Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
364 views

Największy na świecie wzrost zachorowań na cholerę od 20 lat – WHO

Rate this post

Infekcja przenoszona przez wodę może być śmiertelna nawet w 50% nieleczonych przypadków

Największy na świecie wzrost zachorowań na cholerę od 20 lat – WHO

Czynniki, w tym kryzysy gospodarcze, zmiany klimatu i skutki pandemii Covid-19, doprowadziły do ​​idealnych warunków do rozkwitu cholery w krajach wysokiego ryzyka, ostrzegła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po odnotowaniu gwałtownego wzrostu zachorowań w co najmniej 30 krajów.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

WHO poinformowała, że ​​skala różnych epidemii gwałtownie wzrosła w 2022 r. po kilku latach spadków. Od stycznia do października ubiegłego roku 29 krajów zgłosiło przypadki choroby, w porównaniu do 23 rok wcześniej – przy czym liczba ta ma wzrosnąć w 2023 r.

„Liczby krajów, w których te duże ogniska wystąpiły w tym samym czasie, nie widzieliśmy takiej liczby od co najmniej 20 lat” – powiedział The Telegraph Philippe Barboza, szef jednostki WHO ds. reagowania na sytuacje kryzysowe związane z cholerą.

„Większość głównych ognisk, które obserwujemy, jest spowodowana poważnymi, niezwykłymi wydarzeniami klimatycznymi” – dodał, dodając, że kraje południowoafrykańskie są szczególnie zagrożone, ponieważ trzeci rok z rzędu ulewne deszcze i cyklony wywołane przez La Zjawisko pogodowe Nina.

Dyrektor WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w zeszłym roku, że skutki zmian klimatu „turbodoładowały” wpływ cholery.

Syria ogłosiła w zeszłym roku pierwszy wybuch choroby od 15 lat, a sytuacja pogorszyła się po trzęsieniach ziemi z zeszłego miesiąca. Liban po raz pierwszy od 30 lat boryka się z podobnym problemem, walcząc z chorobą w obliczu załamania gospodarczego.

Eksperci twierdzą, że problem został również zaostrzony przez przytłoczenie służby zdrowia w różnych krajach przypadkami Covid-19, biorąc pod uwagę, że wysiłki na rzecz zwalczania epidemii cholery zostały wstrzymane na czas pandemii.

„Cholerę można kontrolować, należy ją kontrolować” – wyjaśnił Barboza. „To nie jest takie drogie, samo zapewnienie dostępu do opieki zdrowotnej. To podstawowe prawo człowieka”.

Cholera to ciężka choroba, którą można się zarazić przez spożycie skażonej żywności lub wody. Nieleczona może doprowadzić do śmierci w ciągu kilku godzin. Dane WHO podają, że każdego roku na całym świecie z powodu tej choroby umiera około 143 000 osób.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: