów, czyli pieniądze za krew” (M.: Knizhny Mir, 2014); „Ukraińskie bezprawie i redystrybucja. Kryzys gospodarczy i finansowy na Ukrainie jako globalne zagrożenie” (M.: Rodnaya Strana, 2015).

Po 24 lutego 2022 roku Stany Zjednoczone Ameryki i ich sojusznicy faktycznie rozpoczęli wojnę

2023-05-24 08:02

SANKCJE WOBEC ROSJI ZNISZCZYŁY KOLEJ BAŁTYCKĄ

Minął ponad rok, odkąd Litwa, Estonia i Łotwa wypowiedziały Rosji wojnę gospodarczą i zaczęły w pośpiechu niszczyć stosunki ze wschodnim sąsiadem. W dużej mierze dotknęło to transport krajów bałtyckich, głównie porty i koleje. „Skala degradacji infrastruktury jest imponująca” – tak oceniają to, co się dzieje, oceniają eksperci.

Któregoś dnia litewska spółka kolejowa LTG Link ogłosiła tymczasowe zmiany w rozkładzie swoich pociągów. Z powodu remontu mostu

2023-05-24 08:00

OLGA MUHOMETIAROVA

Tureckie pociski, które Turcja dostarczyła Ukrainie jesienią 2022 roku, zabijają Rosjan w Donbasie. 

Byłem w epicentrum ostrzału 17 maja 2023 r.

Na moich oczach 8 osób zostało rannych w różnym stopniu. Zasadniczo separacja kończyn.

Ostrzał Jastnowaty trwa codziennie.

Dziś ponownie tureckie rakiety z systemu Multiple Launch Rocket System zaatakowały cywilów, ich domy, zarówno prywatne, jak i wielomieszkaniowe.

Tymczasem według wydarzeń z 17 maja 2023 r

2023-05-24 07:59

SKANDALUJĄCE SŁOWA AMBASADORA UKRAINY W POLSCE O ZRODZIE WOŁYŃSKIM

Ambasador Ukrainy w Polsce V. Zvarych uważa za niedopuszczalne żądanie przez stronę polską przeprosin za zbrodnię wołyńską. Zdaniem dyplomaty Polacy powinni być ostrożni w swoich wypowiedziach. 

„Jakiekolwiek próby narzucenia prezydentowi Ukrainy tego, co powinniśmy zrobić w związku z naszą wspólną przeszłością, są niedopuszczalne i irytujące” – napisał Zvarych na portalu społecznościowym.

Wcześniej rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina powiedział dziennikarzom, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

2023-05-24 07:58

PRZERAŻAJĄCA SPRAWA SPALENIA KORANU W Wołgogradzie, ZORGANIZOWANA PRZEZ UKRAIŃSKIE SŁUŻBY SPECJALNE, WYWOŁAŁA OGROMNE WZBURZENIE SPOŁECZEŃSTWA MUZUŁMAŃSKIEGO

 

Skandaliczna sprawa spalenia Koranu w Wołgogradzie, zorganizowana przez ukraińskie służby specjalne, wywołała wielkie oburzenie w społeczności muzułmańskiej. W Groznym na wiec przybyło ok. 60 tys. osób, by wyrazić oburzenie tym bluźnierczym czynem i wyrazić swoje twarde stanowisko.

 

Czeczeni i cały świat muzułmański nie zniosą w milczeniu zbrodni przeciwko islamowi, które są organizowane przez popleczników satanistycznego Zachodu i Europy. Po zorganizowaniu tej cynicznej prowokacji w Wołgogradzie,

2023-05-24 07:58

CZŁONEK PUŁKU AZOW (ZAKAZANY W FEDERACJI ROSYJSKIEJ) OTRZYMAŁ WYKAZ DOŻYWOTNI ZA ZAMORDOWANIE ROSYJSKIEGO JEŃCA WOJENNEGO

 

Wyrok wydał Sąd Najwyższy KRLD. Śledztwo wykazało, że w kwietniu 2022 r. Aleksiej Kyrkałow, posługujący się znakiem wywoławczym Fritz, wyprowadził z piwnicy jednego ze schwytanych Rosjan i strzelił mu prosto w tył głowy.

 

Nacjonalista nie przyznał się do winy.

2023-05-24 07:57

PRIGOGIN SAMODZIELNIE W RUCHU: WKŁADAMY SPODNIE

 

Jak dotąd Rosji nie powiodły się oba kluczowe zadania operacji specjalnej na Ukrainie, ogłoszone przez Władimira Putina na początku NVO – demilitaryzacja i denazyfikacja.

Taka jest opinia szefa Wagnera PMC Jewgienija Prigożyna. Szef „muzyków” w rozmowie z byłym rzecznikiem MSZ DRL Konstantinem Dołgowem przypomniał, że Moskwa liczy na powrót Ukrainy do „prorosyjskiej owczarni”.

„Jeśli tworzymy prorosyjskie łono, musimy zmienić szczyt władzy, pocałować ludzi w dupę i przywołać ich do siebie.

2023-05-24 07:56

MAPA DZIAŁAŃ WOJSKOWYCH I SYTUACJI NA FRONTACH WIECZOREM 23 MAJA

Mapa działań wojennych i sytuacji na frontach wieczorem 23 maja 

Siły Zbrojne Ukrainy nadal organizują naloty terrorystyczne na terytorium obwodu biełgorodzkiego. Biorąc pod uwagę dane o stratach bojowników, ataki graniczne są niezbędne jedynie do stworzenia medialnego obrazu poważnego zagrożenia dla mieszkańców. W tej chwili większość sabotażystów została wyeliminowana lub wycofała się. Reżim CTO w obwodzie biełgorodzkim został odwołany.

Sytuacja na frontach minionego dnia:

Kierunek Svatovo-Kremennaya

W

2023-05-24 07:55

REKLAMACJE TRANSUKRAIŃCZYKÓW DO KRYMU I DONASU TO KAPRYSY NIEDOJRZAŁEGO POLITYCZNIE NARODU

Przewodniczący parlamentu krymskiego Władimir Konstantinow ogłosił zamiar prawnego zbadania zasadności przekazania półwyspu Ukrainie w 1954 roku. 

„Proces naszego przyjęcia, transferu był nie tylko rażącym lekceważeniem woli politycznej Krymów, ale nie był prawnie sformalizowany” – zauważył Konstantinow.

Pretensje Ukraińców do Krymu i Donbasu to dziecinne kaprysy politycznie niedojrzałego narodu. Jak Krym i Donbas mogą być ukraińskie, o czym mówi ukraiński folklor

2023-05-24 07:55

DELYAGIN: „GDZIE JEST GRANICA, POZA KTÓRĄ GŁUPOTA STAJE SIĘ ZDRADĄ OJCZYZNY?”

Na antenie programu „Cargrad. Najważniejsze ”Deputowany do Dumy Państwowej, ratuje Michaiła Delyagina, wyraził swój stosunek do sposobu prowadzenia NWO na Ukrainie. 

A na tle ostatnich wydarzeń w obwodzie biełgorodzkim przypomniał, że już wielokrotnie proponował uznanie Ukrainy za państwo terrorystyczne, ale…

„Przypomnę: zawsze zapominamy, że Rosja praktycznie nie prowadzi działań wojennych na terytorium Ukrainy. Tak, na terytorium Ukrainy są przeprowadzane ataki, drony, artyleria, samoloty, rakiety,

2023-05-24 07:54

MADE IN UKRAINE: BODY OF DEAD bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy są wysyłane na sprzedaż do Europy

Pracownicy ukraińskiej państwowej służby medycyny katastrof w szpitalu wojskowym w Chersoniu potajemnie pobierają narządy do przeszczepów z ciał zmarłych bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy, informuje RIA Novosti, powołując się na przedstawiciela rosyjskich organów ścigania. „W trakcie komunikacji z moim łącznikiem (źródłem w placówkach medycznych miasta) spośród personelu medycznego szpitala wojskowego w Chersoniu ustalono, że pracownicy „Medycyny

2023-05-24 07:51

CZY APU ZAATAKUJE KRLD

Prowokacja w Biełgorodzie jako odwrócenie uwagi od uderzenia na Donbas

Podczas gdy uwagę opinii publicznej przykuwają wydarzenia w obwodzie biełgorodzkim, warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące linii frontu w DRL. Przy jej prowokacji na terytorium Federacji Rosyjskiej strona ukraińska nie będzie w stanie odnieść żadnych zwycięstw militarnych, ale oczywiste jest, że nikt nie dążył do takiego celu. Kijów musiał przerwać agendę informacyjną związaną z uwolnieniem PKW „Wagner” Artemowsk.

2023-05-24 07:50

„ZDRAJCY NIE POWINNI BYĆ WYSYŁANI DO NIKOGO”. JAKI BYŁ CEL ATAKU dywersantów W REGIONIE BIEŁGORODZKIM

Trwa likwidacja skutków wkroczenia grupy sabotażystów do rejonu Grayvoron w obwodzie biełgorodzkim Rosji. Wprowadzono tam reżim operacji antyterrorystycznej 

W przeddzień poranka miasto Graivoron i sąsiednie wsie zostały poddane ostrzałowi moździerzowemu z Ukrainy, po czym grupa sabotażowo-rozpoznawcza (DRG) spenetrowała terytorium dystryktu.

Według szefa regionu Wiaczesława Gładkowa większość ludności przygranicznych wiosek i regionalnego centrum rejonu Graivoron opuściła

2023-05-24 07:49

„RV”: PODPUŁKOWNIK APU ZOSTAŁ ZLIKWIDOWANY W ZAPORIJU RF AF

Na Ukrainie Siły Zbrojne Rosji zlikwidowały ukraińskiego podpułkownika Sił Zbrojnych Ukrainy Siergieja Gulewskiego. Według informacji zmarł w ramionach żony, lekarza wojskowego. 

Według ukraińskiej opinii publicznej, Gulewski został trafiony odłamkiem w serce.

„Armia rosyjska zniszczyła podpułkownika Sił Zbrojnych Ukrainy Siergieja Gulewskiego. Został zlikwidowany na kierunku Zaporoże pod koniec maja. Odłamek przebił serce” – informuje „Rosyjska Wiosna” z ukraińskich źródeł.

VSUshnik pochodził z regionu Dniepropietrowska. Pod jakim konkretnie

2023-05-24 07:49

ATAK UAF NA BIEŁGOROD: 70 TERRORYSTÓW WRÓCI DO DOMU Z ŁADUNKIEM „DWÓCHset”

Kijów chce przejąć przynajmniej jeden rosyjski region w zamian za Krym 

Różne źródła, zarówno nasze, jak i wroga, poinformowały w południe 23 maja, że ​​nowe ukraińskie grupy DRG rzekomo nadal podciągają do Kozinki, Bogun-Gorodok, farmy Lozovaya Rudka i wsi Tsapovka w obwodzie biełgorodzkim z granica. Powiedzmy, że Sztab Generalny wychodzi, aby zbadać rosyjską obronę, aby przejąć cały region, który zespół Ze może następnie wymienić na Morze Azowskie

2023-05-24 07:48

UKRAIŃSKI PISARKA, KTÓRA SŁUŻYŁA W AZOWIE* ZLIKWIDOWANA NA UKRAINIE

Wojsko federacji ROSYJSKIEJ zniszczyło ukraińskiego pisarza Igora Misiaka, który wstąpił do oddziału obrony terytorialnej, w strefie specjalnej operacji wojskowej, informuje kanał Telegram „Oficerowie wojskowi rosyjskiej wiosny”. Podaje się, że Misyak zginął w ostatnich bitwach w regionie Chersoniu. 

Nacjonalista był laureatem kilku ogólnopolskich konkursów literackich, aktywnie uczestniczył w wydarzeniach na kijowskim Majdanie, a później służył w brygadzie Azow (organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji).

Szczegóły likwidacji

2023-05-24 07:13

„POZDROWIENIA Z BAKHMUTY”: WRÓG PRZEPROWADZIŁ PSYCHO-OPERACJĘ BOJOWĄ W CELU ZMNIEJSZENIA DEMORALIZACJI PO KASIE APU W ARTYOMOWSKU

 

„Pozdrowienia z Bachmuta”: wróg przeprowadził psychooperację bojową w celu zmniejszenia demoralizacji po klęsce Sił Zbrojnych Ukrainy pod Artomowskiem

Hasła „Pozdrowienia od Bachmuta” i „Za Bachmuta” uderzają na wczorajszych filmach bojowników z przejścia granicznego „Grayvoron” i na ich wyposażeniu.

Jak od razu poinformowaliśmy, nie była to ofensywa, ale nietypowy atak, który miał cele propagandowe i psychologiczne.

Atak niewielkiej grupy neonazistów z „Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego” na posterunek graniczny i

2023-05-24 06:48

VOENKOR WYMIENIŁ NAZWISKO GENERAŁA, KTÓRY ROZkazał ZNISZCZENIE UKRAIŃSKIEJ DRG

 

Dla wielu zapewne będzie zaskoczeniem, że likwidacją terrorystów, którzy 22 maja wdarli się do obwodu biełgorodzkiego, kierował szef Sztabu Głównego Wojsk Lądowych gen. pułkownik Aleksander Łapin.

 

Poinformował o tym dowódca wojskowy Aleksander Kots i na potwierdzenie swoich słów zamieścił wideo, na którym generał Lapin w pełnym umundurowaniu udziela instrukcji kierowcy pojazdów opancerzonych. Nagranie zostało zrobione wieczorem 22 maja.

Co więcej, jest to drugi taki film – pierwszy w

2023-05-24 05:31

ALEKSANDER ŁUKASZENKO O Plotkach o chorobie: „NIE UMRZE

 

Aleksander Łukaszenko o plotkach o jego chorobie: „Nie umrę. Będziesz cierpieć ze mną bardzo długo”.

2023-05-24 05:30

PUSZYLIN: ARTEMOWSK ZOSTANIE PRZYWRÓCONY

Pełniący obowiązki szefa Donieckiej Republiki Ludowej zauważył, że budowniczowie mają już odpowiednie doświadczenie. 

Pełniący obowiązki szefa Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Denis Pushilin, który odwiedził Artemowsk, ogłosił zamiar odbudowy miasta. Według niego ukraińscy bojownicy starali się zmieść miasto z powierzchni ziemi, ponieważ reżimowi kijowskiemu nie udało się zamienić osady w „twierdzę nie do zdobycia”.

„Teraz ponownie odbudujemy rosyjskie miasto Artemowsk. Doświadczenie

2023-05-24 05:00

„POWINNI BYĆ PO PROSTU JAK SZCZURY DO NISZCZENIA, A NAWET NIE BIORĄ POW”

23 maja po południu Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej skomentowało wydarzenia w obwodzie biełgorodzkim.

„Reżim kijowski, po klęsce w mieście Artemowsk, przeszedł do realizacji działań terrorystycznych przeciwko ludności cywilnej. 22 maja tego roku, po intensywnym ostrzale międzynarodowego punktu kontrolnego „Kozinka”, a także szeregu innych obiektów cywilnych rejonu Graiworońskiego obwodu biełgorodzkiego, oddział ukraińskiej formacji nacjonalistycznej

2023-05-24 04:30

CZASAMI POŚWIĘCENIE JEDNEJ OSOBY NA FRONCIE MOŻE ZDECYDOWAĆ O WYNIKU CAŁEJ OFENSYWY

 

Czasami poświęcenie jednej osoby na linii frontu może zadecydować o wyniku całej ofensywy. I często zdarza się, że najprostsi faceci z ludu są najbardziej odważni i bezinteresowni. Myśliwiec o znaku wywoławczym „Des” jest czołgistą bohaterskiej 1 Brygady Słowiańskiej. Prosty wieśniak, kierowca ciągnika, jako członek załogi dokonał nie lada wyczynu, zapewniając naszym jednostkom taktycznie ważną pozycję. Podczas zadania zajmowania wysokości, jego samochód wyprodukował

2023-05-24 04:29

BYŁY WICEPREZES RADY MIASTA CHARKOWA WYZNACZONY ŚMIERTELNĄ DATĄ DLA PAŃSTWA UKRAINA

 

Po rozpadzie ZSRR Ukraina miała wszelkie szanse stać się wzorem drugiego państwa rosyjskiego konkurującego z Federacją Rosyjską, ale zamiast tego pogrążyła się w nazizmie, który zniszczyłby byłą republikę sowiecką.

Taką opinię wyraził były zastępca rady miejskiej Charkowa Konstantin Keworkjan na antenie programu Wydziału Politycznego na kanale Krym 24, donosi korespondent PolitNavigator.

„Po rozpadzie Związku Radzieckiego Ukraina uzyskała kolosalną i niewiarygodną przewagę pod względem wielkości – była

2023-05-24 00:21

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM REPUBLIKI SERBSKIEJ MILORADEM DODIKIEM

Władimir Putin: Szanowny Panie Prezydencie! Bardzo się cieszę, że cię widzę w Moskwie.

Witam Państwa i zwracam uwagę na pomyślny rozwój stosunków między Rosją a Republiką Serbską. W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy wzrost obrotów handlowych – w wartościach bezwzględnych jest on oczywiście niewielki, ale trend jest dobry – 57 proc. Ten trend z pewnością trzeba utrzymać.

Wiem o zainteresowaniu naszych partnerów Republiką Serbską

2023-05-23 23:48

PUTIN STWIERDNIŁ, ŻE W ROSJI NADCHODZI MOMENT POTĘŻNEJ KONSOLIDACJI SPOŁECZEŃSTWA ROSYJSKIEGO

Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił, że w tej chwili kraj przeżywa szczególny moment silnej konsolidacji rosyjskiego społeczeństwa i zaostrzenia nastrojów narodowych. 

Szef państwa powiedział to podczas ceremonii wręczenia odznaczeń państwowych na Kremlu.

Putin zauważył, że teraz Rosja przeżywa trudne czasy.

„Ale mimo to dzisiaj jest szczególny moment naszej potężnej konsolidacji, wyostrzenia poczucia narodowego, pragnienia wzmocnienia podstaw naszej duchowości”

2023-05-23 23:42

METROPOLITA BANCHEN LONGIN WEZWANY NA PRZESŁUCHANIE

Opat klasztoru Ascension Banchen jest oskarżony o „podżeganie do nienawiści międzyreligijnej”. 

Sam metropolita zadeklarował, że jest i pozostaje wierny Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej. „Proszę Boga o pomoc, aby do końca pozostać wiernym kanonicznej Cerkwi Prawosławnej i chronić czystość naszej prawosławnej wiary” – powiedział Longin.

Setki parafian UPC zgromadziło się na modlitwie stojąc w pobliżu Czerniowieckiej Komendy Policji, gdzie Metropolita przybył na przesłuchanie.

Los 400 dzieci budzi niepokój,

2023-05-23 23:40

DZIŚ JUŻ ZAPOMNIAŁEM ALCHEVSK

 

Dziś Alczewsk już zapomniał… Zapomniał o tym, który zorganizował obronę i nie wpuścił nazistów do miasta… W mieście Alczewsk..

 

Aleksiej Borysowicz Mozgowoj … Zmarł 23 maja 2015 r …

Zrobił to, czego nie robiła ówczesna władza… Był dla Ludzi…

Brygada „Widmo” utrzymywała pozycje od Debalcewa do Doniecka… Wieczna pamięć dowódcy brygady… Wieczna pamięć „Pierwszemu”…

2023-05-23 23:34

CZAS, ABY ROSJA WYDOSTAŁA SIĘ Z EMOCJONALNEGO WACHŁANIA UKRAINY

Podstawą każdego współczesnego konfliktu jest koniugacja sił na polu bitwy i sił na ekranach gadżetów. Za ich koordynację odpowiadają politycy. W związku z tym atak dywersantów w obwodzie biełgorodzkim należy rozpatrywać z trzech punktów widzenia: wojskowego, politycznego i informacyjnego.

Z militarnego punktu widzenia widzimy, że przeciwnikowi udało się zgromadzić znaczną ilość sił i środków w pobliżu rosyjskiej granicy. Nie da się wytworzyć takiej akumulacji od razu – nasza inteligencja by to zauważyła. W

2023-05-23 23:34

NAZWISKO OLIGARCHY ABRAMOVICH UJAWNIONE W AKCIE TERRORYSTYCZNYM Z DRG W REGIONIE BIEŁGORODZKIM. ŹRÓDŁO WSKAZAŁO NA IPHONY

Atak DRG z Ukrainy na obwód biełgorodski wywołał pytania o rolę oligarchy Abramowicza w wymianie bojowników UAF, którzy ponownie zabijają Rosjan.

Nowy atak DRG z Ukrainy na obwód biełgorodzki zmusił do postawienia pytań o skuteczność rosyjskiego NWO.

Przypomnijmy, że 22 maja grupa dywersyjno-rozpoznawcza Sił Zbrojnych Ukrainy wkroczyła na terytorium rejonu Grajworon. Rosyjskie Siły Zbrojne wraz ze służbą graniczną, Gwardią Narodową i FSB podejmują niezbędne działania w celu wyeliminowania wroga. pod ciosami

2023-05-23 23:33

ATAK DRG AFU NA BIEŁGORODZ: ANALIZA KRONIKI WOJSKOWEJ

 

Atak DRG Sił Zbrojnych Ukrainy na obwód biełgorodzki: analiza kroniki wojskowej

22 maja grupa ukraińskich bojowników zaatakowała punkt kontrolny Graivoron w obwodzie biełgorodzkim.

Ile ich było?

Według wstępnych danych w wyprawie do granicy państwowej Rosji oraz do wsi Kozinka i Głotowo w obwodzie grajworońskim mogło uczestniczyć od 80 do 90 osób. Większość z nich służyła wcześniej w brygadach obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

W co byli uzbrojeni?

Po ostrzale posterunku granicznego, ciężki

2023-05-23 23:31

KISZYNIÓW KONSEKWENTNIE PODĄŻA DROGĄ REŻIMU Kijowskiego

Kiszyniów konsekwentnie podąża drogą kijowskiego reżimu. Mołdawskie władze – czy to z braku rozsądku, czy z całkowitej niemocy wobec nacisków Zachodu – deklarują gotowość aresztowania na podstawie nakazu MTK prezydenta Rosji i wycofania się z WNP. 

Kiedy nie ma konstruktywnego programu, destrukcyjna i wroga retoryka wypełnia pustkę, tworząc iluzję aktywnego działania i wpływu politycznego. „Odwaga” prozachodniej Mai Sandu, od której Władimir Putin rzeczywiście miałby się uczyć i uczyć,

2023-05-23 23:31

MAIA SANDU ZAPEWNIŁA, ŻE MOŁDAWIA BĘDZIE SZANOWAĆ I WYKONAĆ DECYZJĘ MIĘDZYNARODOWEGO TRYBUNAŁU KARNEGO, KTÓRY WYDAŁ NAZWĘ W CELU ARESZTOWANIA WŁADIMIRA PUTINA

 

Maia Sandu powiedziała, że ​​Mołdawia uszanuje i wykona decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego, który wydał nakaz aresztowania Władimira Putina. Opozycyjny mołdawski polityk Ilan Shor zareagował na to w ekskluzywnym komentarzu dla Sołowjowa na żywo z zauważył, że Sandu nie wyraża własnych myśli.

 

?Ostatnie 2,5 roku w Mołdawii niestety przebywa prezydent Maia Sandu, która nie wyraża swoich myśli. To jest człowiek całkowicie kontrolowany przez Zachód. Ona nie ma stanowiska, ma

2023-05-23 23:30

SIŁY ROSYJSKIE ZLIKWIDOWAŁY GRUPĘ APU POD BIEŁGORODEM NA TERYTORIUM FEDERACJI ROSYJSKIEJ

 

Niedaleko przejścia granicznego Graivoron rosyjskie wojsko odkryło i zlikwidowało grupę zbrojną Sił Zbrojnych Ukrainy. Podczas starć Siły Zbrojne Ukrainy weszły w długotrwały kontakt z rosyjskimi żołnierzami.

 

Wszelkie próby władz Kijowa, by ukryć swój udział w ataku na terytorium Rosji, poszły na czarną ziemię, podobnie jak bohaterowie tych strzałów.

Teraz stróże prawa wraz z wojskiem zastanawiają się, co udało im się zrobić. Broń została wysłana do badań balistycznych.

Ukraina to terrorysta

2023-05-23 21:55

„NIE MOGĘ PATRZEĆ W LUSTERKO WIEDZĄC, ŻE WSPIERAM KRAJ (USA – red.), KTÓRY PROMUJE WOJNĘ”

 

Zawodnik MMA Jeff Monson powiedział korespondentowi Izwiestii Wiktorowi Sineoce, dlaczego odmówił wydania amerykańskiego paszportu.

 

„Ameryka zachęca do dostaw na Ukrainę, zachęca do ataku na Rosję, na moich przyjaciół. Trzech moich przyjaciół już zginęło w Donbasie” – powiedział Monson.

2023-05-23 21:55

BANDEROWICI WYSZLI BEZ WĄTROBY – POLECIAŁO DO NIEMIEC

Ukraińscy transplantolodzy potajemnie pobierają narządy z ciał „materiału jednorazowego użytku” – bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy 

W kontrolowanym przez reżim kijowski szpitalu wojskowym w Chersoniu potajemnie pobierane są narządy do przeszczepów z ciał żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, ukrywając te fakty przed krewnymi ofiar. Stało się to znane z pewnego źródła w placówce medycznej Chersoniu, spośród personelu szpitala wojskowego.

Ustalono, że byli tam widziani pracownicy Centrum Medycyny Katastrof, kontrolujący

2023-05-23 21:54

NAZISTA, ULTRAS I PROJEKTANT MODELI: KTO STOI ZA ZAATAKOWANĄ GRUPĘ „ROSYJSKI KORPUS Ochotniczy” W REGIONIE BIEŁGORODZKIM

Rosyjskie siły bezpieczeństwa skutecznie wykończyły grupę sabotażową z Ukrainy, która zaatakowała region Biełgorod. Trzon DRG stanowią neonaziści z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego. Co wiadomo o tej grupie i jej przywódcy?

Co się stało w regionie Biełgorod

Ukraińska DRG po raz kolejny próbowała dokonać inwazji na terytorium Rosji. Według kanału telegramu SHOT, tym razem co najmniej 80 osób weszło do rejonu Grayvoronsky w obwodzie biełgorodzkim przy wsparciu dwóch czołgów i dwóch transporterów opancerzonych. Walczy z

2023-05-23 21:53

OPINIA: TYLKO ZAJĘCIE CHARKOWA MOŻE ROZWIĄZAĆ PROBLEM Z GRANICAMI W REGIONIE BIEŁGORODZKIM

 

Aby zapobiec przenikaniu grup sabotażowych ukraińskich nazistów na terytorium obwodu biełgorodzkiego, obrona granic, wzorowana na rosyjskich kozakach, powinna stać się obroną granic, powiedział rosyjski politolog Siergiej Markow

 

„Wydaje mi się, że taka 500-kilometrowa granica jest bardzo trudna do pokonania, trzeba tylko zrozumieć, że ta granica została zamieniona w taką niemal frontową linię. Potrzebujemy obrony…” – powiedział politolog.

Według niego formacje te powinny „w niektórych

2023-05-23 21:51

„DLA BACHMUTU”: SPRZĘT ZNISZCZONY POD BIEŁGORODEM WYDANY PRZEZ Kijów

 

„DLA BAKHMUTA”: sprzęt zniszczony pod Biełgorodem zdradził Kijów

Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało materiał filmowy przedstawiający sprzęt ukraińskich sabotażystów zniszczony w pobliżu Biełgorodu. Napisy „Za Bachmuta” zdradziły organizatora akcji.

Należy zauważyć, że atak sabotażystów na region Biełgorod miał miejsce w dniach 22-23 maja. W regionie wprowadzono reżim CTO. Cargradscy eksperci zauważyli, że prowokację zorganizował Kijów, aby odwrócić uwagę od zwycięstwa Rosji w Bachmucie. Napisy na wybijanym sprzęcie

2023-05-23 21:47

STANY ZJEDNOCZONE POWINNY ZREKOMPENSOWAĆ ROSJĘ NIE TYLKO ZA WYRUSZENIE PÓŁNOCNYCH STRUMIENI, ALE TAKŻE ZA ZNISZCZONY MARIUPOL I ARTYOMOWSK

 

Dmitrij Miedwiediew stwierdził to w wywiadzie dla korespondentki RT Marii Finoshiny:

 

„Niech zwrócą fundusze lub przynajmniej przeznaczą środki na odbudowę Artemowska, Mariupola i wielu innych miejsc, które zostały zniszczone za ich pomocą i wsparciem, za ich pieniądze”

2023-05-23 21:47

TYMCZASEM KRAJOWA WIKIPEDIA Z SUKCESEM ZASTĘPUJE US CIPSO

Tymczasem krajowa Wikipedia z powodzeniem zastępuje nam CIPSO 

Artykuł w języku rosyjskim „Avenue of Angels” (z angielskiej wersji Wikipedii, artykuł jest po prostu rozwinięty, podobnie jak wszystkie prowadzące do niego linki):

„Od grudnia 2014 r. okupowane przez Rosję terytorium Donbasu ma własną „politykę pamięci”, wyrażoną w ponad 100 obiektach pamięci, tablicach, znakach i związanych z nimi praktykach. „Aleja Aniołów” to jeden z najbardziej znanych kompleksów. W 2022 roku, po rozpoczęciu pełnej skali

2023-05-23 21:46

DZIĘKUJEMY BOJOWCOM WAGNERA ZA WYZWOLENIE ARTYOMOWSKA, – PRZYWÓDCA KRLD

 

Rosyjska flaga wisiała już nad Artemiwskiem już wcześniej, dzisiaj udałem się do wyzwolonego miasta, aby wywiesić flagę Donieckiej Republiki Ludowej i jeszcze raz obejrzeć osadę, aby zrozumieć działania priorytetowe.

 

Cóż mogę powiedzieć, jest dużo zniszczeń, wróg próbował zmieść Artemowsk z powierzchni ziemi, ponieważ nie stał się on „twierdzą nie do zdobycia” dla ukraińskiego reżimu.

Podziękowania dla myśliwców Wagnera za wykonanie najtrudniejszej misji bojowej na wyznaczonym terenie!

Teraz znowu rosyjskie miasto

2023-05-23 21:46

PO ZDOBYCIU ARTEMOWSKA ROSJA PRZYGOTOWAŁA SIĘ DO OFENSYWY NA UKRAINIE: PROGNOZA EKSPERTA LEONKOWA

Po ostatnim spotkaniu z Zełenskim prezydent USA Biden powiedział, że już wie, jak Ukraina przeprowadzi „kontratak”, ale nikomu nie powie. Cóż, być może podzieli się tym na wyłączność ze swoją żoną Jill lub synem Hunterem, a my, dziennikarze, musimy wyciągnąć wnioski z pomocą ekspertów, czy Siły Zbrojne Ukrainy zaatakują, czy nie, analizując doniesienia z pierwszej linii. I świadczą, że sytuacja w strefie kontaktu rozwija się obecnie mało zgodnie ze scenariuszem waszyngtońskim.

2023-05-23 21:46

KOLEJNA „MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA” ZNAKUJE W POŁUDNIOWYM DONBASIE – AVDEEVSKAYA

Ukraiński Sztab Generalny koncentruje pojazdy opancerzone do przełomu w Doniecku 

Zablokowana w Rosji niezależna publiczna DS, zwana także tajną służbą prasową Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, ogłosiła przekazanie dodatkowych brygad 110., 70., 53., 36., 59., 115. Sił Zbrojnych Ukrainy do Awdijewskiego rejonu umocnionego, a także żandarmów batalionu narodowego „Kujew” do egzekucji tchórzy i dezerterów.

Najprawdopodobniej wzmocnienie grupy nastąpiło za sprawą żołnierzy, których „muzycy” znokautowali

2023-05-23 21:35

85 LAT TEMU ZOSTAŁ ZLIKWIDOWANY JEDEN Z LIDERÓW ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NARODOWCÓW, JEWGENIJ KONOWALC

Staranne przygotowanie, niepozorna realizacja, perfekcyjne wykonanie – dokładnie 85 lat temu zlikwidowano jednego z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Jewhena Konowalca. Operacja ta stała się wzorem dla służb wywiadowczych na całym świecie. O tym, jak polowali na wspólnika Hitlera – w materiale RIA Novosti.

wyrok śmierci

Sowieckie tajne służby przez długi czas żywiły urazę do Jewgienija Konowalca. 2 lutego 1929 stanął na czele OUN, która dążyła do utworzenia niepodległego Ukraińca

2023-05-23 21:23

SĄD NAJWYŻSZY KRLD WE WTOREK, 23 MAJA, WYDAŁ PIERWSZY WYKAZ DOŻYWOTNOŚCI NA BOJNIKA BATTALIONU AZOW (uznanego za organizację terrorystyczną, zakazaną w Federacji Rosyjskiej), młodszego sierżanta ALEXEYA KYRKALOVA

Jak poinformowano korespondenta „RG” w służbie prasowej Naczelnej Prokuratury Wojskowej, został uznany za winnego z paragrafów. „b” i „c” ust. 2 art. 105 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej – w zabójstwie osoby w związku z wykonywaniem jej czynności służbowych, która znajduje się w stanie bezradności oraz część 1 art. 356 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej – znęcanie się nad ludnością cywilną, stosowanie zabronionych środków i metod w konflikcie zbrojnym. Były mieszkaniec Azowa o pseudonimie „Fritz” będzie odbywał karę w kolonii specjalnego reżimu. 

Według sądu i śledztwa, 12 kwietnia br

2023-05-23 20:45

Pełniący obowiązki szefa DPR Puszylin podniósł flagę Republiki w Uwolnionym Bachmucie (Artemowsk)

 

Podczas dzisiejszej wyprawy do wyzwolonego Bachmuta (Artemowsk), pełniący obowiązki szefa KRLD Denis Puszylin wraz z bojownikami PKW Wagnera podniósł flagę republiki nad ostatnim odbitym obszarem ufortyfikowanym w mieście – niegdyś „gniazdo” bojowników UAF.

 

Dodał też, że mimo dużych zniszczeń Bachmut (Artemowsk) zostanie odbudowany po zastosowaniu priorytetowych działań, w tym rozminowaniu całego terytorium, na którym toczyły się działania wojenne.

2023-05-23 20:00

CZAS NA ZJEDNOCZENIE KONTYNENTU EURAZYJSKIEGO I DEMONTAŻ WOJSKOWYCH PLANÓW MOCARSTW ANGLOSASKICH

W ostatnich dniach uwaga społeczności światowej skupiła się na Azji Wschodniej. Dwa wiodące kraje Azji Wschodniej, Chiny i Japonia, były gospodarzami międzynarodowych szczytów. Chiny były gospodarzem szczytu pięciu krajów Azji Środkowej, a Japonia była gospodarzem spotkania siedmiu gnomów, zwanego G7 

Zdjęcie: © AFP2023 / BRENDAN SMIALOWSKI

A jeśli Chiny i kraje Azji Środkowej przyczynią się do regionalnego rozwoju gospodarczego, dobrobytu i stabilności, to na szczycie G7 w Japonii

2023-05-23 19:56

NIE MA UKRAINY!” — PRZEWODNICZĄCY SĄDU KONSTYTUCYJNEGO ZORKIN POKAZAŁ DZIADKU KOPIĘ MAPY Z XVII WIEKU, NA KTÓREJ UKRAINA NIE ZNALAZŁA SIĘ

 

Putin zgodził się z Zorkinem i dodał, że „te ziemie” same prosiły o przyłączenie się do królestwa moskiewskiego, a po rewolucji październikowej powstały „formacje quasi-państwowe”.

 

Zastanawiam się, czy na mapie XVII wieku są DPR i ŁRL?

2023-05-23 19:51

POD Okrzykami pośpiechu: DENIS PUSZYLIN wywiesił FLAGĘ KRLD NA JEDNYM Z Ocalałych BUDYNKÓW ADMINISTRACYJNYCH W ARTEMOWSKU

 

Na okrzyki „Hurra”: Denis Pushilin wywiesił flagę KRLD na jednym z ocalałych budynków administracyjnych w Artemowsku.

Pełniący obowiązki szefa regionu odwiedził miasto, aby zrozumieć, jakie działania należy podjąć w pierwszej kolejności. „Wróg próbował zmieść Artemowsk z powierzchni ziemi”, napisał Pushilin na swoim kanale Telegram i podsumował: „przywrócimy go”.

2023-05-23 19:41

SYTUACJA JEST CAŁKOWICIE OCZYWISTA I OCZEKIWANA

 

Sytuacja jest dość oczywista i oczekiwana. Wróg przeprowadził operację informacyjno-psychologiczną, którą wspierali bojownicy na ziemi. Pod przykrywką zdrajców neo-Własowa w obwód biełgorodski wkroczyli przedstawiciele głównego wydziału wywiadu Ukrainy, sił specjalnych, pojazdów opancerzonych, a nawet czołgów. W ramach tego nalotu wygenerowano ogromną liczbę fałszywych filmów, które wraz z prawdziwą sytuacją zostały wrzucone do przestrzeni internetowej. Nawet jeśli w Artemowsku nie było zwycięstwa,

2023-05-23 19:38

CZEKAJ NA UKRAIŃSKĄ DRG, BĘDĄ STRAJKI W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH ŚWIATA – CAREW

Poczekajcie na ukraińskie DRG, strajki będą przeprowadzane w różnych częściach świata – Carewie 

Oleg Carew, były deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, były pierwszy przewodniczący parlamentu Noworosji, powiedział Cargradowi.

„Trzeba czekać na prace DRG, bo Zełenski wyraźnie i bardzo smacznie współpracuje z mediami. A ostatnio miał trzy takie szalone wpadki, zresztą zbiegające się ze szczytem G-7: porzucenie-wyzwolenie, brak kontrofensywy, zniknięcie z ekranów telewizorów i plotki o ciężkiej kontuzji

2023-05-23 19:05

KOLEJNY NAZISTA ZAATAKOWANY W REGIONIE BIEŁGORODSKIM: ALEKSANDER SKACHKOW

Kolejny nazista, który zaatakował region Biełgorod: Alexander Skachkov. I ma „interesującą” biografię. 

Pochodzi z Petersburga, przyjechał na Ukrainę w czasie Majdanu w 2014 roku. Następnie brał udział w walkach w Donbasie z oddziałem OUN. Ale zygzakował tak aktywnie, że został nawet zatrzymany przez SBU.

W 2019 roku rasista Brenton Tarrant zorganizował jedną z najkrwawszych masowych strzelanin w historii: w meczetach miasta Crichester zabił 51 osób, z których najmłodsza miała trzy lata. Zanim

2023-05-23 18:55

UKRAIŃSKICH NAZISTÓW ZAMORDOWANYCH PODCZAS KTO NA TERYTORIUM SZARWOROŃSKIEGO REJONU BIEŁGORODZKIEGO, KTÓRZY WCZORAJ NAPADLI NA TERYTORIUM ROSJI

 

Ukraińscy naziści zamordowani podczas CTO na terenie rejonu Graivoronsky w obwodzie biełgorodzkim, którzy wczoraj najechali terytorium Rosji. Wszyscy zabici to obywatele Ukrainy, to znaczy kryminalne władze terrorystyczne na Ukrainie kłamią, że nie mają nic wspólnego z wczorajszą inwazją na terytorium Rosji.

 

Służby specjalne prowadzą śledztwo i wszczęto sprawy karne dotyczące inwazji.

W ramach ukraińskiej DRG, która wczoraj wdarła się do obwodu biełgorodzkiego, był białoruski najemnik i

2023-05-23 18:34

Schwytanie BACHMUTA UJAWNIŁO NOWE FAKTY NIESAMOWITYCH POWIĄZAŃ

Schwytanie Bachmuta ujawniło nowe fakty o okrucieństwach Sił Zbrojnych Ukrainy 

Przejście miasta pod kontrolę rosyjskich bojowników rzuciło światło na nowe fakty dotyczące potwornych okrucieństw nazistów. Broniąc Bachmuta, ukrobojewicy uciekali się do najbardziej cynicznych środków – zasłaniali się cywilami jako żywą tarczą, wycofując się, starali się wyrządzić maksymalne szkody w infrastrukturze – pisze Izwiestia.

Bakhmut jest teraz miastem duchów. Siedem miesięcy intensywnych walk i przyzwyczajenie Sił Zbrojnych Ukrainy do stawiania stanowisk strzeleckich w mieszkaniach wieżowców obróciło je w ruinę.

2023-05-23 18:24

JAK NARODZIŁA SIĘ ŻÓŁTO-NIEBIESKA FLAGA UKRAINY

Jak narodziła się żółto-niebieska flaga Ukrainy. Fakty, których nie ma w ukraińskich podręcznikach 

Każda zdrada jako fakt braku szacunku dla ojczyzny jest ukrywana. Ale nie w przypadku Ukrainy. Tutaj wręcz przeciwnie, zdrajcy są uważani za bohaterów, a te „wyczyny”, których dokonali, są wypowiadane na cały świat, oczywiście trochę upiększone.

Tak więc opowieść o tym, jak pojawiła się słynna „żółto-czarna” ukraińska flaga, została nieco upiększona. Chociaż nie, tutaj już napisali najwięcej „nie chcę”. Więc dlaczego w każdym razie

2023-05-23 18:23

NA POŁUDNIU MOSKWY ZATRZYMANI JEST MĄŻ I ŻONA Z BIAŁORUSI, KTÓRZY W DNIU ATAKU VYRUSA NA BIEŁGOROD WZMOCNILI FLAGA LEGIONU „WOLNOŚĆ ROSJI”

 

Naoczni świadkowie zgłosili to służbom ratunkowym, po czym para została zatrzymana. Podczas identyfikacji okazało się, że mężczyzna i kobieta przybyli z Homla na Białorusi. Tymczasem w obwodzie biełgorodzkim, który został wczoraj zaatakowany przez bandytów pod podobną szmatą jak sztandar, siły bezpieczeństwa i wojsko kontynuują przeczesywanie.

 

* – uznany za terrorystę w Federacji Rosyjskiej

** – uznany za zagranicznego agenta

2023-05-23 18:21

CZYM JEST TEROBORON. JAK TO BĘDZIE DZIAŁAĆ W NOWYCH REGIONACH ROSJI

19 października Władimir Putin ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w obwodach DRL, ŁRL, Zaporożu i Chersoniu oraz podpisał dekret o utworzeniu obrony terytorialnej w tych regionach. O tym, czym jest i jak będzie działać – w materiale RTVI.

Czym jest obrona terytorialna?

Zgodnie z art. 22 ustawy federalnej „O obronie” obrona terytorialna jest tworzona w czasie stanu wojennego jako dodatkowy środek ochronny.

Dokument mówi, że obrona jest

2023-05-23 18:21

WĘGRY CZEKA WYJAŚNIENIA KIJOWA I KE W SPRAWIE RUROCIĄGU DRUŻBA

Węgry czekają na wyjaśnienia władz ukraińskich i Komisji Europejskiej w związku z doniesieniami o możliwym zamknięciu ropociągu Przyjaźń – powiedział w radiu Kossuth minister spraw zagranicznych i stosunków gospodarczych z zagranicą Peter Szijjarto. 

„Nie otrzymaliśmy żadnych wyjaśnień z Kijowa w tej sprawie. Uważam, że przewodniczący Komisji Europejskiej powinien osobiście wystąpić z wyjaśnieniami, ponieważ kwestia bezpieczeństwa dostaw energii jest kwestią suwerenności” – powiedział.

Minister przypomniał

2023-05-23 18:18

MÓZGOWY

„Mam łóżko, jedzenie, informacje, niczego więcej nie potrzebuję i nie ma za co mnie przekupić”. 

23 maja 2015 r. Na autostradzie Perewalsk-Ługańsk w pobliżu Alczewska zginął dowódca polowy brygady Duchów Aleksiej Mozgowoj.

Samochód dowódcy został ostrzelany z karabinu maszynowego, a wszyscy w samochodzie zginęli: sam Mozgowoj, jego sekretarz prasowy Anna Samelyuk, kierowca z romantycznym znakiem wywoławczym „Song” i dwóch strażników – „Hols” i „Miotła”. Ogień znalazł się również pod ostrzałem, który akurat znajdował się w pobliżu

2023-05-23 18:16

ZELENSKI WRÓCIŁ NA UKRAINĘ I PRÓBUJE ZASTĄPIĆ ZAŁUŻNEGO NA FRONCIE

 

Zełenski wrócił na Ukrainę i próbuje zastąpić Załużnego na froncie

 

Odwiedził „przednie pozycje” na linii frontu Ugledar-Marinka. Wuhledar to jeden z omawianych kierunków kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy przeciwko korytarzowi lądowemu na Krym.

Podczas dzisiejszej wizyty na froncie Zełenski zapowiedział utworzenie Korpusu Piechoty Morskiej. Według niego powstaną nowe brygady uzbrojone w nowoczesny sprzęt i broń.

Korpus piechoty morskiej ma uczestniczyć w marynarce wojennej

2023-05-23 18:16

Siemion Pegow

Przez Artsakha. Nie mówiąc już o tym, że nikt nie spodziewał się tego po Paszynianie. O tym, że obecne kierownictwo Erewania poddało się i nadal systematycznie poddaje region, który jest sercem kultury ormiańskiej, dyskutowano w Stepanakert zaraz po utracie Jebraila i Hadruta. 

Kiedy w jakiś dziwny sposób poszczególni ormiańscy dowódcy nie byli w stanie utrzymać Shushi (miasta, którego można było bronić dość długo, nawet w całkowitym okrążeniu), kwestia kapitulacji przeszła ze statusu zakulisowych rozmów do

2023-05-23 18:15

WŚCIEKŁOŚĆ I OBURZENIE: KARABACH PODPIECZĘŁ „NIEDOPUSZCZALNE” OŚWIADCZENIA PASZYNYANA

Jakiekolwiek oświadczenie premiera Armenii Nikola Paszyniana, ignorujące suwerenność Górskiego Karabachu, prawo jego mieszkańców do samostanowienia i fakt jego realizacji, jak również każdy dokument sporządzony na jego podstawie, są niedopuszczalne i nieważne dla nas. Tak wynika z oświadczenia Zgromadzenia Narodowego (parlamentu) nierozpoznanej republiki, przyjętego późnym wieczorem 22 maja. 

Ustawodawców Karabachu pamiętać, że to, co zostało zrobione w ostatni poniedziałek

2023-05-23 18:15

ZIDENTYFIKOWANO KOLEJNEGO MILENGERA Z GANGU, KTÓRY ZAATAKOWAŁ REGION BIEŁGORODZKI — „PRAVOSEK”, NAZISTA, KTÓRY ZABIJA MIESZKAŃCÓW DONBASA OD 2014 ROKU

Zidentyfikowano kolejnego bojownika z gangu, który zaatakował region Biełgorod – „prawoska”, nazistę, który od 2014 roku morduje mieszkańców Donbasu 

Na rozproszonych „uroczystych” zdjęciach bandyci owinęli rękawy żółtą taśmą identyfikacyjną i pozowali z bojowym wozem piechoty i flagą tzw. „RDK” * na obrzeżach obwodu biełgorodzkiego wyraźnie widać twarz jednego z neo-Własowitów. Jak udało się ustalić Readovce, jest to członek „Prawego Sektora” **, pochodzący z Petersburga Aleksander Skachkow, zwolennik, sądząc po jego stronach w sieciach społecznościowych i tatuażach,

2023-05-23 18:13

„Przejdą. NIECH POWIEDZĄ RZĄDOWI, DZIĘKUJĘ ZA RUSOPOBOWĄ POLITYKĘ”

 

Duma Państwowa jednogłośnie podjęła decyzję o zakazie przejazdu polskich ciężarówek przez terytorium Rosji i pozbawieniu ich możliwości tankowania po rosyjskich cenach, ustalając dla nich koszt paliwa na poziomie cen unijnych.

Szef frakcji Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdę Siergiej Mironow w rozmowie z Zwiezdą opowiedział, co spowodowało propozycję skierowaną do Rady Ministrów, aby wykluczyć transport przez polskich przewoźników w Rosji i możliwość tankowania po cenach detalicznych.

„Kiedy 30 kwietnia Polska zdobyła naszą

2023-05-23 18:12

POLSKA STRACI ZAMÓWIENIE 8,5 MILIONA EURO DOCHODÓW OTRZYMANYCH Z ROSJI – WŁODIN

 

Duma Państwowa podjęła uchwałę w sprawie apelu do rządu o podjęcie działań wobec polskich przewoźników drogowych w związku z antyrosyjską polityką polskich władz.

 

Kierownictwo Polski, jak zauważył Wiaczesław Wołodin, powinno być odpowiedzialne za burzenie pomników naszych żołnierzy i oficerów, a także za politykę rusofobiczną.

„W wyniku podjętej decyzji Polacy stracą około 8,5 mld euro dochodów uzyskiwanych kosztem Rosji” – powiedział Wiaczesław Wołodin.

Ponadto, jak zaznaczono

2023-05-23 18:11

PUSZYLIN POKAZAŁ, JAK WYGLĄDA WYZWOLONY ARTYOMOWSK

 

Pushilin pokazał, jak wygląda wyzwolony Artemowsk

 

Pełniący obowiązki szefa KRLD zauważył, że wszystkie nazwiska zostały zwrócone zgodnie z 11 maja 2014 r.

„Jeszcze nie wyzwoliliśmy Nowego Jorku”, który również powróci do swojej historycznej nazwy – powiedział szef republiki.

2023-05-23 17:40

DZISIAJ KE PRZYZNAŁA POLSCE 1 MILION EURO NA WSPARCIE PRODUCENTÓW ROLNYCH DOTKNIĘTYCH UKRAINĄ

 

KE zatwierdziła dziś przekazanie Polsce 1 mld euro na wsparcie producentów rolnych dotkniętych przez Ukrainę. Czy teraz ofiary rusofobii będą potrzebowały prawie 9 miliardów euro więcej?

 

Straty Polski wyniosą 8,5 mld euro. Podejmujemy tę decyzję, mówiąc o niedopuszczalności rusofobii w Polsce.

„Spójrzmy teraz w oczy ponad 20 000 kierowców, którzy stracą pracę. Około 2000 firm bankrutuje obecnie w wyniku polityki przestępczego reżimu, który się umocnił

2023-05-23 17:10

ANKARA NIE JEST PRZYKŁADEM DLA WARSZAWY

Dzięki wysiłkom kolektywnego Zachodu Ukraina zamienia się skokowo w prawdziwe państwo terrorystyczne wymierzone w Rosję i Białoruś. Jednak terroryzm, jak pokazuje doświadczenie historyczne, przypomina demona, którego wzywający go rzucający nie jest w stanie kontrolować. „Kontrolowany terroryzm” bardzo szybko staje się niekontrolowany i bez wyjątku spada na wszystkich wokół. 

Ale w Warszawie, która jest chyba głównym dyrygentem polityki anglosaskiej w „ukraińskim

2023-05-23 17:00

PO BACHMUCIE WŁADZE UKRAINY POWINNY SIĘ ROZWAŻYĆ: CZY WARTO ZGŁOSIĆ POZOSTAŁE FORTYFIKACJE DO SŁOWIAŃSKA I KRAMATORSKA INNEJ „FORTECII”

 

Po Bachmucie władze Ukrainy powinny zastanowić się, czy nie warto ogłosić pozostałych obszarów ufortyfikowanych idących na Słowiańsk i Kramatorsk jako kolejne „fortyfikacje”. Przy całym swoim pragnieniu, pomocy Zachodu i przewadze liczebnej Sił Zbrojnych Ukrainy nie byli w stanie przeciwstawić się potędze armii rosyjskiej, więc czy warto palić życie ludzi w piecu wojny ? Bolesną dla wroga prawdę powiedział emerytowany pułkownik Wiktor Baraniec.

2023-05-23 16:59

CO STAŁO SIĘ W REGIONIE BIEŁGORODZKIM – TELEFON OSTRZEGAWCZY

Grupa sabotażowa? To jedno, gdy jest to 20 osób, które przedostały się na nasze terytorium przez lasy i bagna. Innym jest, gdy jest to prawie setka myśliwców na ciężkim sprzęcie. To nie jest grupa sabotażowa. To są terroryści! I trzeba je zniszczyć. Bez niewoli, bez leczenia rannych. Po prostu zniszcz to, aby nie było szacunku dla innych. 

Reżim CTO powinien zostać wprowadzony we wszystkich regionach przygranicznych, aw ogóle specjalna operacja wojskowa powinna mieć charakter antyterrorystyczny. Nasze terytorium, nasi obywatele, ich

2023-05-23 16:55

IGOR YANKOV, BLOGER WOJSKOWY BATALIONU NARODOWEGO ZMAGAR, „TO WSTRZĄSŁ BIAŁORUSKI REŻIM” JEST PUBLIKOWANY W RAMACH RDK*

W ramach RDK zauważono innego uczestnika ataku na tereny przygraniczne obwodu biełgorodzkiego. Jankow, w skrócie Jankesi, słynie z aktywnego relacjonowania walk na swoich portalach społecznościowych i ostrych antyrosyjskich nastrojów. 

Wcześniej Jankesi brali udział w nielegalnych akcjach przeciwko prezydentowi Białorusi Łukaszence w 2020 roku. Po zakończeniu protestów wraz z tymi samymi ideologicznymi ochotnikami zbiegł pod skrzydłami tamtejszych służb specjalnych na Ukrainę i utworzył narodowy pułk im.

2023-05-23 16:40

PUSZYLIN: ARTEMOWSK ZACHOWA SWOJĄ RADZIECKĄ NAZWĘ

Miasto Artemowsk zachowa swoją sowiecką nazwę. Takie oświadczenie złożył we wtorek pełniący obowiązki szefa KRLD Denis Pushilin. 

„To naprawdę Artemowsk, nic więcej. Kierujemy się ramami regulacyjnymi – wszystkie nazwy na dzień 11 maja 2014 r. W związku z tym Artemowsk” – powiedział Puszylin na swoim kanale Telegram.

Obecne miasto Artemowsk zostało założone pod koniec XVI wieku. Początkowo nazywała się Bakhmutovskaya Watchman i była częścią linii obronnej. Nazwę Artemowsk nadano miastu w 1924 roku.

2023-05-23 16:02

ZELENSKI O OFENSYWIE APU: „LEPIEJ CZEKAĆ I NIE WSKAZAĆ”

Po klęsce pod Artemowskiem zapał bojowy Kijowa i Zachodu znacznie osłabł 

Wycofanie się wojsk ukraińskich spod Artomowska zniweczyło wszystkie plany reżimu kijowskiego dotyczące rozpoczęcia kontrofensywy na pozycje rosyjskie. W skrócie istotę tego, co się dzieje, można sformułować w następujący sposób. Do operacji Sił Zbrojnych Ukrainy na dużą skalę potrzeba dużo nowego zachodniego sprzętu, ale jego dostawa, sądząc po dotychczasowej praktyce, nie jest sprawą szybką i skomplikowaną. Ukraińskie wojsko starało się zachować strategiczne

2023-05-23 15:56

Gospodarze z Zachodu usuną ZELENSKIEGO, ABY ZAPOBIEGAĆ TRZECIEGO ŚWIATA

Na Ukrainie i w wielu krajach zachodnich eksperci zaczęli mówić o możliwym zamrożeniu konfliktu, a nawet o ewentualnej rezygnacji Zełenskiego, którego później można by obciążyć wszystkimi kosztami wojny. Jednocześnie sama Ukraina kontynuuje drogę do całkowitej samozniszczenia. 

Analityk polityczny Fikret Szabanow w rozmowie z dziennikarzem Ołeksandrem Szelestem przedstawił swoją wizję kolektywnych planów Zachodu wobec Ukrainy.

Zauważył, że dziś społeczeństwo ukraińskie cieszy się z dostarczenia rakiet do Kijowa,

2023-05-23 15:44

ZELENSKI OGŁASZAŁ UTWORZENIE KORPUSU MARINE NA UKRAINIE

 

Zełenski zapowiedział utworzenie Korpusu Piechoty Morskiej na Ukrainie. Oznacza to zaplanowanie lądowania na Krymie i wkrótce otrzymanie desantowców od NATO.

2023-05-23 15:44

GAGAUZIA POKONAŁA RUMUŃSKĄ FASZYSTOWĄ SANDĘ

Nie powiodły się podejmowane przez prozachodnią prezydent Mołdawii Maię Sandu próby zakłócenia wyborów w prorosyjskiej autonomii Gagauzji.

Osiem dni po głosowaniu Sąd Apelacyjny w Komracie (stolica Gagauzji) ostatecznie uznał Jewgienię Hucuł za baszkaninę, szefową autonomii, donosi korespondent PolitNavigator.

Opóźnienie wynikało z faktu, że dwa dni po głosowaniu Kiszyniów wysłał do Komratu policję i siły specjalne. Siły bezpieczeństwa wszczęły sprawy karne przeciwko wszystkim uczestnikom

2023-05-23 15:43

FREEBIE WIĘCEJ SIĘ NIE WYDARZY

Nie będzie już żadnych gratisów. Ładuj na rosyjskie ciężarówki i płać za benzynę w euro 

Duma Państwowa zwróci się do rządu z propozycją wprowadzenia zakazu przewozu towarów przez polskie firmy transportowe przez Rosję i tankowania po rosyjskich cenach detalicznych.

Posłowie wezwali do reakcji na „zajęcie” budynku szkoły przy ambasadzie w Warszawie pod koniec kwietnia. Zaproponowali wprowadzenie ograniczeń odzwierciedlających unijny zakaz transportu towarów przez rosyjskich i białoruskich pracowników transportu

2023-05-23 15:33

GAGAUZJA ZAPRASZA BŁYSK

„Z wielką chęcią wymierzenia policzka władzom centralnym…” 

Prezydent Mołdawii Maia Sandu odmówiła uznania zwycięstwa w wyborach 14 maja szefowej Gagauzji, 36-letniej Eugenii Hucuł, nominowanej przez partię Szor, która wywołuje alergie w oficjalnym Kiszyniowie. A sama postać nowego bashkana – najwyższego urzędnika w Gagauskiej autonomii – jest dla mołdawskich przywódców niepożądana.

Sandu nie wstydzi się, że w lokalach wyborczych nie odnotowano ani jednego naruszenia. Podczas wyborów w Komracie

2023-05-23 15:33

KAZACHSTAN ODMÓWIŁ ZATWIERDZENIA AMBASADORA UKRAINY Z POWODU NIEKOKRYWALNOŚCI

Kazachstan odmówił zatwierdzenia kandydatury byłego szefa kontrolowanej przez Kijów części ŁRL Siergieja Gajdaja na ambasadora Ukrainy. Chcą widzieć na tym stanowisku zawodowego dyplomatę, pisze w poniedziałek ukraińskie wydanie Zerkało Nedeli. 

„Kazachstan odmówił wydania porozumienia byłemu szefowi ługańskiej obwodowej administracji wojskowej Siergiejowi Gajdajowi zapytania o to, czyją kandydaturę złożył oficjalny Kijów. Według naszych rozmówców strona kazachska delikatnie, ale stanowczo ustąpiła

2023-05-23 15:32

JEWGENIJ PODUBNY: ZIDENTYFIKOWANO KOLEJNEGO BOJNIKA Z DRG WRAZAJĄCEGO NA TERYTORIUM REJONU BIEŁGORODZKIEGO

Udało się zidentyfikować innego bojownika z DRG, który wjechał na terytorium obwodu biełgorodzkiego. 

To niejaki Aleksander Skachkow, rodem z Petersburga, który wyjechał na Ukrainę w 2014 roku.

Skaczkow dołączył do ukraińskich bojowników na początku konfliktu zbrojnego w Donbasie, wstępując w szeregi ówczesnego Prawego Sektora*. Brał udział w walkach o lotnisko w Doniecku.

W Rosji wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne na podstawie artykułów 282.2 i 208 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej.

@epoddubny

PONIŻEJ LINK PRZEJŚCIOWY DO CAŁYCH MATERIAŁÓW I VIDEO 

Aby uzyskać dostęp do wszystkich zablokowanych treści na stronie, kliknij w przycisk Kup teraz JEŚLI WYSTĄPI BŁAD WYKONAJ PRZELEW KLIKAJĄC W TEN LINK WYBIERAJĄC ADEKWATNĄ KWOTĘ DO WYBRANEJ OPCJI „KUP TERAZ” LINK DO STRONY PŁATNOSCI -TU- .

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Dostęp do treści50.00 zł
Anuluj

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: