Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
893 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
120 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
111 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
121 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
359 views

Sekretny korytarz o długości 30 stóp odkryty w Wielkiej Piramidzie w Gizie

5/5 - (1 vote)

Zdjęcie: Sekretny korytarz o długości 30 stóp odkryty w Wielkiej Piramidzie w Gizie

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  W pobliżu głównego wejścia do Wielkiej Piramidy w Gizie znaleziono tajny korytarz o długości 30 stóp , poinformowali egipscy urzędnicy 2 marca.

To odkrycie w liczącej 4500 lat piramidzie – jedynej wciąż stojącej wśród Siedmiu Cudów Starożytnego Świata – może prowadzić do dalszych odkryć. Artykuł Nature opublikowany tego samego dnia co ogłoszenie wspomniał również, że korytarz odpowiada na pytania o przeznaczenie dwuspadowej wapiennej konstrukcji przed nim.

Naukowcy z projektu ScanPyramids po raz pierwszy natknęli się na odkrycie 24 lutego, używając radiografii mionowej promieniowania kosmicznego. Następnie wprowadzili endoskop z Japonii przez małe złącze w kamieniach piramidy, robiąc zdjęcia korytarza. ScanPyramids od 2015 roku wykorzystuje nieinwazyjną technologię, jak również termografię w podczerwieni, symulacje 3D i obrazowanie promieni kosmicznych, aby zajrzeć do wnętrza struktury.

Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności Egiptu (SCA), powiedział, że korytarz powstał prawdopodobnie w celu ponownego rozłożenia ciężaru piramidy wokół głównego wejścia używanego przez współczesnych turystów lub innej nieodkrytej komory.

Uważa się, że pięć pomieszczeń na szczycie komory grobowej faraona Chufu w innej części piramidy zostało również zbudowanych w celu ponownego rozłożenia ciężaru ogromnej konstrukcji. Waziri zauważył, że faraon prawdopodobnie miał więcej niż jedną komorę grobową.

„Będziemy kontynuować skanowanie, aby zobaczyć, co możemy zrobić… aby dowiedzieć się, co możemy znaleźć pod nim lub tuż przy końcu tego korytarza” – powiedział dziennikarzom szef SCA podczas konferencji prasowej przed piramidy.

Większy korytarz odkryto również wewnątrz Wielkiej Piramidy

Wielka Piramida została zbudowana jako grobowiec Cheopsa (zwanego także Cheopsem) około 2560 roku pne na płaskowyżu Gizy. Pierwotnie stojący na wysokości 479 stóp, usunięcie większości wapiennej obudowy zmniejszyło jego wysokość do 456 stóp. (Powiązane:  Starożytni ludzie używali szokująco zaawansowanej matematyki do wznoszenia pomników opartych na świętej geometrii ).

Podczas tej samej konferencji prasowej 2 marca członkom mediów udostępniono materiał z kamery z endoskopu. Przedstawiał pusty korytarz ze ścianami utworzonymi z prymitywnie rzeźbionych kamiennych bloków i kamiennym sklepieniem w kształcie kopuły.

Archeolog Zahi Hawass zauważył, że korytarz przedstawia „wielkie odkrycie”, które „po raz pierwszy wejdzie do domów i domów ludzi na całym świecie”. Dodał, że może to pomóc w ustaleniu, czy komora grobowa Cheopsa nadal przetrwała w piramidzie po tysiącach lat.

„Za kilka miesięcy przekonamy się, czy to, co mówię, jest słuszne, czy nie” – powiedział Hawass, który przez trzy miesiące w 2011 roku był ministrem starożytności. Rozważał, że w kosmosie może być „coś ważnego”. poniżej korytarza.

Korytarz o długości 30 stóp nie jest jedyną pustką znalezioną w Wielkiej Piramidzie. W 2017 roku ScanPyramids znalazł większą pustkę o długości co najmniej 98 stóp. Ta pustka, którą odkryto za pomocą muografii, znajduje się bezpośrednio nad Wielką Galerią piramidy.

Podobnie jak w przypadku niedawno odkrytego korytarza , 24 lutego naukowcy wprowadzili endoskop do pustej przestrzeni o długości 98 stóp, aby odkryć jej tajemnice. Zespół nie znalazł jednak żadnych artefaktów w dłuższym korytarzu w momencie pisania.

Obejrzyj poniższy film, który wyjaśnia prawdziwy cel piramid w Gizie .

Ten film pochodzi z kanału Beyondtheicea na stronie Brighteon.com .

Natural News

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: