Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
788 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
45 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
44 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
49 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
44 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
190 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
261 views

Właścicielka pizzerii otworzyła lokal podczas „pandemii” i została ukarana , właśnie wygrała sprawę w sądzie !!!

4.7/5 - (3 votes)

Właścicielka pizzerii wygrała w sądzie

Pizzeria Drewno i Ogień z Radomia była otwarta dla klientów w czasie pandemii Covid-19. Z tego powodu sanepid na właścicielkę nałożył grzywnę w wysokości 15 tys. zł, a policja dołożyła kolejny 1 tys. zł. Nie zgodziła się z tym prowadząca lokal Ewa Gutkowska. Restauratorka wygrała w sądzie.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pizzerię Drewno i Ogień otwarto w lutym 2021 r. Właścicielka Ewa Gutkowska nie chciała dostosować się do wprowadzonych obostrzeń pandemicznych, które wymagały zamknięcia gastronomii dla klientów stacjonarnych. Dozwolone było jedynie realizowanie zamówień na wynos.

To nie zraziło restauratorki, która miała odbierać mnóstwo telefonów dotyczących rezerwacji stolika. Na ten trzeba było czekać nawet kilka tygodni – informuje „Echo Dnia”.

„Dla klientów oprócz pizzy dodatkową atrakcją były wizyty w lokalu dokonujących służbowych wizyt policjantów lub pracowników sanepidu” – dodaje dziennik.

Grzywna i wygrana w sądzie

Działalność Ewy Gutkowskiej dostrzegł sanepid i nałożył na restauratorkę karę w wysokości 15 tys. zł, a następny 1 tys. dodała policja. Sanepid nakazał również zamknięcie lokalu.

To nie spodobało się Gutkowskiej, która poszła do sądu, a ten unieważnił decyzję sanepidu dotyczącą zamknięcia drzwi dla klientów. Później restauratorka wygrała w kolejnych sprawach dotyczących zapłaty 16 tys. zł kar. Wszystkie pieniądze jej zwrócono, razem z odsetkami.

Nie żałuję tej batalii, chociaż kosztowało mnie to mnóstwo zdrowia. Gdyby rząd ogłosił stan wyjątkowy i następnie lockdown, to uznałabym, że taka jest konieczność i trudno. Tymczasem rząd – zapewne z obawy o roszczenia finansowe – nie wprowadził stanu wyjątkowego, a jedynie uniemożliwił nam prowadzenie działalności gospodarczej, chociaż mieliśmy legalnie zarejestrowane firmy. Nie mogłam pogodzić się z bankructwem, chodziło nie tylko o mnie, ale też o pracowników, których nie mogliśmy zostawić na lodzie – tłumaczy Gutkowska na łamach „Echa Dnia”.

Teraz restauratorka zapowiada kolejne pozwy dotyczące uniemożliwienia prowadzenia działalności gospodarczej. Tym razem przeciwko ministrom zdrowia oraz spraw wewnętrznych.

źródło; Money.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: