Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
787 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
43 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
43 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
46 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
41 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
185 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
261 views

Izrael – masowe protesty w sprawie reformy sądownictwa .

Rate this post

W Izraelu trwają olbrzymie protesty przeciwko planowanej przez rząd reformie sądownictwa. Doszło do zamieszek. Policja użyła granatów ogłuszających i armatek wodnych.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obraz znaleziony dla: izrael protesty

Jak podała amerykańska agencja Reuters, w trakcie jednej demonstracji, które miały miejsce w środę doszło do zamieszek, a policja użyła granatów ogłuszających wobec demonstrantów. 11 osób zostało rannych, 39 zatrzymanych.

Projekt reformy wzbudza ogromny sprzeciw społeczny. Do masowych wystąpień w Izraelu doszło już w sobotę. Według organizatorów w kraju protestowało około 300 tysięcy osób, w tym nawet 160 tysięcy mogło protestować w Tel Awiwie.

W środę rano ruszyła kolejna fala demonstracji. Izraelczycy zablokowali węzłową autostradę biegnącą z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Według Associated Press w środę personel medyczny wyszedł przed szpitale na znak sprzeciwu wobec reformy, a w proteście wzięli udział także pracownicy bardzo istotnego dla gospodarki sektora technologicznego. Do protestu mieli się przyłączyć także oficerowie rezerwy i żołnierze Wydziału Operacji Specjalnych Wywiadu Wojskowego. Zapowiedzieli, że jeśli rząd dalej będzie forsował nowelizację, przestaną stawiać się do służby. „The Times of Israel” napisał, że wśród protestujących są czołowe postaci życia publicznego, w tym prawnicy, ekonomiści, biznesmeni i przedsiębiorcy.

Obraz znaleziony dla: izrael protestyObraz znaleziony dla: izrael protesty

Reforma sądownictwa

Reforma systemu sądownictwa została zgłoszona w styczniu przez gabinet koalicyjny premiera Benjamina Netanjahu. Projekt przewiduje m.in. zwiększenie kontroli rządu nad procesem wyborów sędziów Sądu Najwyższego, a także możliwość uchylania orzeczeń SN większością 61 głosów w 120-osobowym Knesecie.

Przeciwnicy zmian argumentują, że niezawisłość i niezależność sędziów zostanie bardzo osłabiona. Zwracają w tym kontekście uwagę, że Izrael nie ma konstytucji, a parlament składa się wyłącznie z jednej izby, kontrolowanej przez koalicję rządową.

Prezydent Izaak Herzog ostrzegł, że kraj stanął na krawędzi „konstytucyjnego i społecznego kryzysu”. Zaznaczył, że próbuje rozmawiać z rządem, by wypracować kompromis w sprawie zmian w sądownictwie.

źródło ; Jerusalem Post

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: