Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Żegnaj Polsko
Posted by Viss
229 views

Oficjalny raport rządowy USA : Możliwy pozaziemski statek macierzysty w naszym Układzie Słonecznym

5/5 - (1 vote)

Oficjalny raport rządowy USA : Możliwy pozaziemski statek macierzysty w naszym Układzie Słonecznym

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Istnieje możliwość, że obce statki-matki odwiedzą planety w naszym Układzie Słonecznym, pisze szef Biura Badań nad Niezidentyfikowanymi Zjawiskami Powietrznymi Pentagonu w raporcie Military Times.

Z takiego obiektu międzygwiezdnego może wyłonić się wiele małych sond podczas przelotu w pobliżu planety, pisze Sean Kirkpatrick w raporcie, którego współautorem jest również profesor Harvardu Abraham Loeb.

Kirkpatrick był wcześniej głównym naukowcem amerykańskiej agencji wywiadu wojskowego DIA. Agencja badawcza została utworzona w lipcu 2022 r. w celu badania niezidentyfikowanych obiektów w pobliżu instalacji wojskowych, zgodnie z komunikatem prasowym Pentagonu.

Loeb trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie, kiedy powiedział w październiku 2017 roku, że kosmici odwiedzili nasz układ słoneczny. W tym samym roku enigmatyczny międzygwiezdny gość na krótko znalazł się w zasięgu naszych teleskopów, pierwszy w historii zaobserwowany.

Obiekt został nazwany Oumuamua, co oznacza „odkrywca”. Był to rodzaj cygara lub naleśnika o długości około 100 metrów, który nie wyglądał jak znane asteroidy lub komety.

Oumuamua może być statkiem-matką z sondami, piszą Loeb i Kirkpatrick. Małe sondy mogą badać Ziemię lub inne planety w naszym Układzie Słonecznym, gdy statek przelatuje obok planet, tak jak zrobił to Oumuamua.

Astronomowie nie byliby w stanie obserwować mini-sond, ponieważ nie odbijają one wystarczającej ilości światła słonecznego, aby mogły zostać wykryte przez teleskopy.

Oficjalny raport rządowy: Możliwy pozaziemski statek macierzysty w naszym Układzie Słonecznym – uncut-news.ch (uncutnews.ch)

One thought on “Oficjalny raport rządowy USA : Możliwy pozaziemski statek macierzysty w naszym Układzie Słonecznym

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: