Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
10 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
48 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
550 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Zbyt gruby, chory lub przestępczy – US Army cierpi na brak młodych talentów

5/5 - (1 vote)

Zbyt gruby, chory lub przestępczy – US Army cierpi na brak młodych talentów

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Jedna piąta amerykańskich żołnierzy ma poważną nadwagę. Pula kandydatów również wygląda nieobiecująco. Organizacja zdrowia CDC uważa brak młodych talentów w armii amerykańskiej za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Armia amerykańska boryka się z ogromnymi problemami rekrutacyjnymi. Prawie 80 procent Amerykanów w wieku od 17 do 24 lat jest fizycznie niezdolnych do służby wojskowej. Jedna z największych przeszkód: otyłość.

W 2020 roku około 42 procent dorosłej populacji USA uznano za otyłych. Utrzymanie zdrowia i sprawności to także wyzwanie dla żołnierzy, którzy obecnie pełnią służbę.

Otyłość jako zagrożenie dla bezpieczeństwa

Według badań przeprowadzonych przez Centers for Disease Control (CDC), około 2020 procent amerykańskich żołnierzy zostało sklasyfikowanych jako poważnie otyłych w 19 roku. Ma to konsekwencje: prawdopodobieństwo, że urazy mięśniowo-szkieletowe wystąpią w tej grupie osób, jest o 33 procent wyższe.

Problemy kadrowe w armii, marynarce wojennej i siłach powietrznych doprowadziły CDC do uznania otyłości za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na początku października 2022 r. armia amerykańska ogłosiła, że nie osiągnęła swojego celu w zakresie nowych rekrutów aż o 25 proc.

Otyłość w populacji ogólnej znacznie zawęziła pulę kandydatów do armii, powiedziała analityk bezpieczeństwa Irina Tsukerman The Epoch Times. Ale to nie wszystko. Trzeba też zmagać się z „spadającą inteligencją i standardami edukacyjnymi”. Ze względu na brak odporności i elastyczności niektórzy żołnierze amerykańscy nie są w stanie sprostać różnym wyzwaniom.

Tsukerman dodał: Kondycja była obserwowana przede wszystkim wśród policjantów w miastach. „Każdego roku wydaje się ponad 60 milionów dolarów na zastąpienie ponad 1 200 żołnierzy, którzy muszą zostać zwolnieni z powodu otyłości” – powiedział analityk bezpieczeństwa.

Obniżasz poprzeczkę?

W zeszłym roku generał porucznik Xavier Brunson bez ogródek powiedział gazecie Spokeman Review, że młodzi Amerykanie są albo zbyt grubi, zbyt chorzy, albo zbyt przestępcy, aby służyć w armii. Jednak ten „stan rzeczy” nie jest bynajmniej tylko „problemem wojskowym”. Trzeba dziś zadać sobie pytanie, na poziomie krajowym, „co jest nie tak z młodzieżą”.

Aby przyciągnąć nowych rekrutów, armia amerykańska obniżyła swoje standardy sprawności. Dotyczy to w szczególności stanowisk mniej wymagających fizycznie.

Niemieccy rekruci mogą spać dłużej

Niemiecka Bundeswehra ma również problemy z rekrutacją nowych rekrutów. Ale w tym kraju masz mniej do walki z otyłością. W latach 2016-2020 było około 1 400 kandydatów, którzy zostali sklasyfikowani jako niezdolni do służby wojskowej z powodu otyłości. Odpowiada to udziałowi wynoszącemu mniej niż jeden procent wszystkich wojskowych raportów medycznych. Zostało to ogłoszone przez rząd federalny w 2021 r. na nieznaczny wniosek grupy parlamentarnej AfD.

Jednak w Niemczech wysoki odsetek osób przedwcześnie kończących naukę jest postrzegany jako problem. Głównym powodem przedwczesnych aborcji jest „subiektywnie postrzegane przeciążenie fizyczne lub psychiczne”. Wynika to z wewnętrznego sondażu Bundeswehry.

Szczególnie młodzi rekruci zmagają się z nagłą zmianą w codziennym życiu, twierdzi inspektor generalny Bundeswehry, generał Eberhard Zorn. W większości szkół zajęcia rozpoczynają się dopiero o 8 rano, podczas gdy służba w Bundeswehrze zwykle rozpoczyna się o 7 rano. Ma to teraz zostać skorygowane w celu zmniejszenia liczby osób rezygnujących z nauki. Rekruci spadochroniarzy będą mogli spać godzinę dłużej w przyszłości.

Z materiałem z The Epoch Times.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: