Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
783 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
38 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
39 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
43 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
40 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
177 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
259 views

Ukryta prawda za chińskimi balonami szpiegowskimi

4.7/5 - (4 votes)

Ukryta prawda za chińskimi balonami szpiegowskimi

Pentagon, Departament Stanu i Rada Bezpieczeństwa Narodowego próbują bagatelizować przeloty Chin, gdy rośnie widmo umowy „głębokiego państwa”.

W Waszyngtonie panuje zamieszanie wokół balonów i innych niezidentyfikowanych obiektów latających, z których cztery zostały już zestrzelone. Jaki jest jego cel? Czy będzie ich więcej? Skąd oni wszyscy pochodzą i na czyje rozkazy?

Ogólny konsensus w Waszyngtonie, wyrażony przez lidera większości senackiej Chucka Schumera, jest taki, że wszystkie „obiekty” są balonami, mimo że Biały Dom potępił Schumera za to twierdzenie.

Podobnie, istnieje ogólna zgoda, że wszystkie te „obiekty” są różnymi typami chińskich balonów.

Ostatnim startem 12 lutego był sześciokątny balon wystrzelony nad jeziorem Huron. Wiadomo, że balon ten, podobnie jak poprzednie, przeleciał przez Montanę i operował nad strategicznymi stanowiskami rakietowymi bazy sił powietrznych USA Malmstrom.

Jest to jedno z trzech miejsc na terytorium USA, gdzie pociski Minuteman III MIRV stacjonują w podziemnych silosach. Pozostałe dwa znajdują się w Minot w Północnej Dakocie oraz w Francis E Warren Air Force Base w Wyoming.

Skarga Białego Domu do Schumera pokazuje, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego, Departament Stanu i Pentagon mają silny interes w bagatelizowaniu chińskich operacji balonowych.

Jest na przykład całkowicie jasne, że interwencje te trwają od co najmniej kilku lat i są systematycznie tuszowane. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem takiego tuszowania jest uniknięcie konfrontacji z Chinami.

Najważniejszym pytaniem jest jednak, dlaczego Chiny tak bardzo chcą monitorować amerykańskie bazy strategiczne i systemy obrony przeciwrakietowej.

Chiny mają oczywiste zainteresowanie szpiegowskie bazą sił powietrznych Francis E Warren. Zdjęcie: US Air Force / Airman 1st Class Darius Frazier

Odpowiedź może być taka, że Chiny albo przygotowują zdolność pierwszego uderzenia przeciwko ojczyźnie USA, albo chcą zamatować USA, jeśli grożą ingerencją w sprawy Chin, lub jedno i drugie.

Chiny mają obecnie większe możliwości ICBM niż USA, a większość z tych pocisków to pociski półprzewodnikowe, które można szybko wystrzelić w razie potrzeby.

W przeciwieństwie do USA, które opierają się na silosach rakietowych i atomowych okrętach podwodnych, z których żaden nie jest systemem pierwszego uderzenia, Chiny łączą solidne, wzmocnione wyrzutnie z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi, które mogą poruszać się po liniach kolejowych lub drogach, co utrudnia ich znalezienie i zniszczenie.

W przeszłości Stany Zjednoczone polegały na paradygmacie wzajemnie gwarantowanego zniszczenia, aby chronić się przed atakami nuklearnymi. Koncepcja ta, znana jako doktryna MAD, działała dość dobrze podczas zimnej wojny, tak że zarówno USA, jak i Rosja (ZSRR) zgodziły się ograniczyć liczbę pocisków i obrony przeciwrakietowej.

Jednak w przeciwieństwie do Rosji i USA, Chiny nigdy nie uczestniczyły w ograniczaniu liczby pocisków i ostatnio szybko rozbudowywały swoje taktyczne i strategiczne zdolności rakietowe.

Ostatni balon wystrzelony nad jeziorem Huron jest prawdopodobnie tylko elementem balonu. Piloci, których zadaniem było zniszczenie balonu, widzieli „sznurki” lub druty zwisające z ośmiokątnego obiektu, co sugeruje, że ładunek został już odłączony i prawdopodobnie zniszczony.

Pierwszy duży balon, który przeleciał nad Stanami Zjednoczonymi i został zestrzelony nad Myrtle Beach w Południowej Karolinie, był najwyraźniej wyposażony w pakiet wybuchowy zaprojektowany do zniszczenia ładunku, zanim można go odzyskać.

Na wideo z tego startu balonu wyraźnie słychać drugą eksplozję, długo po tym, jak AIM-9X rozpuścił balon. Niedawny start balonu nad jeziorem Huron może zostać powtórzony. Nie ma publicznych informacji o pozostałych dwóch zestrzelonych balonach, jeden u północnych wybrzeży Alaski, a drugi nad kanadyjską przestrzenią powietrzną.

Dopóki część instrumentów nie zostanie odzyskana, władze USA nie będą wiedziały nic o możliwościach balonów. Jeszcze mniej prawdopodobne jest, że opinia publiczna pozna prawdziwą historię. Do tej pory Stany Zjednoczone ukrywały fakty i przyznały się do znacznie mniej, niż już wiadomo.

W ostatnich dniach USA zestrzeliły kilka obiektów, o których mówi się, że są chińskimi balonami szpiegowskimi. Zdjęcie: ABC News / Screengrab

Tymczasem pojawiają się poważne pytania o intencje Chin. Dlaczego Chiny miałyby wysyłać serię balonów obserwacyjnych nad wrażliwymi obiektami USA w czasie, gdy Chiny zmagają się z poważnymi problemami wewnętrznymi, a przywództwo prezydenta Xi Jinpinga stoi pod znakiem zapytania?

Czy chińskie wojsko działa za wyraźnym pozwoleniem Xi (i Biura Politycznego), czy też eskapada balonowa jest wyzwaniem rzuconym przez wojsko obecnemu rządowi? A może te przeloty stały się rutyną, ponieważ USA o nich wiedziały, ale nigdy nie protestowały?

Nikt nie może jeszcze odpowiedzieć na to pytanie, z wyjątkiem stwierdzenia, że niezwykle niebezpiecznym błędem politycznym USA było nieinformowanie o przelotach i nie odpychanie Chin. Jeszcze bardziej złowieszcza jest dodatkowa możliwość, że wyżsi urzędnicy amerykańscy nigdy nie zostali poinformowani, co wzbudziło podejrzenia o niewytłumaczalną operację „głębokiego państwa”.

Byłoby ironią losu, gdyby Xi i / lub Biden – jak najwyraźniej zrobił to Trump przed nim – zostali pozostawieni w ciemności, zanim tajemnica została odkryta i ujawniona.

W USA panuje powszechna zgoda co do tego, że przeloty Chin nad terytoriami USA i bazami USA za granicą (takimi jak Guam) muszą zostać wstrzymane, albo za zgodą, albo siłą.

Pomimo wysiłków, aby nadal ukrywać i ukrywać źródło przelotów, każdy prezydent USA, jako głównodowodzący, będzie musiał podjąć energiczne działania.

Jednak nawet w trakcie pisania tego artykułu administracja Bidena nie dokonała żadnego zauważalnego ani znaczącego protestu wobec Chin. Presja na to, aby to się zmieniło i to w odpowiednim czasie, wzrośnie.

Chiny powinny mieć świadomość, że nie mają już przepustki do inwazji na terytorium USA, a dalsze przeloty mogą doprowadzić do prawdziwego i otwartego konfliktu.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: