Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
366 views

Ukraina wystawia na sprzedaż port w Białogrodzie .

Rate this post

Ukraina wystawiła na sprzedaż jeden ze swoich czarnomorskich portów. Cena wywoławcza to 187,6 mln hrywien (ok. 22,5 mln zł).

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Ukraina prywatyzuje część swoich portów. Pierwszy sprzedała na początku stycznia. Licytacja kolejnego odbędzie się na początku marca
  • Cena wywoławcza za port w Białogrodzie nad Dniestrem wynosi ok. 22,5 mln zł 

— To druga prywatyzacja portu morskiego od czasu odzyskania niepodległości (w 1991 r.). Pozyskanie inwestora dla nierentownego Morskiego Portu Handlowego w Białogrodzie nad Dniestrem może być impulsem do rozwoju infrastruktury i powstania dodatkowych miejsc pracy — powiedział Dmyto Klimenkow, pierwszy wiceprezes Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy, czyli rządowej agencji, która wystawiła port na sprzedaż.

Do pierwszej prywatyzacji portu w Ukrainie doszło 17 stycznia br., gdy Fundusz Mienia Państwowego sprzedał Handlowy Port Morski Ust-Dunajsk za 201 mln hrywien (ok. 24 mln zł), czyli trzykrotnie więcej niż wynosiła cena wywoławcza.

Cena wywoławcza

Licytacja portu w Biełgorodzie ma odbyć się 3 marca 2023 r. Cena wywoławcza wynosi 187,6 mln hrywien (ok. 22,5 mln zł) netto. Wadium, by wziąć udział w postępowaniu to 37,5 mln hrywien (ok. 4,5 mln zł).

Port w Białogrodzie nad Dniestrem w latach 2019-2021 przynosił straty na poziomie 23,5-28,5 mln hrywien (ok. 2,8 mln zł). W okresie styczeń-wrzesień 2022 r. strata wyniosła 2,9 mln hrywien. Ponadto przedsiębiorstwo według stanu na 30 września 2022 r. wykazywało 104,7 mln hrywien (12,6 mln zł) niezapłaconych zobowiązań, z których większość stanowiły podatki od wynagrodzeń i nieruchomości, a także zaległe pensje. Kupujący jest zobowiązany do uregulowania zaległości w ciągu pół roku od przejęcia firmy. Co istotne, do czasu obowiązywania stanu wojennego w Ukrainie, nowy właściciel nie będzie zobowiązany do prowadzenia inwestycji

żródło : Buissnes Insider

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: