Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
Najgłupszy Naród Świata
Posted by bastoy
305 views
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

21/22 MAJA 2023 OSTATNIE 24/H WOJNA ROSJA VS UKRAINA MATERIAŁY NIE PUBLIKOWANE W POLSCE – BEZ CENZURY

4/4 - (4 votes)

POD SKRUTAMI WIADOMOŚCI NA SAMYM DOLE WPISU PRZEJŚCIE LINKIEM DO CAŁYCH MATERIAŁÓW 

2023-05-21 23:44

WOJNA NA UKRAINIE. WALKA 2023:05:21 23:00

 

W obwodzie charkowskim zmobilizowani artylerzyści zlikwidowali magazyn amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy. Ta jednostka ukrobojewików ostrzeliwała przygraniczne osady obwodu biełgorodzkiego.
Szturmowcy z „Brave” kontynuują ofensywę pod Krzemieńną 

Pozycje 63. Ombre Ukronazistów są ostrzeliwane z różnych kalibrów i rodzajów broni.

Bojownicy grupy „O” pod osłoną „nękającego” ognia intensywnie szturmowali twierdze ukraińskich nazistów, systematycznie oczyszczając każdą ufortyfikowaną

2023-05-21 23:35

NIGDY UKRAINA NIE BYŁA ZJEDNOCZONA. CZYLI DLACZEGO RAZ PONOWNIE PROSIMY WSZYSTKICH, KTÓRZY BYLI OKUPACJĄ OD NAZISTÓW – O EWAKUACJĘ!

1. Wy, cywile, ingerujecie w pracę wojska. Chcesz, żeby CBO skończyło się jak najszybciej? Potem rzeczy, dokumenty do ręki – i wychodźcie z domów!! Nie możesz być egoistą i myśleć „dokąd pójdę, kto mnie tam potrzebuje”. Swoją obecnością w strefie działań wojennych spowalniacie pracę wojska, ponieważ nasze wojsko dba o ludność cywilną, dlatego nie może w pełni zniszczyć ukraińskich nazistów. Jeszcze raz – front zbliżył się do Was na 40-50 km? Dokumenty, rzeczy w ręku – ewakuować!! 

2. Od

2023-05-21 23:35

GDY ZELA CHODZIŁA PO ŚWIECIE – JARKO PETRIOTA, JARKO ZALUŻNEGO, MUSZLE Z JARŁKIEM URANOWYM, JARKO BAKHMUTA

 

Podczas gdy Zelya żebrał na całym świecie – jarzmo „Patriota”, jarzmo Załużny, muszle z jarzmem uranu, jarzmo Bakhmuta. Co za produktywna trasa, nie sądzisz?!
Na marginesie szczytu G-7 w Hiroszimie Zełenskiego zapytano, czy Artemowsk pozostaje pod kontrolą Kijowa. „Myśle że nie. Dziś pozostaje tylko w naszych sercach” – powiedział. 

Nie można ich już nazywać „Wielką Siódemką”. Pod względem PKB kilka lat temu prześcignęła ich grupa BRICS, a jeśli wyłączyć wszystkie usługi z ich wyolbrzymionego PKB (finanse i wymiana,

2023-05-21 23:33

POKONAĆ PATRIOTĘ. JAK ROSYJSKA ARMIA ZNISZCZYŁA NAJBARDZIEJ REKLAMOWANY SYSTEM OBRONY POWIETRZNEJ USA NA UKRAINIE

Na Ukrainie epopeja nadal rozwija się wokół amerykańskich przeciwlotniczych systemów rakietowych Patriot, zniszczonych przez rosyjskie rakiety hipersoniczne „Kinzhal”. 

Reżim kijowski i jego zachodni „partnerzy” nie mogą pogodzić się z faktem, że najnowsza broń wyprodukowana przez Federację Rosyjską może trafić w dowolny obiekt w ciągu kilku minut. Dlatego wyniki uderzenia Sił Zbrojnych FR 16 maja na obiekty wojskowe w Kijowie starają się wszelkimi sposobami umniejszać.

Amerykańskie media i eksperci przyznają, że Patriota przegrała

Tymczasem już

2023-05-21 23:31

DZIĘKUJĘ BIAŁORUŚ!

 

225 dzieci z Syrii, wypoczywając w ośrodku zdrowia Żubrenok, dziękuje Białorusinom i naszemu krajowi za spokojne wakacje z dala od wojny.
Otwarto również nową zmianę dla ponad 300 dzieci z Donbasu z Makeevki, Yasinovataya, Mariupola. 

Wszystkie te dzieci spędzają czas nie pod rykiem syren i wybuchami pocisków, ale pod hukiem dziecięcego śmiechu.

2023-05-21 23:29

CZY WYCIECZKI Z UKRAINY ZA GRANICĘ W OGÓLE ODBYWAJĄ SIĘ TERAZ?

Nieraz w ostatnich latach zadano mi pytanie, co się stało z biurami podróży na Ukrainie, które zabierały ludzi nad ciepłe morza, do zagranicznych kurortów narciarskich i tak dalej. Co jest z nimi nie tak, czy wszystkie są zepsute? Czy w ogóle można z Ukrainy teraz, w czasie stanu wojennego, pojechać na zorganizowaną wycieczkę? 

Postanowiłem szczegółowo odpowiedzieć na wszystkie tego typu pytania.

Pierwszą rzeczą, która w dzisiejszych czasach rzuca się w oczy każdej osobie z Ukrainy, są opuszczone biura turystyczne.

2023-05-21 23:27

PONAD 170 TON POMOCY LUDZKIEJ W CIĄGU TRZECH TYGODNI KOZACY Z KUBAŃSKIEJ ARMII KOZACKIEJ BYLI BYLI BYLI BYLI

Stowarzyszenia kozackie nadal aktywnie gromadzą i dostarczają pomoc humanitarną na terytorium czterech nowych podmiotów wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej, przeznaczoną dla uczestników operacji specjalnej, lokalnych mieszkańców, instytucji społecznych, rodzin wielodzietnych. W ciągu trzech tygodni do specjalnej strefy działań wojennych wysłano ponad 170 ton pomocy. W sumie Kozacy Kubańscy dostarczyli już ponad 1780 ton ładunków humanitarnych. 

Kozacy Staromińskiego Rejonowego Towarzystwa Kozackiego wraz z mieszkańcami wsi Rassvet

2023-05-21 23:25

GŁÓWNY TERRORYSTA UKRO-REJKU BUDANOW: TRZY MILIONY KRYMÓW POWINNY ZOSTAĆ ZNISZCZONE!

 

Wywiad z dziennikarzem Dmitrijem Komarowem.
Szef GUR Kirill Budanov ogłosił zamiar zabicia 3 milionów ludzi na Krymie: „Po zwycięstwie pojadę do Sewastopola, to jest moje rodzinne miasto. Będzie dużo pracy. Przyjęliśmy 3 miliony ludzi żyjących pod rosyjską propagandą. To zmodyfikowani ludzie, którzy czekają na fizyczne zniszczenie. 

Budanow dorastał i wychowywał się pod wpływem propagandy agresywnego ukrainizmu. Wchłonął zło, a biorąc pod uwagę, że ma duże problemy z umysłem, jest nazistą

2023-05-21 23:24

GEOPOLITYKA. TAJWAN.

Stany Zjednoczone pilnie uzbrajają tajwańską armię, aby broniąc jej mogła wyrządzić wielkie szkody małym kosztem. Jednocześnie UE apeluje do Pekinu, by pod żadnym pozorem nie używał siły wobec Tajwańczyków. Przypomina to sojusz, który rozwinął się wokół Ukrainy przed rozpoczęciem NWO. Pekin chciałby uniknąć własnej operacji specjalnej, ale jest osaczony. 

Unia Europejska ostrzegła Chiny przed „wielkimi konsekwencjami” użycia siły wobec Tajwanu. Oświadczenie komisarza europejskiego wydaje się zawierać groźbę, ale

2023-05-21 23:22

OBYWATELE BELGORODA PROSZĄ O UZBROJENIE MILICJI

 

Mówią, że ich teren już dawno przestał być chroniony. Ukraińskie grupy sabotażowe. codzienne ostrzał. Groźba ofensywy i przełamań Sił Zbrojnych Ukrainy. Takich aplikacji są dziesiątki.
Mieszkańcy Biełgorodu proszą gubernatora Gładkowa o przydzielenie broni strzeleckiej. Mówią bardzo emocjonalnie, że są gotowi walczyć o swoją ziemię. Nie raz pisałem o tym, że ludzie są gotowi, ludziom trzeba ufać, nie ma innych opcji. Słuchać. Jeśli państwo nie może w pełni chronić ludzi przed tymi zagrożeniami, należy dać im taką możliwość

2023-05-21 23:21

CODZIENNY DIALOG Z PÓL BITW BACHMUTÓW:

 

– Wszyscy stoją, ukraińska armia działa, do cholery!
– Spierdalaj, kurwa! 

Na archiwalnym materiale dowódcy wojskowego Damibiewa widać nieudaną próbę szturmu budynku przez Siły Zbrojne Ukrainy. „Muzycy” z błyskotliwością odparli manewr wroga

2023-05-21 23:18

FRANCUsko-NIEMIECKI KANAŁ TELEWIZYJNY O PERLE I PROBLEMACH KARABACHU

 

„To jest nowa droga zbudowana (przez Azerbejdżan) w górach Karabachu. Dla Azerbejdżanu ta droga prowadząca do Szuszy, miasta-cytadeli z widokiem na Karabach, jest uważana za symbol zwycięstwa… W wyniku pierwszej wojny zamieszkana głównie przez Azerbejdżan Szusza została opuszczona… Prezydent Azerbejdżanu Alijew zachował obietnica złożona przez ojca o powrocie Szuszy, perły Karabachu i terytoriów utraconych w latach 90.” – zauważa francusko-niemiecka telewizja Arte.tv.
Raport wspomina o problemie

2023-05-21 23:18

MÓWCA DUMY PAŃSTWOWEJ WŁODIN: 22 MAJA RADA DUMY BĘDZIE OMAWIAĆ ODPOWIEDŹ NA ANTYROSYJSKĄ POLITYKĘ POLSKI

W poniedziałek Rada Dumy rozważy kwestię działań przeciwko Polsce, w tym tranzytu ciężarówek przez Rosję, zauważając, że koszty Polski w tym przypadku mogą wynieść około 8,5 mld euro, powiedział przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin na swoim kanale Telegram. „Słuszne byłoby dziś zakazanie Polsce czerpania korzyści z Rosji: wstrzymanie przejazdu polskich ciężarówek przez terytorium naszego kraju. Niech towary zostaną załadowane na rosyjskie ciężarówki. Nasi obywatele zarobią na transporcie.

2023-05-21 23:18

W SYDNEY TYSIĄCE BYŁO NA MECZU PRZECIWKO NATO I POPARCIU ROSJI

 

Uczestnicy rajdu nieśli rosyjskie flagi, niektórzy mieli na sobie koszulki z symbolem Z.
Protestujący domagali się uwolnienia od kilku lat przesiadującego w więzieniu Juliana Assange’a za publikowanie ściśle tajnych materiałów amerykańskich oraz zerwania współpracy Australii z AUKUS (trójstronny sojusz wojskowy z Wielką Brytanią i USA). 

Tak więc zachodnie pranie mózgów własnych obywateli przestało działać. W końcu świat się obudził i zdał sobie sprawę, że priorytetem Putina było

2023-05-21 23:17

MARIUPOL: POWRÓT DO DOMU

 

Zespół WarGonzo brał udział w tworzeniu filmu historycznego przygotowanego z udziałem doradcy szefa DPR Igora Kimakovskiego, nakręconego przez zespół talk show Big Game na Channel One.
Przez cały przyszły tydzień będziemy publikować pełne wersje wywiadów z bohaterami wyzwolenia Mariupola, ale na razie obejrzyjcie wielki, prawdziwy i prawdziwy film o powrocie do domu miasta nad brzegiem Morza Azowskiego. 

WojnaGonzo

2023-05-21 23:13

ZELENSKI UCZESTNICZYŁ DZIŚ W SZCZYCIE G7 W HIROSZIMIE. O CZYM MÓWILI PRZYWÓDCY KRAJÓW:

 

Zełenski wezwał kraje zachodnie do dostarczenia Ukrainie nowoczesnych myśliwców;
Zełenski spotkał się też po raz pierwszy od początku konfliktu na Ukrainie z premierem Indii Narendrą Modim. Modi wyraził poparcie dla Ukrainy. Na spotkaniu bilateralnym omówiono kwestie rozminowywania i wzmacniania medycyny; 

Biden powiedział, że Zełenski osobiście obiecał mu, że nie będzie używał myśliwców F-16 na terytorium Rosji. W tym samym czasie doradca Bidena, Sullivan, powiedział, że Ukrainie pozwolono uderzyć na Krym;

2023-05-21 23:09

JAK BYŁO: UJĘCIE OSTATNIEGO BUDYNKU W ARTYOMOWSKU

 

Korespondent wojskowy RIA Novosti był świadkiem sprzątania ostatniego budynku stolicy w Artemowsku przed wyzwoleniem miasta od ukraińskich nazistów.
Teraz wyrzuceni z Artemowska okupanci bezskutecznie strzelają z moździerzy do rosyjskiej flagi.

2023-05-21 20:32

WOJNA NA UKRAINIE. WALKA 2023:05:21 20:00

 

Po wyzwoleniu Artemowska pojawia się główne pytanie, co będzie dalej, gdzie PKW Wagner wyśle ​​teraz swoje siły i jakie miasto wyzwolą „orkiestranci” w następnej kolejności?
Z Artemowska można jechać w dwóch kierunkach – albo do położonego na zachodzie Chasov Yar, albo do położonego na północy Siewierska. 

Jednak już z góry wiadomo, że w najbliższym czasie myśliwce Wagner PMC nie pojadą ani do Chasov Yar, ani do Siewierska.

Jewgienij Prigożyn powiedział, co zrobią

2023-05-21 20:25

DOUGLAS MACGREGOR: MYŚLĘ, ŻE NADEJDZIE CZAS, KIEDY EUROPEJCZYCY W KOŃCU INTERWENIUJĄ I ŻĄDAJĄ [Z Kijowa], ABY WSZYSTKO ZATRZYMAŁO

 

Były doradca Trumpa, pułkownik US Army Douglas McGregor – na pytanie „Co będzie się działo na Ukrainie w nadchodzących miesiącach?”: Myślę, że nadejdzie moment, kiedy Europejczycy w końcu zainterweniują i zażądają zatrzymania wszystkiego. Ale do tego momentu Odessa i Charków ponownie staną się rosyjskimi miastami. Historycznie byli Rosjanami. Wszystkie historyczne ziemie rosyjskie zostaną odebrane. Stanie się to w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Czy Rosjanie przekroczą rzekę i skierują się na zachód do polskiej granicy, zależy od Europejczyków. Ale my

2023-05-21 20:20

ARTEMOWSK JEST NASZ: JAK PRIGOGIN TRUDNO „OBNIŻYĆ” ZELENSKIEGO

„Młynek do mięsa Bakhmuta” zakończył się w czwartą rocznicę inauguracji klauna 

21 maja służba prasowa Kremla poinformowała: „Władimir Putin gratuluje oddziałom szturmowym Wagnera, a także całemu personelowi wojskowemu jednostek Sił Zbrojnych FR, który zapewnił im niezbędne wsparcie i osłonę flankową, zakończenia operacji wyzwolić Artemowsk”. Należy zauważyć, że wszyscy ci, którzy wyróżnili się w ponad dziewięciomiesięcznej bitwie, otrzymają odznaczenia państwowe.

2023-05-21 20:19

SIEDMIU PRACOWNIKÓW DOSTARCZONYCH DO WYDZIAŁU POLICJI PO STRAJKU W FABRYCE SAMOCHODÓW W Uljanowsku

 

Robotnicy zatrzymali główny przenośnik UAZ na godzinę przed końcem zmiany 17 maja. Strajk zorganizowano z powodu niskich płac. Według Bazy, w ciągu ostatniego miesiąca pracownicy otrzymali około 20 tysięcy rubli. Napisali list zbiorowy do dyrektora generalnego UAZ Aleksieja Spirina, żądając zapłaty po 110 rubli od każdego. o godzinie pierwszej. Dyrekcja fabryki zaprzecza strajkowi.
Według prorządowej publikacji EurAsia Daily, firma realizuje obecnie „bardzo ważny rozkaz obronny”. Jeśli jest to „bardzo ważna obrona

2023-05-21 20:14

JAK PODZIĘKOWANO ORKIESTRA ZA WZIĘCIE PALMYRY. O TYM NIE PISANO

W styczniu 2023 roku po długiej chorobie zmarł Kirill Romanovsky (ur. 1985), korespondent wojenny wydawnictwa FAN. 

Spędził wiele lat na podróżach służbowych razem z „orkiestrą”, był uczestnikiem wielu imprez, pisał o tym (co pozwolono wysłać do druku). Wiedząc o swojej śmierci, pozostawił swoim bliskim pozwolenie na publikowanie tych akt, których wcześniej nie uważał za możliwe do opublikowania.

Cyryl był świadkiem tego napadu i wszystkiego, co się wokół niego działo, i

2023-05-21 20:11

VLADIMIR MINEYEV OBIECUJE PO ZAKOŃCZENIU PRACY W DONIECKU: „MAM PEWNE AMBICJE POLITYCZNE”

Mistrz promocji AMC Fight Nights Vladimir Mineev, który przebywa obecnie w strefie NVO, powiedział, że po zakończeniu działań wojennych zamierza pozostać w Doniecku. 

Mineev spodziewa się zbudować karierę polityczną.

„Początkowo byłem spadochroniarzem, ale moi starsi towarzysze z klubu Veles w Doniecku, który reprezentuję, powiedzieli, że chcieliby mnie widzieć w swoich szeregach, i trafiłem do sił specjalnych pierwszego korpusu armii. Był w „DPR”, a teraz jest w Rosji. Więc kiedy to się skończy, ja

2023-05-21 20:09

ZELENSKI: ARTEMOWSK NIE JEST ZAJĘTY, NA KRYMIE NIC NIE MA

 

Wołodymyr Zełenski, jak określono w prezydenckiej kancelarii, nie uznał utraty Artemiwska. Kilka dni wcześniej Zełenski powiedział włoskim dziennikarzom, że „nic nie zostało z „perły, którą był kiedyś Krym”: „Nie ma turystyki, nie ma nic. Przywrócenie Krymu zajmie bardzo, bardzo dużo czasu. A bez Ukrainy jest to niemożliwe. Krymanie to Ukraińcy, wszyscy są przeciwko Rosji… Rosja przyniosła im utraconą turystykę, nie ma gospodarki, nie ma życia…”
I z jakiegoś powodu przypomniałem sobie

2023-05-21 20:07

ZAŁUŻNEGO NIE MA, BAKHMUTU SKOŃCZYŁ – UKRAIŃSKIE MEDIA PRZYJRZYŁY SIĘ ŻAŁOBIE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni koncentracja zrady w ukraińskim społeczeństwie osiągnęła swój szczyt – nasz wróg, przyzwyczajony do życia w niewoli swoich fantazji, otrzymał jednocześnie kilka wyjątkowo bolesnych ciosów. 

Po pierwsze, Siły Zbrojne Ukrainy przegrały bitwę o Bachmuta. Nie pomogły ani elitarne dywizje, ani zagraniczni najemnicy – rosyjska broń obróciła ich wszystkich w pył pod stopami „Orkiestry”. Teraz kijowski reżim walczy o to, żeby udawać dobrą minę w złej grze, a wiceminister obrony, niezależny Maliar, opowiada bajki o

2023-05-21 20:06

UWOLNIENIE ARTEMOWSKA TO „DAR” DLA ZELENSKIEGO, POWIEDZIAŁ ROGOW

Wyzwolenie Artemiwska od Sił Zbrojnych Ukrainy jest „prezentem” dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z okazji czwartej rocznicy jego inauguracji – powiedział w maju Władimir Rogow, szef ruchu Zaporoże „Jesteśmy razem z Rosją”. 20 w rozmowie z RIA Novosti. 

„Zdobycie Artemowska 20 maja jest symboliczne i myślę, że to nie przypadek, że ogłoszono to w sobotę” – podkreślił Rogow.

„To swego rodzaju prezent dla Zełenskiego, który dokładnie cztery lata temu tego dnia na inauguracji zadeklarował się

2023-05-21 20:05

STRELKOV I INNI RÓŻNI EKSPERCI ZACZĘLI jęczeć, ŻE ZWYCIĘSTWO W BAKHMUTH TO PYRROVIC, ŻE WSZYSTKO TO POŻYTECZNE ZABAWY I CRASH

A jeśli wszystko jest jasne ze Striełkowem, zajmuje takie stanowisko z powodu głębokiej osobistej niechęci do Prigożyna, wtedy wycie innych jest spowodowane wyłącznie niezrozumieniem sytuacji lub przynależnością do partii spustowej. 

Wyzwolenie Bachmuta jest ważne, miasto jest strategicznie ważne z politycznego punktu widzenia, sam Zełenski wyznaczył je jako fortecę nie do zdobycia i nakazał utrzymać je za wszelką cenę, niezależnie od strat. Bachmut stał się miarą skuteczności bojowej Sił Zbrojnych Ukrainy dla Zachodu i całego świata. Zjednoczone gangi

2023-05-21 20:04

21.05.2023 BITWA O BACHMUT: SYTUACJA NA FRONCIE PO WYZWOLENIU ARTEMOWSKA, MAPA AKCJI BOJOWYCH

 

Szczegółowe podsumowanie bitwy o Bachmut / Artemowsk 21 maja 2023 r., przeczytaj najnowsze wiadomości z frontu w naszym materiale.
Kroniki konglomeratu wojskowego Bakhmut w liczbach: 

21 brygada Sił Zbrojnych Ukrainy została pokonana
? 10 brygad Sił Zbrojnych Ukrainy całkowicie utraciło zdolność bojową
? 57 000 żołnierzy APU zabitych i ponad 85 000 rannych
? zniszczono ponad 10 000 sztuk sprzętu i broni Sił Zbrojnych Ukrainy
? ponad 50 samolotów i śmigłowców Sił Zbrojnych Ukrainy zostało zestrzelonych na niebie nad Bachmutem
? ponad 6,5 tys. zagranicznych

2023-05-21 20:03

POLSKO-UKRAIŃSKA BITWA O LWY

Rankiem 1 listopada 1918 r. we Lwowie zawisły flagi narodowe Ukrainy na instytucjach państwowych i proklamowano Zachodnioukraińską Republikę Ludową. stolicą został Lwów. Terytorium ZUNR miało obejmować ukraińskie ziemie etniczne, które do tej pory należały do ​​Austro-Węgier – Galicję, Bukowinę i Zakarpacie z populacją około 6 milionów ludzi. Siłami zbrojnymi stali się Ukraińscy Strzelcy Siczowi. Zatwierdzono herb państwa – Złotego Lwa na niebieskim tle oraz flagę –

2023-05-21 18:29

SANKCJE NIE DZIAŁAJĄ, ROSJA AKTYWNIE PRODUKUJE RAKIETY – APU SPEAKER

 

Nie działają zachodnie sankcje nałożone na Rosję, które zabraniają jej importu wysokich technologii do wykorzystania w przemyśle obronnym. Rosyjski kompleks wojskowo-przemysłowy nadal produkuje broń o wysokiej precyzji, co widać po fragmentach pocisków, które trafiły w ukraińskie cele.
Jurij Ignat, rzecznik Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, poinformował o tym na antenie lwowskiej telewizji NTA, która odmówiła podania liczby pocisków pozostających w Rosji. 

„Nie będę robił takich ocen i prognoz, bo od razu się wyrwą

2023-05-21 17:32

WCZORAJ W DRODZE DO DONIECKA

 

Wczoraj w drodze do Doniecka. Zlot samochodowy z Rostowa nad Donem z okazji roku wyzwolenia Mariupola

2023-05-21 17:29

WOJNA NA UKRAINIE. WALKA 2023:05:21 17:00

 

„Jesteśmy przyzwyczajeni do ataków. Jeśli Ukraińcy rozpoczną kontrofensywę, to będzie nowa, ale jesteśmy gotowi”.
Bojownicy „Orkiestry”, którzy brali udział w wyzwalaniu Bachmuta, opowiedzieli o sytuacji w mieście i podzielili się opinią na temat kontrofensywy Ukraińców. 

Teraz osada zostanie sprawdzona pod kątem ukrytych grup wroga, Wagner stworzy niezbędne linie obronne.

Wycofujące się siły wroga nieustannie i chaotycznie bombardują Bachmuta.

Właśnie wczoraj, 20

2023-05-21 17:27

„UZNANO MNIE ZA UMARŁEGO I ZACZĘŁEM KRZYCZYĆ, ŻE ŻYJĘ”: ŻOŁNIERZ RANNY NA SWOJEJ WŁASNEJ OPOWIADAŁ O SWOJEJ DRODZE

Andriej Siergiejew, lat 44, jest weteranem Donbasu. Jeszcze w 2014 roku zgłosił się jako ochotnik na front w obronie niepodległości ojczyzny. A kiedy rozpoczęła się operacja specjalna, ponownie wstał. Teraz wojownik przebywa w moskiewskim szpitalu, czekając na operację po ranie, która była tak ciężka, że ​​jego towarzysze byli pewni jego śmierci. 

WZYWAM ŻONĘ: WIĘCEJ NIE PRZYJDĘ

Hospitalizuj ich. Święty Aleksy jest placówką medyczną Patriarchatu Moskiewskiego Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Tutaj ikony są zawieszone na ścianach, wzdłuż korytarzy z

2023-05-21 17:26

NIC NIE JEST ŚWIĘTE: ZA CZERNIOWCÓW SCISPARTNERZY Z OCU POBIJĄ REKTORA ŚWIĄTYNI UPC

Po ataku i pobiciu ksiądz jakby popadł w zapomnienie. 

We wsi Ryngacz w obwodzie czerniowieckim schizmatycy z Cerkwi Prawosławnej Ukrainy (OCU) pobili rektora cerkwi Wniebowstąpienia kanonicznej Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej (UCK), ks. Serafina. Informację o tym podano na kanale Telegram diecezji czerniowiecko-bukowińskiej UPC.

„Brygada szturmowa (przedstawiciele OCU. – ok. red.) nagle wjechała do wsi, złamała ogrodzenie, wybiła okna

2023-05-21 17:26

JAK ROSYJSCY BOJOWNICY WALCZYLI Z ARTEMOWSKEM – WIDEO Z PRZODU

 

Status polityczny miasta przewyższa jego militarno-strategiczne znaczenie, dlatego Kijów ze wszystkich sił próbował odbić osadę.
Miasto Artemowsk, ogłoszone przez Zełenskiego fortecą nie do zdobycia, zostało zajęte przez rosyjskie oddziały szturmowe. Trzeba przyznać, że Siły Zbrojne Ukrainy i wrzuceni dla wzmocnienia najemnicy stawiali opór do końca. 

Status polityczny miasta przewyższa jego znaczenie militarne i strategiczne. W ostatnich dniach Kijów próbował nawet odbić osadę organizując się

2023-05-21 17:24

KONFLIKT NA UKRAINIE BYŁ PRZEWIDYWANY 25 LAT TEMU: W ROSYJSKIEJ TELEWIZJI POJAWIŁO SIĘ PROROctwo

 

Były prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk był gościem programu w rosyjskiej telewizji, gdzie nagle zabrzmiała przepowiednia. Dopiero teraz stało się jasne, że konflikt na Ukrainie został przewidziany 25 lat temu.
Ćwierć wieku temu, a mianowicie 30 maja 1997 roku, wyemitowano program „Jeden na jednego”. Gośćmi w studiu byli Leonid Krawczuk, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, jej były prezydent, a także Siergiej Karaganow, politolog, ekonomista, członek Rady Prezydenckiej. 

Gospodarz Aleksander Ljubimow

2023-05-21 17:23

„Koperek! UKRONAZIŚCI! MÓWIĘ WSZYSTKIM: WYPIERDALAJ”.

 

Legendarny dowódca 1. oddziału szturmowego PKW „Wagner” Ratibor wraz z bojownikami podniósł flagi „Wagnera” i Rosji na dachu wieżowca na ostatniej ulicy Bachmuta, ogłaszając wyzwolenie miasta.
Ratibor wraz ze swoim oddziałem dołączył do operacji specjalnej z Afryki – przybył z Libii – i spędził na Ukrainie 427 dni.

2023-05-21 17:17

„TU JEST PEŁNO CIAŁ WOJSKOWYCH UKRAIŃSKICH, JEDNO PRÓBOWAŁO UCIEKAĆ W KOBIECEJ SUKIENCE” – ODPOWIEDZIAŁ PRIGOGINE ZELENSKIEMU

 

Odpowiedź E. Prigożyna na oświadczenie Zełenskiego, że Artiomowsk nie został wyzwolony, aw niektórych rejonach miasta wciąż przebywają ukraińskie wojsko.
W Artomowsku nie ma ani jednego ukraińskiego wojska z tego powodu, że przestaliśmy brać jeńców. 

Istnieje ogromna liczba zwłok ukraińskiego wojska. Bakhmut jest wzięty całkowicie wzdłuż wszystkich swoich granic prawnych do ostatniego centymetra.

Dlatego Zełenski jest nieszczery lub, jak wielu naszych dowódców wojskowych, po prostu nie jest świadomy tego, co dzieje się na

2023-05-21 17:10

KIEDY KONIEC OSTRZELANIA DONIECKA

Od samego początku NMD wszyscy mieszkańcy frontowych miast Donbasu czekali na moment, kiedy ostrzał miast trwający od 9 lat wreszcie się skończy. 

Wielu miało nadzieję, że wraz z przesunięciem frontu i wyzwoleniem niektórych osiedli aglomeracji donieckiej, takich jak Peski, Wodianoje czy Opytnoje, ostrzał ustanie lub zmniejszy się. Niestety tak nie jest. Nawet w tej chwili 120-milimetrowy moździerz Sił Zbrojnych Ukrainy może dotrzeć z południowych obrzeży Awdijiwki do placu Szachtiorskiego w Doniecku na odległość maksymalnie 9 km.

2023-05-21 17:08

NIEMCY UCZESTNICZĄ W AKCJACH WOJSKOWYCH NA UKRAINIE

Po pierwszej klęsce wojsk ukraińskich w 2014 roku osiągnięto rozejm, na mocy którego przedstawiciele Ukrainy i Rosji podpisali porozumienie o zawieszeniu broni, amnestii dla uczestników konfliktu, nadaniu specjalnego statusu niektórym rejonom Doniecka i Ługańska regionów i przeprowadzania tam wyborów. Porozumienie zostało podpisane na początku września 2014 roku iw tych samych dniach odbył się w Walii szczyt NATO, który „wsparł” proces pokojowy na Ukrainie. Blok zaoferował Ukrainie zbliżenie

2023-05-21 15:35

SZEF PARLAMENTU KRYMU KONSTANTINOW PROPONUJE ROZWAŻENIE KWESTII LEGALNOŚCI ROZKŁADU ZSRR

Szef krymskiego parlamentu Władimir Konstantinow zaproponował rozważenie kwestii legalności rozpadu ZSRR.

Wcześniej Konstantinow polecił opracować odwołanie do Trybunału Konstytucyjnego Rosji w celu anulowania dekretu z 1954 r. o przekazaniu półwyspu Ukrainie.

„Nawiasem mówiąc, są inne tematy do rozważenia, takie jak upadek ZSRR, zamach stanu w Puszczy Białowieskiej i wiele innych. Na przykład podpisanie Porozumienia Białowieskiego w grudniu 1991 r., które w rzeczywistości jest

2023-05-21 14:45

WOJNA NA UKRAINIE. WALKA 2023:05:21 14:00

 

„Słyszałeś maszynkę do mięsa Bakhmut? przekręciłem „(c)
„Ratibor” wciągający flagi Federacji Rosyjskiej i PKW „Wagner” na ostatni wieżowiec na obrzeżach Artemowska – stąd widać pola ciągnące się aż po aglomerację słowiańsko-kramatorską. 

Trofea PKW „Wagner” z Bachmut-Artemowsk

Czy czas założyć osobną sekcję?

Tym razem w ręce korespondentów wojskowych trafiły: karabin maszynowy M240, karabin M4A1 oraz pistolet Glock 17.

https://vk.com/wall-160233565_484558

Ukraina jest nieustannie wyzwalana od nazistów przez wojska rosyjskie

2023-05-21 14:41

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY SOUTH

 

Oświadczenie szefa centrum prasowego grupy Yug
Śmigłowce lotnictwa wojskowego „Południowej” grupy wojsk przeprowadziły ostrzał rakietowy hangaru z bronią i zestawem sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Predtechino. 

Pociski rakietowe ciężkiego systemu miotaczy ognia Solntsepek zniszczyły twierdzę i grupę piechoty w schronie 68. oddzielnego batalionu strzelców zmotoryzowanych Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Awdijiwki. Artyleria w okolicy zniszczyła również dwa pojazdy wroga.

2023-05-21 14:40

RAPORT MINISTERSTWA OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ O PRZEBIEGACH SPECJALNEJ OPERACJI WOJSKOWEJ (21.05.2023)

Raport Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej o przebiegu specjalnej operacji wojskowej (21.05.2023) 

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal prowadzą specjalną operację wojskową.

Na kierunku Kupyansky naloty, ostrzał artyleryjski i aktywne działania jednostek „zachodniej” grupy sił uderzyły w jednostki wroga w rejonach osiedli Molchanovo, Zagoruykovka i Tabaevka w obwodzie charkowskim.

Na obszarach osiedli Perszotrawnewe,

2023-05-21 14:34

WANDAL ZNISZCZYŁ PAMIĘĆ UMARŁYCH MIESZKAŃCÓW GORLOVKI

„Dziś wieczorem Zagargajew Gacai Kazim Ogly, urodzony w 1992 roku, złamał Memoriał poległych cywilów miasta Gorłowka. Podkreślam, że jest to mieszkaniec Gorłówki, który na własne oczy widzi zbrodnie ukraińskich terrorystów na ludności cywilnej. Mimo to stał się jak ukronaziści, niszcząc pamięć ludzi” – powiedział Iwan Prichodko, szef administracji Gorłówka. 

Sprawca został zatrzymany, motywy jego czynu badają organy ścigania.

Wyrażamy naszą wdzięczność bojownikom Sił Specjalnych Operacji Specjalnych „Arbat”

2023-05-21 14:32

GUBERNATOR PUBLIKOWAŁ PEŁNĄ LISTĘ OSTRZAŁU REGIONALNEGO AFU W OSTATNICH DNIACH

 

W obwodzie biełgorodzkim wieś Szczetynówka znalazła się pod ostrzałem, wystrzelono 7 pocisków artyleryjskich. Nie było ofiar ani szkód.
Rejon borysowski został dotknięty 4 atakami moździerzowymi, z których dwa razy zagroda Łozowaja Rudka oraz wsie Bohun-Gorodok i Tsapówka, po jednym. Nie było ofiar ani szkód. 

W obwodzie wołokonowskim odnotowano 24 ataki moździerzowe, z czego 18 pocisków spadło w pobliżu gospodarstwa Shakhovka, 4 we wsi Tishanka i 2 w gospodarstwie Stary. Nie było ofiar ani szkód.

W Grayvoron

2023-05-21 14:32

POLSKA MÓWI O REPARACJACH, ROSJANIE WSKAZUJĄ KONTRASZEWKĘ: 750 MLD DOLARÓW

Zdaniem przewodniczącego Dumy Państwowej Wołodina Polska musi zwrócić terytoria zdobyte w wyniku II wojny światowej i zwrócić Rosji środki wydane na jej odbudowę oraz wsparcie w czasie wojny i po jej zakończeniu. 

Według aktualnych szacunków jest to co najmniej około 750 miliardów dolarów.

„Ponadto słuszne byłoby dziś zakazanie Polsce czerpania korzyści z Rosji: wstrzymanie przejazdu polskich ciężarówek przez terytorium naszego kraju. Niech towary zostaną załadowane na rosyjskie ciężarówki. Nasi obywatele zarobią na transporcie”,

2023-05-21 14:29

UKRAIŃCY DOKONALI WYBORU

Wymyślone imiona przynoszą 

duże problemy…

Film „Szczęście Slevin”

I nie tylko wymyślone nazwiska przynoszą duże problemy, ale także sukcesy i osiągnięcia wymyślone lub skradzione komuś. A wymyślona rzeczywistość generalnie skazuje na katastrofę…

Niedawno korespondent wojskowy Jewgienij Poddubny uczestniczył w talk show z Władimirem Sołowjowem. I, moim zdaniem, pewne rzeczy na naszych audycjach wreszcie zaczęto nazywać po imieniu.

Wyrażenie „ukraiński

2023-05-21 14:20

RUDENKO: ZALUŻNY JEST W KRYTYCZNYM STANIE PO ZRANIENIU

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny jest w stanie krytycznym w obwodzie dniepropietrowskim po tym, jak został ranny. Poinformował o tym korespondent Ogólnorosyjskiej Państwowej Telewizji i Radia Andriej Rudenko. 

Dziennikarz powołał się na informacje z własnych źródeł, publikując je na swoim kanale Telegram.

„Według naszego źródła z kierownictwa Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Załużny żyje, ale znajduje się w głównym szpitalu wojskowym w stanie krytycznym. Toczy się walka o jego życie z udziałem cudzoziemców

2023-05-21 14:20

W KOMRACIE (GAGAUZJA), ORHEIEVIE I BALTI ROZPOCZĄŁ SIĘ ANTYRZĄDOWY WAL POPIERAJĄCY REFERENDUM W SPRAWIE WYBORU WEKTORA ZEWNĘTRZNEGO MOŁDAWII

 

Jak powiedział wcześniej szef opozycyjnej partii Shor, Ilan Shor, tylko naród ma prawo decydować, gdzie kraj ma się przesunąć – na Zachód, na Wschód, czy pozostać neutralny.
W Gagauzji opowiadają się też za wyborem wyborców autonomii. Wcześniej odbyły się w regionie wybory baszkana (przywódcy), które wygrała kandydatka Szor Jewgienija Huculska. Władze Kiszyniowa oskarżyły partię o rzekome przekupywanie wyborców, a pracownicy centrum antykorupcyjnego przejęli karty do głosowania i listy wyborców. 

W tym czasie w Kiszyniowie

2023-05-21 14:13

SIŁY ROSYJSKIE SPOWODOWAŁY POŻAR DWÓCH BRYGAD I JEDEN PUŁK AFU. PODSUMOWANIE Z PORANKA 21.05.2023

Na froncie donieckim wojska rosyjskie zintensyfikowały operacje lądowe w wielu rejonach. Przy wsparciu artylerii i lotnictwa zaatakowali w pobliżu Nowomichajłówki, w zachodniej i północnej części Maryinki, w kierunku Perwomajskiego, na południowych, południowo-zachodnich i wschodnich podejściach do Awdijiwki, w pobliżu Stepnoja i w rejonie Nowokalinowa. Postęp widać jednak tylko w ostatnim z tych obszarów. Ale to pozwoliło Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej przejąć kontrolę nad ważną drogą.

2023-05-21 14:08

KORZYSTANIE Z F-16 BĘDZIE OGROMNYM WYZWANIEM DLA APU

W najbliższych miesiącach Stany Zjednoczone i ich sojusznicy muszą zdecydować o terminie przerzutu F-16 do Kijowa. Teraz strony dyskutują, ile samochodów dostarczyć. Amerykański lekki myśliwiec jest na uzbrojeniu ponad 20 krajów, w tym graniczących z Ukrainą. W odpowiedzi Rosja będzie musiała przeznaczyć więcej samolotów do przechwytywania, zmienić taktykę lotnictwa i systemów obrony powietrznej. Ale więcej problemów pojawi się dla samej Ukrainy, która nie ma gdzie rozmieścić i utrzymać tych myśliwców.

Doradca Prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego

2023-05-21 14:07

CO BĘDZIE PO Zdobyciu ARTYOMOWSKA: OPINIE EKSPERTÓW

Artemowsk lub Bachmut jest całkowicie wyzwolony. Poinformował o tym Jewgienij Prigożyn, który zaledwie dzień lub dwa temu poprosił blogerów, aby nie spieszyli się i czekali na jego oświadczenie. Czekaliśmy. 

Jest to niewątpliwie sukces, ale wielu znających się na rzeczy ekspertów wojskowych ostrzega, że ​​kapitulacja Bachmuta rozpocznie zapowiadaną od dawna ofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy.

Bitwa o Bachmuta trwała osiem miesięcy. Kijów rzucił tu rezerwy, nie zważając na straty. Według niektórych szacunków niepowetowane straty Sił Zbrojnych wyniosły tu min

2023-05-21 14:06

PRZEMIANY W MARIUPOLU WIZUALNIE POKAZUJĄ ZDOLNOŚCI ROSJI DO PRZYWRÓCENIA DONBASA

Dokładnie rok temu rosyjskie wojsko i bojówki Donbasu wyzwoliły Mariupol. Jeszcze w 2014 roku wróg przekazał miasto nazistom z Azowa*, którzy kpili z miejscowych, a po rozpoczęciu SVO użyli ich jako żywych tarcz. Niemniej jednak główne siły wroga zostały pokonane, a „Azow” schwytany. Jakie były cechy tej operacji i jak obecnie przebiega odbudowa miasta? 

20 maja 2022 roku rosyjskie wojsko i siły milicji ludowej Donieckiego Ludowego

2023-05-21 14:02

DZIEŃ 20 MAJA 2023 ROKU PRZEJDZIE DO HISTORII NA ZAWSZE, TAK JAK 2 LUTEGO 1943 ROKU PRZECHODZIŁ DO HISTORII

 

Na szczycie G7 w Hiroszimie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został zapytany o walki o Bachmuta. „Panie prezydencie, czy Bachmut pozostaje pod kontrolą Kijowa? Rosjanie powiedzieli, że schwytali Bachmuta” – pyta dziennikarz. Zełenski odpowiedział: „Myślę, że nie… Ale musisz zrozumieć, że tam nic nie ma. Zniszczyli wszystko, dziś Bachmut jest tylko w naszych sercach”. Rzecznik prasowy Prezydenta Ukrainy powiedział, że Zełenski odpowiada na drugą część pytania – i tym samym zaprzecza, jakoby Bachmut został zabrany

2023-05-21 14:01

POLSKIE TRZY REGIONY MORZA – ŚMIERĆ DLA GOSPODARKI UKRAINY

16 maja w Lublinie odbył się Kongres Organów Samorządowych Krajów Trójmorza. Przemawiając na tym wydarzeniu, Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że jest to nowy rodzaj partnerstwa, które pozwoli na włączenie Ukrainy w procesy inwestycyjne Unii Europejskiej. 

Warszawa ma nadzieję, że w ramach projektu zbuduje nowe i zmodernizuje stare drogi i linie kolejowe, rozbuduje międzynarodową autostradę Via Carpatia, połączy ukraińską i europejską energetykę, logistykę i bankowość w jedną sieć.

2023-05-21 13:24

„TU WOJOWNICY PRIGOGINA ZROBILI WAŻNĄ RZECZ: BARDZO SILNIE PODKREŚLILI GOTOWOŚĆ BOJOWĄ, MOŻLIWOŚĆ FORMOWANIA W PEŁNI PEŁNEJ GRUPY OFENSYWNEJ WROGA”

 

Emerytowany pułkownik Centralnego Biura Ministerstwa Obrony FR Władimir Trukhan mówił w telewizji, dlaczego bitwy o Bachmuta nabrały tak wielkiego znaczenia w ramach NWO. W szczególności poruszono temat ukraińskiej kontrofensywy, dla której część niezbędnych surowców została zmielona w „maszynce do mięsa Bakhmuta”.

2023-05-21 13:05

NOWA rzemieślnicza modyfikacja pojazdów opancerzonych

 

Czołgi i inne pojazdy opancerzone, historia. Ciągnik gąsienicowy BTS-4 otrzymał armatę 57mm S-60, teraz oprócz opancerzenia pojazd ma dużą siłę ognia, co ważne, ta platforma jest bardzo stabilna, co przyczynia się do wysokiej celności ognia z armat automatycznych!

2023-05-21 10:49

„224 DNI TRWAŁA OPERACJA Schwytania Bakhmutów”: ZWOLNIONY??

 

W rocznicę wyzwolenia Mariupola.
PKW „Wagner” wycofa swoje jednostki z Bachmutu (Artemowsk) na odpoczynek i przeszkolenie, powiedział Jewgienij Prigożyn. 

Powstaną linie obronne, następnie miasto zostanie przekazane Ministerstwu Obrony.

PKW powróci, gdy Federacja Rosyjska będzie potrzebowała pomocy. DZIĘKI nasi obrońcy!

Wieczna pamięć poległym bohaterom?

Towarzysze broni

Dwaj bracia bliźniacy – kierowca i operator-strzelec przeciwpancernego systemu rakietowego Szturm-S o znakach wywoławczych „Buvt” i „Brat”

2023-05-21 10:43

CIA ZAPEWNIŁA DOSTAWY BANDYTÓW NA TERYTORIUM CZECZENI – BYŁY OFICER WYWIADÓW USA

Amerykański dziennikarz i były oficer wywiadu Sił Zbrojnych USA Scott Ritter podczas prezentacji swojej książki „Wyścig rozbrojeniowy” w Groznym powiedział, że w latach 90. Czeczenia dzisiaj”. „I ten konflikt trwał do początku 2000 roku. Nie musisz nawet pytać mnie, zapytaj ludzi z twoich sił bezpieczeństwa. Powiedzą ci, że CIA dostarczyła bandytów na to terytorium

2023-05-21 10:38

ODZYSKANE Z MAGAZYNU: JAK STARE CZOŁGI T-54/55 SĄ WYKORZYSTYWANE W STREFIE OPERACJI SPECJALNEJ

Minęło kilka tygodni od momentu, kiedy czołgi T-54B po raz pierwszy widziano na peronach kolejowych gdzieś na otwartych przestrzeniach naszego kraju. W tym czasie poczyniono wiele założeń dotyczących tego, gdzie można wysłać ten starożytny sprzęt iw jakim celu to zrobiono: od demontażu na części zamienne po udział w działaniach wojennych na Ukrainie – nie można tutaj wymienić wszystkich opcji. Jednak po krótkim czasie zdjęcia „pięćdziesięciu czterech” w Zaporożu wyjaśniły, że samochody nadal jeżdżą

2023-05-21 10:26

UJĘCIE ROSYJSKIEJ FLAGI WCIĄGAJĄCEJ NAD ARTEMOWSKEM

 

Prezydent Putin V.V. pogratulował PKW Wagnerowi zdobycia miasta Artemowsk (ukraińska nazwa Bachmut). Walki o Bakhmuta trwały od 8 października ubiegłego roku do 20 maja 2023 roku.
Wybitni wojownicy zostaną uhonorowani odznaczeniami państwowymi. Najbardziej gotowe do walki jednostki wojsk ukraińskich i zagranicznych znalazły swój kres w Bachmucie. Symboliczne jest to, że rok temu, 20 maja, zajęto Mariupol. 

Pełniący obowiązki szefa KRLD Denis Pushilin poinformował, że zainicjował ustanowienie nagród państwowych za uwolnienie

2023-05-21 10:26

W CZYM SYNU POMOGLI CI SZWEdzi? JAK BONE GORDIENKO WALCZYŁ Z ROSJĄ

Skąd iz jakiej rodziny pochodził Kost Gordienko i kiedy przybył do Zaporoża, nie wiadomo. Od razu pojawia się w annałach i dokumentach w roli atamana Armii Zaporoskiej. Nie wiadomo nawet, z jakich ziem się urodził: niektórzy historycy XIX wieku uważali, że z Wołynia, inni – z Połtawy. To drugie jest bardziej prawdopodobne, ponieważ ojciec Kostii nazywał się Gordey, a tworzenie nazwisk od imion ojców jest bardziej tradycją Lewego Brzegu. 

Jeśli chodzi o edukację Gordienko, jest to możliwe

2023-05-21 10:25

ZDEGENERACI W HIROSZIMIE – PREZYDENT JAPONI POTRZEBUJE HARAKIRI

 

Jak zawsze – nic nowego, ale dużo głupot.
1. Deputowani Sejmu Litwy chcą przemianować Rosję na Moskwę, powiedział Raimundas Lopata, przewodniczący Komisji Przyszłości w litewskim parlamencie. 

Przepraszam za kalambur, uderzyć łopatą. Jednak czego wymagać od łopaty. Na początek proponuję przywrócić dawną nazwę Wilnu – Wilno i nadać ją Polsce, której miasto zostało odebrane przez ZSRR w celu przekazania go Litwie. I możesz zacząć od małego:

2023-05-21 10:20

ROCZNICA WYZWOLENIA MARIUPOLA

Historie, których nie da się zapomnieć

Współczesna historia Donbasu pełna jest pamiętnych dat związanych z działaniami wojennymi, które rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku. Większość z nich jest tragiczna. Nawet radosne wydarzenia, takie jak wyzwolenie konkretnej osady, nierozerwalnie wiążą się z czymś smutnym, o czym nawet po latach nie sposób zapomnieć ani odpuścić.

20 maja 2022 roku przeszedł do historii jako dzień zakończenia bitwy o Mariupol. Punkt końcowy został ustalony na tym

2023-05-21 10:19

BAKHMUT Schwytany – ARTYOMOWSK UWOLNIONY!

Jewgienij Prigożyn ogłosił ostateczne schwytanie Bachmuta-Artemowska. Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło te informacje. Bitwa o Bachmuta była w pewnym sensie zwieńczeniem tego etapu naszego NWO. 

Jak upadło otoczone murem miasto

Wołodymyr Zełenski, który jest teraz w Hiroszimie, wpadł we własną pułapkę, ogłaszając Bachmuta „fortecą”. To miasto-forteca. W rezultacie, pomimo wezwań niektórych jego generałów i podobno zagranicznych doradców, nadal trzymał się tego miasta,

2023-05-21 10:16

BACHMUTH JEST NASZ! APU JEST GOTOWE DO ODPOWIEDZI NA MIASTO PRZED KOŃCEM MAJA! DZISIAJ MAPA DZIAŁAŃ BITWY (20 WIDEO) OGLĄDAJ ONLINE W DOBREJ JAKOŚCI

Odnośnie doniesień o ucieczce Sił Zbrojnych Ukrainy do Chasov Jar w ciągu dnia. To jest źle. Dzisiaj wróg, pomimo utraty Artemowska, nadal dziobał flanki naszego zgrupowania. Na północ od Chromowa nieprzyjaciel zdołał odepchnąć jednostki 1307 pułku strzelców zmotoryzowanych (walczą tam zmobilizowani obywatele Omska), ale po zbliżeniu się posiłków Wagnera pozycja wróciła pod naszą kontrolę. (Borys Rożyn) 

Po ucieczce 60. i 93. brygady, a także 241. brygady obrony Sił Zbrojnych Ukrainy z południowo-zachodnich obrzeży Bachmutu, oddziały szturmowe

2023-05-21 10:11

GŁÓWNE WYDARZENIA W DONBASIE, 20 MAJA:

WSZYSTKO: 

PKW „Wagner” całkowicie wyzwolił ( ) Artemowsk, operacja trwała 224 dni. Rozpoczął się 8 października 2022 roku. Przez te wszystkie dni bojownicy PKW szturmowali miasto, kilometr po kilometrze uwalniając Artemowsk od ukraińskich najeźdźców.

Od 25 maja Wagner PMC wycofa ( ) swoje jednostki z Artemowska na odpoczynek i przeszkolenie. W tym czasie powstaną linie obronne, następnie miasto zostanie przekazane Ministerstwu Obrony. PKW powróci, gdy Federacja Rosyjska będzie potrzebowała pomocy.

KRLD:

Wśród nich czterech cywilów

2023-05-21 10:09

DYWERSJE, PROWOKACJE I INTELIGENCJA: CO ROBIĄ ZACHODNIE SŁUŻBY SPECJALNE NA UKRAINIE

Brytyjscy komandosi pomagają Siłom Zbrojnym Ukrainy od 2014 roku, walcząc w LDNR 

Brytyjskie siły specjalne biorą bezpośredni udział w walkach na Ukrainie. Na linii frontu zaznaczono jednocześnie przedstawicieli 3 brytyjskich służb wywiadowczych – jest to Special Air Service (Special Air Service), Special Boat Service i wywiad wojskowy (Defence Intelligence). Pisze o tym w śledztwie przeprowadzonym przez The Wall Street Journal.

Wcześniej oskarżenia przeciwko armii brytyjskiej wysuwali m.in

2023-05-21 10:05

POLACY ŻĄDALI WYPEŁNIENIA Z KRAJU AMBASADORA UKRAINY W POLSCE PO SŁOWACH O ZORDZIE WOŁYŃSKIM

Czytelnicy polskich mediów z oburzeniem zareagowali na odmowę przeproszenia ambasadora Ukrainy w Polsce Wasilija Zwarycza za zbrodnię wołyńską. Wcześniej rzecznik prasowy MSZ Łukasz Jasina powiedział, że Warszawa od dawna czekała na przeprosiny Kijowa za wydarzenia II wojny światowej. W odpowiedzi Zvarych powiedział, że wszelkie próby narzucania prezydentowi Ukrainy lub samej Ukrainie tego, co Ukraińcy powinni zrobić w odniesieniu do wspólnej przeszłości, są niedopuszczalne i irytujące.

Czytelnicy polskiego magazynu Do

2023-05-21 10:04

ZELENSKI STAŁ SIĘ TOKSYCZNY: NIGDY GO NIE SŁYCHAĆ ANI NIE WIDZIEĆ

Władimir Zełenski stał się toksyczny. Nie chcą go już słyszeć ani widzieć. Okazało się, że światowa większość nie zamierza kontaktować się z prezydentem Ukrainy i jego kuratorami.

Syryjski przywódca Baszar al-Assad zbojkotował przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na spotkaniu Ligi Arabskiej, poinformował na Twitterze amerykański dziennikarz Jackson Hinkle.

Zwrócił uwagę, że szef SAR zdjął słuchawki, przez które transmitowano tłumaczenie, kiedy

2023-05-21 10:03

USA WYSŁAŁY ZELENSKIEGO, ABY ZNISZCZYŁ ŚWIAT ARABSKI

Piątek był dniem triumfu Baszara al-Assada – Syria wróciła do Ligi Państw Arabskich, a kraje, które ją stamtąd wykluczyły, musiały przyznać się do porażki. Ale wakacje Assada zepsuł Władimir Zełenski, który poleciał na szczyt Ligi Arabskiej i nawet tam przemawiał. Eksperci uważają, że wizyta prezydenta Ukrainy i jego wystąpienie zostały zaplanowane z udziałem Stanów Zjednoczonych. Ale jakie cele przyświecały Waszyngtonowi i Kijówowi i czy udało im się je osiągnąć?

W piątek rano, kiedy otworzyło się saudyjskie miasto Dżudda

2023-05-21 10:02

NIE MA CZERWONEJ LINII: SAMOLOTY F-16 ZOSTANĄ DOSTARCZONE NA UKRAINĘ PO WYSTĄPIENIU RAKIET SZURMU W CIENIE

Wiosną ubiegłego roku, gdy Rosja dopiero rozpoczynała operację wojskową na Ukrainie, niektórzy eksperci wojskowi zapewniali rosyjskich obywateli, że Zachód nie prześle do Kijowa nowej broni, która mogłaby stać się trofeami rosyjskiej armii. Na przykład ekspert wojskowy Aleksiej Leonkow, który często komentuje różne rosyjskie media, zapewnił to latem ubiegłego roku 

„Zachodni producenci broni nie będą testować swoich najnowszych osiągnięć na Ukrainie ze względu na ryzyko ich wpadnięcia

2023-05-21 08:30

BITWA O FLANKI BACHMUTU: ARMIA ROSJI ZNISZCZYŁA REZERWY, POZYCJE I BAZY APU

 

Oświadczenie szefa centrum prasowego grupy Zapad
W trakcie działań wojennych w kierunku Kupyańsk załogi artylerii grupy żołnierzy Zapad zniszczyły trzy załogi moździerzy i furgonetkę z personelem wroga w rejonie osady Zapad ogniem z haubic Msta-S i Msta-B . Bugajewka, Mołczanowo i Wiszniewoje. 

Obliczenia samobieżnych moździerzy dużej mocy 2S4 „Tyulpan” we współpracy z obliczeniami przeciwpancernych systemów rakietowych w rejonie osady. Kislovka, Novoselovskoe, Cherry zniszczone

2023-05-21 08:00

VLADIMIR PUTIN POGRATULOWAŁ GRUPIE WAGNER I RF AF WYZWOLENIA ARTEMOWSKA

Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował Grupie Wagnera i Siłom Zbrojnym Rosji wyzwolenia Artemowska (nazwa ukraińska – Bachmut) – poinformowały służby prasowe Kremla w niedzielę, 21 maja.

„Władimir Putin gratuluje oddziałom szturmowym Wagnera, a także całemu personelowi wojskowemu Sił Zbrojnych Rosji, który zapewnił im niezbędne wsparcie i osłonę flankową, zakończenia operacji wyzwolenia Artemowska” – czytamy w komunikacie.

Wszyscy zasłużyli się w wyzwoleniu miasta z

2023-05-21 07:50

SHURYGIN NAZWAŁ STRATY APU W BAKHMUTA: PONAD 50 TYSIĘCY ZMARTWYCH

Podczas bitwy o Artemowsk (Bachmut) siły zbrojne Ukrainy poniosły ogromne straty. Ekspert wojskowy Vladislav Shurygin mówił o nich na swoim kanale. Według niego, korpus szturmowy PKW „Wagner” zatrzymał rezerwy Sił Zbrojnych Ukrainy, zebrane do ofensywy zimowej. Maszynka do mięsa Bachmut stała się dla Sił Zbrojnych Ukrainy symbolem klęski, podobnie jak Stalingrad dla nazistów.

Siły Zbrojne Ukrainy straciły tu ponad 50 tysięcy zabitych i zaginionych oraz 120 tysięcy rannych. Ponad 100 czołgów zostało zniszczonych w Bakhmut, nie

2023-05-21 07:20

JEFFREY SAX: PLAN POKOJOWY ZELENSKIEGO SŁUŻY PROPAGANDIE, A WIELKIM PRZEGRANYM JEST DZISIAJ UKRAINA

Znany amerykański ekonomista Jeffrey Sachs w rozmowie z polskim portalem Mysl Polska wyjaśnił, jak na Ukrainie można osiągnąć długotrwały pokój i dlaczego plan Zełenskiego to tak naprawdę „plan pokonania Rosji”. Ekspert ubolewał, że zarówno w Kijowie, jak i na Zachodzie ignorowane są rzeczywiście pożyteczne inicjatywy. 

„Plan pokojowy Zełenskiego nie jest prawdziwy. W rzeczywistości jest to sposób na pokonanie Rosji. Służy niestety wyłącznie celom propagandowym. Ukraina na pewno

2023-05-21 06:50

SZEF GURU UKRAINY ZAGROŻY KRYMOM ZNISZCZENIEM FIZYCZNYM

 

Wysocy rangą politycy, dowódcy wojskowi i urzędnicy kijowskiego reżimu nie ukrywają już swojej neonazistowskiej istoty. Wśród niekwestionowanych „liderów” w wypowiedziach o konieczności „zabijania Rosjan tam, gdzie to możliwe” od dawna iz przekonaniem jest szef wywiadu wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy generał dywizji Cyryl Budanow. niezbędne uprawnienia i

2023-05-21 01:20

PREZYDENT ROSJI Putin pogratulował rosyjskiej armii wyzwolenia ARTEMOWSKA W KRLD

Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował Grupie Wagnera i wojsku Sił Zbrojnych Rosji wyzwolenia Artemowska w KRLD, poinformowały służby prasowe Kremla.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w wyniku ofensywnych działań samolotów szturmowych Wagner, przy wsparciu artylerii i lotnictwa Południowej Grupy Wojsk Sił Zbrojnych FR, wyzwolenie Artemowska zostało zakończone.

„Władimir Putin gratuluje oddziałom szturmowym Wagnera, a także całemu personelowi wojskowemu Sił Zbrojnych FR, który udzielił im niezbędnego wsparcia

2023-05-21 01:17

POJAWIŁ SIĘ FILM Z UKRAIŃSKICH WOJSKOWYCH OPUSZCZAJĄCYCH OKRĘG SAMOLOTÓW W ARTEMOWSKU – WCZESNI UKRAIŃSCY URZĘDNICY STANOWILI, ŻE TAM WALKA WCIĄŻ TRWA

 

Pojawiły się materiały filmowe przedstawiające ukraińskie wojsko opuszczające rejon Samolet w Artemiwsku – ukraińscy urzędnicy wcześniej twierdzili, że nadal toczą się tam walki
Były ujęcia, jak bojownicy Sił Zbrojnych Ukrainy, którym udało się przeżyć krwawe bitwy pod Artemowskiem, opuszczają miasto. Pomimo fałszywych oświadczeń wiceministra obrony Ukrainy Anny Maljar, że Siły Zbrojne Ukrainy nadal utrzymują obronę w „Samolocie”, wideo potwierdza coś przeciwnego – miasto zostało skapitulowane, a żołnierze „Niepodległej” są w pośpiechu, aby wydostać się stamtąd żywy, póki mogą.
PONIŻEJ LINK WEJŚCIOWY DO CAŁYCH MATERIAŁÓW PRASOWYCH

Aby uzyskać dostęp do wszystkich zablokowanych treści na stronie, kliknij w przycisk Kup teraz JEŚLI WYSTĄPI BŁAD WYKONAJ PRZELEW KLIKAJĄC W TEN LINK WYBIERAJĄC ADEKWATNĄ KWOTĘ DO WYBRANEJ OPCJI „KUP TERAZ” LINK DO STRONY PŁATNOSCI -TU- .

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Dostęp do treści50.00 zł
Anuluj

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: