Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
790 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
45 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
46 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
51 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
46 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
197 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
263 views

Zachód nastawia Azję na wieloletni konflikt – Rosja

5/5 - (2 votes)
Wpychanie sojuszy takich jak AUKUS i NATO do regionu spowoduje konfrontację, ostrzegł minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow
Zachód nastawia Azję na wieloletni konflikt – Rosja

Rozszerzenie obecności wojskowej Zachodu w Azji może spowodować przedłużający się konflikt, ponieważ ludzie w regionie nie zaakceptują takiego dyktatu, powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpychając „struktury blokowe, takie jak AUKUS” i infrastrukturę NATO do Azji, zachodni przywódcy składają „poważną ofertę konfrontacji trwającej przez długie, długie lata” – powiedział we wtorek na spotkaniu w Moskwie.

„Nie mogę sobie wyobrazić, jak wielkie cywilizacje azjatyckie podporządkują się tak, jak niestety zrobiła to UE, i posłusznie realizują program Waszyngtonu” — wyjaśnił Ławrow.

AUKUS – sojusz wojskowy obejmujący Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Australię – był reklamowany jako mechanizm przeciwdziałania wpływom Chin w regionie Azji i Pacyfiku, kiedy został założony w 2021 roku.

W tym tygodniu Pekin ponownie skrytykował plan AUKUS i Canberra dotyczący zakupu wyprodukowanych w USA okrętów podwodnych o napędzie atomowym, powołując się na ryzyko rozprzestrzeniania broni jądrowej, jakie stwarza technologia zastosowana w łodziach.

Na początku tego miesiąca chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi oskarżył Stany Zjednoczone o próbę zbudowania „Indo-Pacyfiku NATO” i podsycanie napięć między Pekinem a New Delhi. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wcześniej zaprzeczył, że ma takie plany. W zeszłym roku kierowany przez USA blok wojskowy zaprosił przywódców Japonii, Korei Południowej, Australii i Nowej Zelandii na swój kluczowy szczyt w Madrycie w Hiszpanii.

Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami rosną od lat, a Tajwan, samodzielna wyspa, staje się ogniskiem konfliktu. Wyżsi urzędnicy amerykańscy regularnie odwiedzają Tajpej wbrew woli Pekinu. Administracja prezydenta Joe Bidena zatwierdziła sprzedaż zaawansowanej broni Tajwanowi, twierdząc, że musi się zabezpieczyć przed możliwym chińskim atakiem.

Chiński prezydent Xi Jinping zapewnił w zeszłym tygodniu, że Waszyngton próbuje narzucić „wszechstronne powstrzymanie, okrążenie i stłumienie” swojego narodu.

Ławrow, który przemawiał na inauguracyjnym spotkaniu Międzynarodowego Ruchu Rusofilskiego, powiedział, że Moskwa nie ma zwyczaju rozkazywać innym narodom – w przeciwieństwie do krajów zachodnich.

Nową organizację, którą minister spraw zagranicznych powitał w imieniu prezydenta Rosji Władimira Putina, zaproponował bułgarski polityk Nikołaj Malinow, którego sympatie do kraju są powszechnie znane. W 2019 roku Putin wręczył mu Order Przyjaźni, rosyjskie odznaczenie przyznawane obcokrajowcom za osiągnięcia w rozwijaniu współpracy międzynarodowej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: