Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
10 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
50 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
556 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Dmuchane Czołgi Dla Ukrainy-Prawdziwym hitem.

4.7/5 - (3 votes)

Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost popytu na dmuchane uzbrojenie, które może służyć jako wabiki – podaje agencja AP. Bardzo rośnie na tym na przykład czeska spółka Inflatech.

Wabiki imitują prawdziwą broń i mogą być bardzo skuteczne.
Wabiki imitują prawdziwą broń i mogą być bardzo skuteczne. | Foto: Inflatech Decoy

Jak już informowaliśmy w Business Insiderze, czeskie „wabiki” robią furorę w Ukrainie. Produkuje JE między innymi czeska firma Inflatech. W ofercie ma ponad 30 różnych typów fałszywego uzbrojenia – od czołgów po transportery opancerzone i od samolotów po haubice. Mogą też wyprodukować kopię himarsów.

Dyrektor firmy, Vojtech Fresser, odmawia odpowiedzi na pytanie, czy produkty Inflatech są używane jako wabiki na polach walki w Ukrainie, ale przyznał agencji AP, że w ubiegłym roku odnotował wzrost obrotów o 30 proc., i spodziewa się, że bieżący rok przyniesie kolejny wzrost.

„Mogę sobie wyobrazić, że gdybyśmy chcieli wspomóc jakiś kraj w kłopotach, moglibyśmy wysłać im dmuchany sprzęt. Chyba że ten kraj już by taki sprzęt miał. A jakby nie miał, to z pewnością by go kupił” – dodał.

Położony w Decinie Inflatech wytwarza około 50 produktów miesięcznie. Są sprzedawane krajom, których lista jest utajniona, a ich eksport musi być zaaprobowany przez rząd. Firma wykorzystuje lekkie materiały do tworzenia swoich wyrobów – na przykład sztuczny jedwab – dzięki czemu waga sztucznego czołgu wynosi zaledwie 100 kg. Czterem żołnierzom, jak podaje AP, wystarczy 10 minut na rozpakowanie i nadmuchanie takiego sprzętu wojskowego.

Dmuchana broń może przyczynić się do zwiedzenia przeciwnika. Sekret sukcesu polega na skutecznym oszukaniu kamer, kamer termowizyjnych i radarów. „Jeżeli wróg zniszczy mój produkt za pomocą czegoś, co jest cztery razy, a faktycznie często nawet dwadzieścia razy droższe, to ekonomicznie na tym wygrywam” – mówi Fresser.

Początkowo dmuchana broń została wymyślona jako sprzęt do ćwiczeń. Cena najdroższych produktów może sięgnąć nawet 100 tys. dolarów. Jednak Fresser mówi, że wolałby robić dmuchane zamki dla dzieci.

Czesi produkują nawet balony imitujące samoloty
Czesi produkują nawet balony imitujące samoloty | Inflatech Decoy

„Ale najpierw musimy zbudować dla nich bezpieczniejszy świat. Wtedy, mam nadzieję, wrócimy do projektów cywilnych” – oświadczył.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/dmuchane-czolgi-prawdziwym-hitem-czesi-maja-rece-pelne-roboty/3ytyx7z

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: