Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
13 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
51 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
556 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Generowanie głosu AI: nowy sposób hakowania kont bankowych

5/5 - (2 votes)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zanim sztuczna inteligencja mogła zduplikować ludzki głos, sądzono, że odciski głosu są unikalne. Cóż, są wyjątkowe, ale mogą zostać „wykute” przez nowe oprogramowanie AI do tego stopnia, że ​​brzmią tak jak ty. Nawet banki można oszukać. Istnieje wyraźna potrzeba powielania głosu, ale to nie powstrzymało programistów Technocrat przed jej stworzeniem. ⁃ Redaktor TN
  • Oprogramowanie do generowania głosu AI może służyć do replikacji głosów i uzyskiwania dostępu do kont bankowych.
  • Program Voice ID firmy Lloyds Bank został naruszony za pomocą tego oprogramowania.
  • Każdy, kto ma dostęp do nagrań głosowych, może potencjalnie użyć oprogramowania do generowania głosu AI do włamania się na konta bankowe.

Pisarz techniczny niedawno odkrył, że oprogramowanie do generowania głosu AI może być wykorzystywane do naruszania środków bezpieczeństwa konta bankowego. Oprogramowanie zostało wykorzystane do replikacji syntetycznego głosu, który mógł uzyskiwać dostęp do informacji o koncie, w tym sald i ostatnich transakcji. W tym artykule zostaną omówione zagrożenia związane z oprogramowaniem do generowania głosu opartym na sztucznej inteligencji, sposób jego wykorzystania oraz środki, jakie banki mogą podjąć, aby zapobiegać nieuczciwym działaniom.

Niebezpieczeństwa związane z oprogramowaniem do generowania głosu AI

Oprogramowanie do generowania głosu AI może tworzyć syntetyczne głosy, które są w stanie wypowiedzieć dowolny tekst wprowadzony na stronie. Naraża to wszystkich na ryzyko, ponieważ każdy, kto ma dostęp do nagrania głosu, może potencjalnie użyć oprogramowania do replikacji głosu osoby i uzyskania dostępu do poufnych informacji.

Joseph Cox, pisarz techniczny dla Vice, niedawno przetestował środki bezpieczeństwa zautomatyzowanej linii obsługi swojego banku, używając klipu, który zrobił za pomocą narzędzia do tworzenia głosu AI. W ciągu kilku sekund uzyskał dostęp do informacji o swoim koncie, w tym sald i ostatnich transakcji. Później próbował tego samego z kontem w Lloyds Bank, gdzie jego pierwsza próba się nie powiodła, ale po tym, jak oprogramowanie odczytało dłuższe teksty, aby poprawić wiarygodność jego kadencji, udało mu się uzyskać dostęp.

Jak działa oprogramowanie do generowania głosu AI

Aby skorzystać z oprogramowania do generowania głosu AI, osoba nagrywa kilka minut mowy i przesyła je do oprogramowania. Następnie oprogramowanie tworzy syntetyczny głos, który jest w stanie wypowiedzieć dowolny tekst wprowadzony na stronie. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i nie ma solidnych zabezpieczeń zapobiegających nadużyciom.

Banki korzystające z technologii uwierzytelniania głosowego

Wiele banków, w tym Wells Fargo, TD Bank i Chase, korzysta z technologii uwierzytelniania głosowego, aby umożliwić użytkownikom wykonywanie czynności bankowych przez telefon, takich jak sprawdzanie salda konta i historii transakcji oraz przesyłanie pieniędzy. Lloyds Bank chwali się, że jego program Voice ID jest bezpieczny i unikalny dla każdej osoby, analizując ponad 100 cech, ale najwyraźniej nie potrafi rozróżnić głosów ludzkich od głosów generowanych przez sztuczną inteligencję.

Możliwe konsekwencje

Ponieważ narzędzia sztucznej inteligencji wciąż ewoluują i ulepszają się w szybkim tempie, to, co obecnie wydaje się najnowocześniejszymi środkami uwierzytelniania, może wkrótce stać się bardzo łatwe do złamania. Rachel Tobac, CEO SocialProofSecurity, zaleca organizacjom wykorzystującym uwierzytelnianie głosowe jak najszybsze przejście na bezpieczną metodę weryfikacji tożsamości, taką jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe. Technologia generowania głosu AI umożliwia ludziom włamanie się do konta osoby bez interakcji z nią w prawdziwym życiu

PDF

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: