Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
895 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
121 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
113 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
124 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
364 views

Jewgienij Prigożyn wezwał prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego do zezwolenia wojskom Kijowa na odwrót spod Artemowska

5/5 - (2 votes)

Otoczone kluczowe miasto Donbasu– szef Wagnera

Otoczone kluczowe miasto Donbasu – szef Wagnera

Prywatna Kompania Wojskowa Wagnera de facto całkowicie otoczyła kluczowe miasto Artomowsk, na Ukrainie określane jako Bachmut, ogłosił w piątek lider grupy Jewgienij Prigożyn.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W filmie, który najwyraźniej nakręcono na obrzeżach miasta, szef Wagnera osobiście zwrócił się do prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego, mówiąc mu, że miasto Donbas zostało okrążone i że z miasta pozostała tylko jedna droga.

– Szczypce się zamykają – oznajmił Prigożyn.

Dodał, że wcześniej grupa Wagnera walczyła z profesjonalną armią ukraińską, ale teraz zamiast tego spotyka coraz więcej starców i dzieci. „Oni walczą, ale życie w Bachmucie jest krótkie. Dzień lub dwa – powiedział Prigożyn.

Szef Wagnera wezwał prezydenta Ukrainy, aby pozwolił im opuścić miasto, gdy kamera przesuwa się na coś, co wydaje się być schwytanymi ukraińskimi żołnierzami. Wśród nich jest mężczyzna z długą siwą brodą i dwóch bardzo młodo wyglądających mężczyzn.

Wystosowali też apel do Zełenskiego, by pozwolił im wrócić do domów, do rodzin i bliskich i nie ignorował ich prośby.

Miasto Artomowsk, w którym toczyły się jedne z najcięższych walk w ramach trwającej rosyjskiej kampanii wojskowej, jest częścią 70-kilometrowej ukraińskiej linii obronnej utworzonej od czasu rozpoczęcia przez Kijów walk w Donbasie w 2014 roku.

W trwającej miesiące kampanii siły rosyjskie, głównie członkowie Wagnera, systematycznie zdobywały osady wokół miasta i otaczały Artemowsk od północy, południa i wschodu.

Zełenski od dawna twierdził, że strategicznie ważne miasto nie zostanie poddane w żadnych okolicznościach, ale ostatnio zmienił swoje stanowisko. Po tym, jak siły Kijowa poniosły ciężkie straty w obronie miasta, Zełenski niedawno oświadczył, że Artemowsk będzie przetrzymywany tylko tak długo, jak „pozostanie to rozsądne” . Zachodni zwolennicy Kijowa również zachęcali ukraińskiego przywódcę do zmniejszenia strat i wycofania się z miasta.

 

https://www-rt-com.translate.goog/russia/572384-russia-wagner-surrounds-artyomovsk/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

One thought on “Jewgienij Prigożyn wezwał prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego do zezwolenia wojskom Kijowa na odwrót spod Artemowska

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: