Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
788 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
45 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
44 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
49 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
44 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
191 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
261 views

Ukraina grozi bojkotem igrzysk

3.7/5 - (3 votes)

Rosja i Białoruś mogą otrzymać pozwolenie na wysłanie neutralnych delegacji na Igrzyska Olimpijskie 2024

Ukraina grozi bojkotem igrzysk

Ukraina może zdecydować się na bojkot igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, jeśli sportowcy z Rosji i Białorusi zostaną dopuszczeni do rywalizacji, ostrzegł minister sportu tego kraju Vadim Guttsait.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w tym tygodniu powiedział, że bada możliwości reintegracji sportowców z obu krajów do olimpijskiej owczarni, 11 miesięcy po nałożeniu sankcji przez MKOl na Rosję i Białoruś po rozpoczęciu działań wojskowych na Ukrainie.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Azjatycka Rada Olimpijska (OCA) zaprosiła Rosję i Białoruś do potencjalnego udziału w Igrzyskach Azjatyckich we wrześniu, co mogłoby zapewnić sportowcom platformę do udziału w kwalifikacjach olimpijskich.

Rosja tradycyjnie rywalizowała w europejskiej sieci kwalifikacji, ale została w tym ograniczona w wyniku sankcji nałożonych przez MKOl.

Ale ukraiński minister sportu, który jest także przewodniczącym Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy (NOCU), powiedział, że będzie lobbował, aby zapewnić kontynuację rosyjskiej i białoruskiej izolacji od międzynarodowych wydarzeń sportowych.

„ Dla całej ukraińskiej społeczności sportowej jest to kwestia zasad! – napisał na Facebooku za pośrednictwem tłumaczenia.

„ Popierają nas w tym zarówno prezydent naszego państwa, jak i całe społeczeństwo.

„ Część międzynarodowych federacji jest oburzona wysiłkami MKOl na rzecz promowania powrotu Rosjan i Białorusinów.

„ Zwróciliśmy się i będziemy zwracać się do wszystkich organizacji międzynarodowych, które mogą mieć wpływ na sytuację i których opinii członkowie MKOl mogą wysłuchać.

„ Nasze stanowisko jest niezmienne: dopóki na Ukrainie trwa wojna, rosyjscy i białoruscy sportowcy nie powinni brać udziału w międzynarodowych zawodach!!!

„ Jeśli nie zostaniemy wysłuchani, nie wykluczam, że zbojkotujemy i odmówimy udziału w igrzyskach ”.

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski szczegółowo opisał w tym tygodniu w wiadomości na Telegramie, że odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, w której podkreślił, że rosyjscy i białoruscy sportowcy „nie mają miejsca” w stolicy Francji w przyszłym roku.

Jednak w kolejnym oświadczeniu MKOl podkreślił, że karanie poszczególnych sportowców ze względu na ich narodowość jest sprzeczne z Kartą Olimpijską.

Wśród warunków określonych przez MKOl dla kwalifikowania rosyjskich i białoruskich sportowców znalazło się ścisłe przestrzeganie kodeksu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), a także deklaracja, że ​​sportowcy muszą zachować neutralność wobec trwającego konfliktu na Ukrainie .

MKOl stwierdził również, że sankcje wobec obu rządów muszą być kontynuowane.

Po oświadczeniu MKOl przedstawiciele Moskwy stwierdzili, że przywrócenie rosyjskich i białoruskich konkurentów było krokiem we właściwym kierunku – ale ponownie odnotowali sprzeciw wobec sankcji jako całości.

„ Odbieram informacje z MKOl jako próbę zrobienia kroku w kierunku sportowców ” – powiedział prezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) Stanisław Pozdniakow.

„ Ale jednocześnie, niestety, to także dwa kroki w przeciwnym kierunku.

„ W rzeczywistości [to] oświadczenie jest próbą naprawienia błędu, który już od prawie roku skutkuje bezpodstawnymi ograniczeniami dla rosyjskiego i białoruskiego sportu i wyrządził wielkie szkody wszystkim sportom międzynarodowym” .

2 thoughts on “Ukraina grozi bojkotem igrzysk

  1. pierwszy raz w Historii igrzysk olimpijskich.. kuriozum.. IGRZYSKA SA Ponad narodowe.. Ponad polityczne.. Jak można się skundlić aby Normalny świat rozwalić od środka…. normalność.. to Cnota która powinna być NIENARUSZALNA

  2. psie syny jak ich kiedys nazywano europa beda rzadzic nigdzie nie jedzcie i siedzcie u siebie z polski tez wont

Comments are closed.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: