Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
893 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
120 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
111 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
121 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
359 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
347 views

WIELKA BRYTANIA I U.E NOWE PRAWO UMOŻLIWIAJĄCE ZAJĘCIE PRYWATNYCH ŚRODKÓW FUNDUSZE OSZCZĘDNOŚCI I INNE AKTYWA

5/5 - (5 votes)

W Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił nowe prawo, które pod pretekstem rosyjskich sankcji pozwoli rządowi konfiskować prywatne aktywa tych, którzy stawiają opór rządowi. W międzyczasie Unia Europejska również opracowywała przepisy, które umożliwiłyby Brukseli przejmowanie własności prywatnej w przypadku zagrożenia pandemicznego. Oczywiście Hiszpania uchwaliła takie prawo już w 2015 roku. To ukazuje prawdziwą naturę Europy i dlaczego na dłuższą metę kapitał nigdy nie będzie bezpieczny pod promarksistowskim programem promowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tymczasem Europa przeżywa kryzys. Rozważają stworzenie czegoś w rodzaju Superfunduszu, rabując systemy emerytalne, aby sfinansować (1) programy walki ze zmianami klimatycznymi, (2) programy zielonej energii i (3) armię UE. Ten ruch jest promowany jako niezbędny, aby chronić polityków przed wzrostem populizmu (od niezależnych polityków takich jak Trump). UE w pełni wspiera Agendę 2030, mającą spowolnić zmiany klimatyczne a w świetle kryzysu ukraińskiego chce stworzyć armię UE. Jednak Macron już wcześniej naciskał na stworzenie armii UE. Mają nowy plan sfinansowania tego po tym jak wprowadzili ujemne stopy procentowe co zniszczyło europejskie rynki obligacji państwowych.

Chodzi o to, aby Unia Europejska uruchomiła duży Superfundusz, który miałby być finansowany z kont emerytalnych, a nie z nowych podatków. Ograbią więc przyszłość ludzi, zwłaszcza po czterdziestce, którzy całe życie pracowali tylko na czyjeś cele polityczne, aby ratować kariery polityków. Twierdzą, że parasol bezpieczeństwa zapewniony przez USA podczas zimnej wojny szybko się kurczy, a to wprowadza nowe zagrożenia, ponieważ nadal podjudzają Rosję i nieustannie popychają NATO na wschód. Argumentem jest to, że USA będzie bardziej zainteresowane Chinami niż Rosją. Wydaje się, że tak nie jest, biorąc pod uwagę całą retorykę dotyczącą Ukrainy, ale jest to wygodna wymówka, by zrabować emerytury w obliczu załamania się rynku obligacji.                                                                                                                                                                                                                          […] Wygląda na to, że politycy chcą wojny z Rosją dla odwrócenia uwagi. Rozpaczliwie potrzebują wymówki w obliczu rozpadającego się systemu monetarnego, z którym zwłaszcza UE ma kłopoty, nie mogąc sprzedać obligacji, aby się samofinansować lub finansować przyszłe programy. Rozwiązaniem jest okradanie funduszy emerytalnych, co wyeliminuje konieczność emisji obligacji pokrywających wydatki. Ten ruch tylko podważy zaufanie do UE i spowoduje dalsze niepokoje społeczne. Już od 2014 roku ujemne stopy procentowe pozbawiają oszczędzających dochodów.

UE zmaga się z malejącym wskaźnikiem urodzeń i starzejącą się populacją, która już i tak znosi bardzo duże obciążenia podatkowe, a spadek liczby młodych ludzi podkopuje emerytury. Dlatego witają imigrantów, ponieważ wskaźnik urodzeń wśród migrantów nie spada, co sugeruje, że Europa drastycznie się zmienia. Jest to globalny trend, w którym ludzie wolą nie mówić o tym, jak spada wskaźnik urodzeń. Obecnie niemożliwym jest dorzucenie do podatków dodatkowych kosztów zmian klimatycznych i tworzenia armii UE bez powszechnych niepokojów, które obaliłoby obecne rządy. Armia UE wymagała by nowych podatków ściąganych z całej Europy. Nie będą w stanie sfinansować tych celów wyższymi podatkami, nawet od rzekomych wyższych dochodów. Grozili rajom podatkowym i polowali na bogatych na całym świecie. Teraz wykorzystują Ukrainę jako pretekst do konfiskaty prywatnych rosyjskich majątków, które nigdy nie zostaną zwrócone.

Francja już przechodzi do przeglądu swojego systemu emerytalnego i patrzy na ogromne fundusze emerytalne w Europie jako na źródło dochodów. System polega na tym, że we wszystkich systemach emerytalnych wszyscy pracownicy w wieku powyżej 40 lat będą musieli przekazywać coraz większą część własnych aktywów do funduszy emerytalnych. W ten sposób stworzą nowe poziomy bodźców fiskalnych w UE, gdzie zawiodły ujemne stopy procentowe a bank centralny od 2014 r., od kiedy wprowadzili negatywne stopy, nie jest w stanie stymulować gospodarki.

Pobieranie funduszy z systemów emerytalnych zastąpi luzowanie Ilościowe QE, ponieważ cały system się rozpada. Wraz z rosnącą inflacją wynikającą ze złego zarządzania COVID-em, a teraz promowaniem bardzo potrzebnej wojny z Rosją i nadzieją na utrzymanie konfliktu w konwencjonalnych ramach, liczą, że wydawanie oszczędności wszystkich obywateli, zastąpi niemożność sprzedaży obligacji o ujemnym oprocentowaniu, które banki nowojorskie już teraz określają jako śmieciowe.

Witamy w upadku ekonomii keynesowskiej. Jak ostrzegałem – Europejskie Banki Centralne są w pułapce i QE już nie działa.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

(przypis PrisonPlanet.pl

W Polsce to rozwiązanie wydaje się, iż już zostało wprowadzone w ramach programu Nowego Ładu i podwyższeniu składek ZUS-owskiech o prawie pięcioprocentowy podatek od dochodów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 https://www.prisonplanet.pl/ekonomia/rzady_europy_daza_do,p83824481

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: