Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
10 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
49 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
552 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Wzrasta liczba upadłości konsumenckich wśród Polaków .

5/5 - (1 vote)

Rośnie zadłużenie Polaków a wraz z nim liczba upadłości konsumenckich

W 2022 roku ogłoszono upadłość konsumencką dla 15,6 tys. osób, z większą liczbą przypadków w drugiej połowie roku. Śląsk i Mazowsze są wśród województw z największą ilością zaległości konsumentów-bankrutów. Eksperci zalecają, aby konsumenci nie czekali z zawiadomieniem o upadłości, ponieważ wtedy może być już za późno na uzyskanie pomocy.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej Adam Łącki zauważył, że zadłużenie Polaków w KRD „rośnie w miliardowej skali”, co może prowadzić do jeszcze większej liczby bankructw w kolejnych miesiącach. W całym 2022 roku ogłoszono upadłość konsumencką dla 15,6 tys. osób, z większą liczbą przypadków w drugiej połowie roku (8283). W dniu ogłoszenia informacji, KRD odnotowało wpis 5275 bankrutów, którzy mieli 16,6 tys. zobowiązań na kwotę prawie 230,5 mln zł długu, z przeciętnie dwoma wierzycielami na każdego z nich.

Według danych KRD, w drugiej połowie 2022 roku, upadłość konsumencką ogłoszono dla 2504 kobiet i 2771 mężczyzn wpisanych do rejestru. Mężczyźni mieli nieco więcej zobowiązań niż kobiety, z 8751 wobec 7867 nieuregulowanych zobowiązań finansowych. Razem, mężczyźni pozostawili ponad 133 mln zł, a kobiety 97 mln zł nieuregulowanych zobowiązań finansowych. Największą grupę stanowili klienci w wieku 36-55 lat, czyli 2553 osoby, które miały blisko 112 mln zł zobowiązań. Natomiast najmniejszą grupę stanowili klienci w wieku 18-25 lat, czyli tylko 84 osoby, które nie spłaciły 1,4 mln zł.

Szef KRD zauważył wyraźny trend wzrostowy zaległości konsumentów od sierpnia 2022 r., kiedy to osiągnęły one poziom 42 mld zł. Na koniec stycznia 2023 r. zaległości te wzrosły do 45 mld zł. Zwrócił uwagę, że według badania KRD „Oszczędzanie Polaków w inflacji”, prawie 40 proc. konsumentów nie ma odłożonych żadnych środków na czarną godzinę. Ponadto, wśród tych, którzy mieli oszczędności, podobny odsetek musiał po nie ostatnio sięgać z powodu rosnących cen i kosztów życia.

Śląsk i Mazowsze to województwa z największą liczbą zaległych upadłości konsumenckich. W tym pierwszym 997 takich dłużników nie uregulowało ponad 44,2 mln zł – rekordzistami są Katowice i Sosnowiec, gdzie mieszkało odpowiednio 69 i 90 osób. W obu miastach kwoty do spłaty przekraczały 4 mln zł. Z kolei w województwie mazowieckim KRD wymienił 692 upadłości w drugiej połowie ubiegłego roku. Osoby te nie spłaciły zobowiązań z 2026 roku na kwotę blisko 29,8 mln zł. Rekordzistą województwa była Warszawa, gdzie było 241 dłużników z długami na ponad 12 mln zł.

W Małopolsce, 330 osób nie zdołało uregulować swoich zobowiązań, co łącznie wyniosło ponad 15 mln zł. Z tego, około jedna trzecia kwoty odnosi się do mieszkańców Krakowa, gdzie 115 osób ogłosiło bankructwo. W Wielkopolsce w drugiej połowie 2022 r. było 454 upadłości konsumenckich, które skutkowały niespłaconymi długami wynoszącymi 18,6 mln zł. Z kwoty tej, prawie 5 mln zł odnosi się do mieszkańców Poznania.

Łącki zauważył, że największe zaległości bankrutów najczęściej występują w aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice, Kraków i Poznań, ale także w miastach o wyższych kosztach utrzymania i wysokich oczekiwaniach dotyczących jakości życia, takich jak Wrocław, Bydgoszcz i Łódź. Według niego, jest to wynik większej liczby ludności i wyższych kosztów utrzymania w tych miastach.

 

źródłó: Lege Artis

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: