Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
365 views

Jednym słowem: wiosenne porządki dla duszy

5/5 - (1 vote)

Jednym słowem: wiosenne porządki dla duszy

Autor: Susanne Ausic
Marzec 12, 2023

Drodzy Czytelnicy,

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy już to poczułeś? Nadchodzi wiosna. Tu i ówdzie nawoływania żurawi odbijają się echem po ziemi i ogłaszają dobrą nowinę.

Widać to również w gołębiach, które walczą o swoją ukochaną i zabiegają o nią w nonszalancki sposób. Nawet tulipany i żonkile nie pozostawiają wątpliwości, że jest wiosna. W osłoniętych miejscach w ogrodach frontowych pchają głowy ku niebu, aby w niedalekiej przyszłości rozwinąć swój pełny blask.

Na gołych drzewach pierwsze zielone końcówki dodają naturze delikatnych plam koloru. O tak, wiosna – dni pełne nadziei, duchy się obudziły. Promienie słoneczne pieszczą twarz. Czy to stary człowiek, czy dziecko – słońce nie dba o to. Wydaje się, że jest całkowicie bez uprzedzeń.

Mówiąc o uprzedzeniach: nadszedł również czas na wiosenne porządki – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie, nie chodzi mi o to, że powinieneś myć okna z obu stron. Myślę, że i tak to robisz. To, o czym mówię, to oczyszczenie duszy, jeśli chcecie to tak nazwać.

Co powiesz na odrzucenie wszystkich uprzedzeń i poglądów, jak stara kurtka, którą zdejmujesz? Dzieci, partnerzy, rodzice, szef – do wszystkich ludzi możemy podejść bez uprzedzeń.

Czy wiesz, jak łatwo jest oderwać się od starych wierzeń? To pokazało mi konflikt w rodzinie. Mój mąż i ja świetnie się uzupełniamy, co przed laty pokazywano każdego ranka przy śniadaniu.

Kilka razy nie zamknąłem prawidłowo słoika z dżemem, więc często trzymał pokrywkę w dłoni tylko wtedy, gdy po nią sięgał. W najgorszym przypadku szkło było jeszcze w połowie przymocowane do niego, zanim spadło na ziemię z westchnieniem, a dżem pomógł dywanowi uzyskać nową twarz.

Ileż razy musiałam słuchać oskarżeń męża! W pewnym momencie umknęło mi: „Gdybyś w końcu przestał myśleć, że nie mogę prawidłowo zamknąć pokrywy, problem byłby rozwiązany!”

I wyobraźcie sobie: dokładnie tak było! Od następnego dnia byłam w stanie prawidłowo przekręcić wszystkie szklanki, butelki keczupu i tym podobne, tylko dlatego, że mój mąż przestał myśleć o moim poprzednim zachowaniu. To takie proste!

Dziś, gdy wieczko znów jest tylko lekko na słoiku z dżemem, uśmiechamy się do siebie – bez żadnych wyrzutów.

Mając to na uwadze, życzę wnikliwego weekendu ze słońcem w sercu. Smacznego!

Twoja Susanne Ausic

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: