Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
788 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
45 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
44 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
49 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
44 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
191 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
261 views

Viktor Orban daje Zełenskiemu lodowate przyjęcie na szczycie UE

5/5 - (4 votes)

Як Орбан уникав Зеленського на саміті ЄС (відео) - Главком

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeszcze w marcu prezydent Ukrainy Zełenski podczas wirtualnego przemówienia zawstydził węgierskiego premiera Viktora Orbana, wzywając go w przemówieniu, mówiąc: „Słuchaj, Wiktorze, czy wiesz, co się dzieje w Mariupolu?”. – i dodając: „Chcę być raz na zawsze otwarty, sam zdecyduj, dla kogo jesteś.”

Ale w piątek przyszła kolej na Orbana, by odesłać wiadomość , nieco afrontem na szczycie UE w Brukseli, który przyciągnął uwagę niektórych zachodnich mediów, a także komentatorów internetowych. Piątek był trzecim przystankiem Zełenskiego podczas dwudniowej wycieczki po europejskich stolicach, pierwszej od początku rosyjskiej inwazji. Zełenski został chłodno powitany przez Orbana, który był jednym z niewielu przywódców UE, którzy odmówili klaskania, gdy prezydent Ukrainy dołączył do nich na scenie…

Kanclerz Niemiec Scholz powiedział w środę wieczorem, będąc obok Zełenskiego i Macrona w Paryżu, że „to znak solidarności. Ukraińcy są częścią europejskiej rodziny”.

Ale najwyraźniej premier Orban tak nie uważa, a przynajmniej jego odmowa wychwalania i celebrowania ukraińskiego prezydenta, tak jak robią to inni przywódcy UE, była głośna i jasna. W powyższym klipie prezydent Rumunii Klaus Iohannis również nie klaszcze, ale ma uśmiech na twarzy i wydaje się być zadowolony, że widzi Zełenskiego.

Jednak ostatnio Orbán nie wahał się ostrzegać , że Kijów wciąga Europę Zachodnią w niebezpieczną konfrontację zbrojną z uzbrojoną w broń nuklearną supermocarstwem Rosją. Jak odnotował jeden z amerykańskich dziennikarzy słowa Orbána skierowane do grupy korespondentów zagranicznych pod koniec ubiegłego miesiąca …

„Mamy wielkie, wielkie kłopoty”  – powiedział o Zachodzie. Jeśli nadchodząca wiosenna ofensywa Rosji okaże się skuteczna, to państwa NATO staną przed pytaniem, czy wysłać żołnierzy do walki za Ukrainę? Zdaniem Orbana nie jest to rozważane przez naród amerykański, ale  jest to oczywiste dla rosnącej liczby Europejczyków, których kraje mogą zostać zniszczone, jeśli wojna się rozprzestrzeni .

Ukraina była oczywiście oburzona takimi ostrzeżeniami, podczas gdy nadal lobbuje na Zachodzie za coraz większą liczbą czołgów, pocisków dalekiego zasięgu, a zwłaszcza zaawansowanych myśliwców.

Zełenski w czwartek nadal nalegał, aby jego kraj został przyspieszony do NATO, podczas gdy walczy z „najbardziej antyeuropejską siłą” na świecie .

Ale jak komentuje jeden z obserwatorów, całe spotkanie zaowocowało niewiele poza symbolizmem : 

Reporter z Brukseli Dave Keating z FRANCE 24 powiedział, że podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Europejskiej prezydent Ukrainy Zełenski „podejmował te same tematy” dotyczące europejskiej jedności i wartości.

Ale ukraiński prezydent otrzymał na koniec kilka trudnych pytań od dziennikarzy, kiedy zapytano go, czy podczas jego spotkań w Brukseli i Paryżu zeszłej nocy obiecano jakieś konkretne rezultaty, zauważył Keating.

Keating podkreślił, że „Prezydent Zelensky nie chciał brzmieć zbyt negatywnie” i dodał: „Zawsze wiedzieliśmy, że nie będzie wielkiego rezultatu. Chodziło w dużej mierze o symbolikę”.

ZEROHEDGE

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: