Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
892 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
110 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
356 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
340 views

Toksyczna chmura sprawiła, że ​​rodzina z Ohio zaczęła kaszleć krwią i zmusiła ich do opuszczenia nowo zakupionego domu, gdy woda w potoku zmieniła kolor na niebieski, a dzika przyroda zniknęła po katastrofie pociągu z chemikaliami

5/5 - (3 votes)

45-letnia Kelly Izotic, 29-letni mąż Nathan i 19-letni syn DJ zostali zmuszeni do ucieczki, mimo że mieszkali poza wyznaczoną strefą „niebezpieczeństwa śmierci” utworzoną przez wykolejenie Norfolk Southern 3 lutego we wschodniej Palestynie w stanie Ohio

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

45-letnia Kelly Izotic, 29-letni mąż Nathan i 19-letni syn DJ zostali zmuszeni do ucieczki, mimo że mieszkali poza wyznaczoną strefą „niebezpieczeństwa śmierci” utworzoną przez wykolejenie Norfolk Southern 3 lutego we wschodniej Palestynie w stanie Ohio .

Nathan i Kelly Izotic zostali zmuszeni do ucieczki, mimo że mieszkali poza wyznaczoną strefą „niebezpieczeństwa śmierci” utworzoną przez wykolejenie Norfolk Southern 3 lutego 

  • Para ujawniła, że ​​dzikie zwierzęta uciekły, a teraz obawiają się, że ich nowo kupiona 15-hektarowa posiadłość, dwie mile od katastrofy pociągu z chemikaliami, może nigdy nie zostać naprawiona
  • Zostali zmuszeni do opuszczenia swojego domu we wschodniej Palestynie w weekend po katastrofie ekologicznej, kiedy zachorowali na agresywne objawy 

Pierwszym oczywistym znakiem były martwe ryby podskakujące w ich strumieniu i toksyczny niebieski film na wodzie.

Ale teraz czegoś jeszcze brakuje w leśnym „raju” domu jednej pary z Ohio , dwie mile od katastrofy pociągu chemicznego we Wschodniej Palestynie : śpiewu ptaków i nieustannej paplaniny wiewiórek.

Masywna, gryząca czarna chmura, która wypluła z ognistego wraku, pochłonęła posiadłość Nathana i Kelly Izotic w ciągu 24 godzin od katastrofy 3 lutego, niesiona przez zachodni wiatr.

Para powiedziała DailyMail.com, że dzikie zwierzęta zamieszkujące ich „leśny raj” uciekły od czasu katastrofy, a kręty potok w pobliżu ich domu jest teraz skażony toksycznym niebieskim filmem

Para powiedziała DailyMail.com, że dzikie zwierzęta zamieszkujące ich „leśny raj” uciekły od czasu katastrofy, a kręty potok w pobliżu ich domu jest teraz skażony toksycznym niebieskim filmem 

Domniemane toksyczne chemikalia i nagromadzenie ropy są nadal widoczne w strumieniu za ich domem rodzinnym we wschodniej Palestynie

Domniemane toksyczne chemikalia i nagromadzenie ropy są nadal widoczne w strumieniu za ich domem rodzinnym we wschodniej Palestynie

Osobistą tragedię tej pary potęguje fakt, że woda zasilająca kręty potok w pobliżu ich domu pochodzi z źródła bezpośrednio skażonego przez katastrofę.

Środowiskowy i potencjalnie śmiertelny opad wykolejenia „bomby chemicznej” firmy kolejowej Norfolk Southern zaatakował ich na dwóch poziomach.

Od tego czasu dotknęły ich bolesne choroby i kaszel krwią, a teraz obawiają się diagnozy raka w nadchodzących latach z powodu dwóch znanych rakotwórczych chemikaliów z ognistej chmury katastrofy. 

Para stoi w obliczu katastrofy ekologicznej na nowo zakupionej 15-hektarowej posiadłości. Dzika przyroda uciekła i teraz wierzą, że mogą już nigdy nie wrócić.

Gdy DailyMail.com szedł z nimi przez lasy, gdy testowali poziomy toksyczności w strumyku, technik chemik Kelly ujawnił: „Mieliśmy czerwone i szare wiewiórki przez tę posiadłość, nieustannie ćwierkając, rozmawiając ze sobą. Było dość głośno.

— A teraz ich nie ma. Odeszli całkowicie z powodu toksyczności wokół nich tutaj.

— Nie ma też małych ptaków. Byli wszędzie, ale odlecieli. To musi ci coś powiedzieć.

Para, która mieszka poza strefą obowiązkowej ewakuacji, która została oznaczona jako „niebezpieczeństwo śmierci”, została zmuszona do opuszczenia domu w weekend po piątkowym wykolejeniu, kiedy zaczęła się gwałtownie mdlić.

„W ciągu 24 godzin mieliśmy piekące nosy, piekące usta, przekrwienie klatki piersiowej, ból gardła i bóle głowy, duże, duże bóle głowy” – powiedział 45-letni Kelly.

„Mój owczarek niemiecki Diesel ciągle wymiotował i był ospały”.

Kelly, która monitorowała poziom pH w potoku, powiedziała, że ​​ostatnio osiągnął alarmujące pH 9,9 i ujawniła, że ​​poczuła pieczenie po zetknięciu się z wodą

Kelly, która monitorowała poziom pH w potoku, powiedziała, że ​​ostatnio osiągnął alarmujące pH 9,9 i ujawniła, że ​​poczuła pieczenie po zetknięciu się z wodą

Ryby i inne zwierzęta wodne, które zamieszkiwały potok, zostały zniszczone z powodu katastrofy ekologicznej

Ryby i inne zwierzęta wodne, które zamieszkiwały potok, zostały zniszczone z powodu katastrofy ekologicznej 

Widziano pracowników pompujących wodę do strumienia w celu napowietrzenia w Parku Wschodniej Palestyny ​​w środę

Widziano pracowników pompujących wodę do strumienia w celu napowietrzenia w Parku Wschodniej Palestyny ​​w środę

Pracownik branży energetycznej Nathan, lat 29, powiedział: „Gęsta chmura kłębiła się tuż nad naszym domem przez dwa dni, w których mieszkaliśmy.

„Dzień po wykolejeniu zacząłem mieć objawy, prawie jak objawy Covid, jakby ktoś naciskał na moją klatkę piersiową. Miałem bardzo silną presję.

„W ciągu dnia zaczęło się robić poważnie. Miałem bardzo silny kaszel, bardzo złe czucie w płucach i gardle. A następnego dnia było jeszcze gorzej.

„Miałem pieczenie na ustach, nosie i oczach oraz silny kaszel”.

Para szybko spakowała się i uciekła do innej posiadłości w pobliżu granicy stanu Pensylwania-Nowy Jork. 

Nathan kontynuował: „Obudziłem się około 6 rano po nocy, kiedy się ewakuowaliśmy i byłem bliski wezwania pogotowia. Kaszlałem krwią.

„Wszystko, o czym mogłem myśleć, to rozebranie się, ochłonięcie i wyjście na zewnątrz, aby uzyskać ulgę. Było mi gorąco. Byłem bardzo zmęczony.

„To było do czwartku lub piątku w tym tygodniu, zanim zacząłem odczuwać ulgę. Wracam tu teraz, chociaż moje usta znów zaczynają mrowić, czuję drapanie w gardle i mam bóle głowy.

Burmistrz i mieszkańcy Wschodniej Palestyny ​​zmagają się z następstwami wykolejenia toksycznego pociągu dwa tygodnie temu

Kelly dodał: „Byliśmy wczoraj u lekarza i powiedzieli, że nie mają nawet testu toksykologicznego, aby móc nas przetestować, ponieważ nadal nie wiedzą, z czym mają do czynienia. 

„Więc nie mogą nas nawet przetestować – jedyne, co mogą zrobić, to leczyć objawy. To przerażające.

Para wróciła do domu z 19-letnim synem Kelly’ego, DJ-em, w sobotę 11 lutego – trzy dni po tym, jak gubernator Ohio Mike DeWine ogłosił, że mieszkańcy strefy ewakuacyjnej mogą wrócić. 

Nastąpiło to po spaleniu „niestabilnego” ładunku chemicznego z pięciu z 11 wykolejonych samochodów, ponieważ eksperci obawiali się eksplozji, która wysłała kolejny pióropusz toksycznej zupy w powietrze i nad ich własność.

Kiedy obejrzeli swój dom, para natychmiast zobaczyła małe martwe ryby podskakujące w wąskim, krętym strumieniu. 

Woda gwałtownie bulgotała z łóżka, co według Kelly jest wynikiem toksyczności. Niebieska warstwa pokryła duże obszary powierzchni i nadal jest wyraźnie widoczna.

A woda nadal stanowi zagrożenie, powiedział Kelly. 

Toksyczny pociąg wykoleił się w ognistym wypadku 3 lutego, co skłoniło władze do ewakuacji okolicznego obszaru Wschodniej Palestyny ​​w stanie Ohio

„W zeszłą niedzielę pobierałam próbki i jedna stopa wsunęła się do wody” – dodała. — Nic o tym nie myślałem.

„Ale tej nocy leżę w łóżku i nagle zaczyna mnie piec stopa. Wówczas mnie olśniło. Tak, moja stopa poślizgnęła się w strumieniu.

– Gdybyś teraz wszedł do tego strumyka, powiedziałbym, że w ciągu godziny poczujesz pieczenie.

Kelly dodał: „Naprawdę nie wiemy, co jest w wodzie – ani w naszej osobistej wodzie domowej. Któregoś dnia mój miernik pH wyniósł 9,9, co jest wynikiem wysokim. Dziś jest trochę niżej.

„Masz te wszystkie chemikalia, które reagowały, gdy się uderzały, potem reagowały, gdy się nagrzewały, a potem ponownie reagowały na deszcz.

„Więc kiedy się nagrzewa, zamienia się w chlorek, kiedy pada deszcz, zamienia się w kwas. Mogą istnieć dziesiątki tysięcy związków, w które się to zmieniło, a ty po prostu nie wiesz, z czym masz do czynienia.

Powiedziałbym, że minie od sześciu miesięcy do roku, zanim zobaczymy, co będzie dalej. I mamy do czynienia z czynnikami rakotwórczymi z tego wraku pociągu, więc masz potencjał raka.

„I myślę, że minie dekada, zanim wszystko przetoczy się przez to miejsce. W rzeczywistości może się już nigdy nie zregenerować.

Gdy dalej spacerowaliśmy wokół strumyka, Nathan powiedział: „Kupiliśmy to miejsce w maju zeszłego roku jako dom na zawsze. Chciałem, żebyśmy mieli trochę ziemi.

„Teraz to jest przerażające. Nic tu nie jest bezpieczne, ani moje powietrze, ani moja woda. Żyjemy i żyjemy, ale boję się o nasze zdrowie. Co się stanie, gdy za pięć lub dziesięć lat jedno z nas zachoruje na raka?

Nathan Izotic sprawdza poziom pH w potoku.  Rodzina twierdzi, że cierpiała na choroby od czasu katastrofy pociągu, a ich pies, który pije wodę ze strumienia na ich terenie, zaczął obficie wymiotować dzień po katastrofie.

Nathan Izotic sprawdza poziom pH w potoku. Rodzina twierdzi, że cierpiała na choroby od czasu katastrofy pociągu, a ich pies, który pije wodę ze strumienia na ich terenie, zaczął obficie wymiotować dzień po katastrofie.

Gubernator Ohio zezwolił mieszkańcom na powrót do strefy ewakuacyjnej, ale miejscowi kwestionują, czy jest to rzeczywiście bezpieczne

Gubernator Ohio zezwolił mieszkańcom na powrót do strefy ewakuacyjnej, ale miejscowi kwestionują, czy jest to rzeczywiście bezpieczne

Były pracownik odlewni William Hugar, lat 56, który mieszka zaledwie 300 jardów od katastrofy, ewakuował się, ale wrócił w środową noc całkowicie czystego

Były pracownik odlewni William Hugar, lat 56, który mieszka zaledwie 300 jardów od katastrofy, ewakuował się, ale wrócił w środową noc całkowicie czystego

– To jest mniej ważne niż zdrowie, ale nikt nie będzie chciał się tu przenosić. Wartość naszej nieruchomości spada.

Usługi kolejowe w Norfolk Southern zostały wznowione niemal natychmiast po tym, jak gubernator Ohio zezwolił mieszkańcom na powrót.

W żartach w firmie Nathan powiedział: „Pewne rzeczy się poprawią. Norfolk South naciskało, aby wagony znów ruszyły, to pewne. Ale jeśli chodzi o środowisko, nie. Prawdziwe wyzdrowienie będzie niemożliwe.

Para zaatakowała kolej za widoczne wczesne zamieszanie co do tego, jakie dokładnie chemikalia były zawarte w pociągu składającym się ze 141 wagonów, oprócz chlorku winylu, który wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka wątroby.

Dwadzieścia samochodów zawierało niebezpieczne materiały i dopiero w ciągu ostatnich kilku dni ujawniono pełniejszą listę wszystkich sześciu toksycznych chemikaliów.

Ładunek zawierał również akrylan etyloheksylu, znany czynnik rakotwórczy, który może powodować pieczenie i podrażnienie oczu, oraz izobutylen, który może powodować zawroty głowy i senność.

Nathan, który ma doświadczenie w przemyśle chemicznym, powiedział: „Każdy wagon kolejowy ma karty charakterystyki, jest papierowa ścieżka długa na półtorej mili.

„Wierzę, że wiedzieli, o której godzinie pociąg się wykoleił. Ale nic nam nie mówiono.

Na miejscu katastrofy DailyMail.com widział teraz spalone samochody rozrzucone po obu stronach toru z konwojami ciężarówek wywożących materiał.

Były pracownik odlewni William Hugar, lat 56, mieszka zaledwie 300 metrów od katastrofy. Jego dom jest najbliższym domem, ale jednym z toksycznego piekła i tyłem do linii kolejowej.

Spalone wagony kolejowe graniczą z jego podwórkiem. Ale pomimo bliskości powiedział, że jak dotąd nie cierpiał na żadną chorobę.

Oburzony burmistrz Wschodniej Palestyny ​​informuje miasto o wykolejeniu pociągu
Burmistrz Wschodniej Palestyny ​​Trent Conaway był gospodarzem spotkania na początku tego tygodnia w mieście.  Mieszkańcy pytali „gdzie jest Pete Buttigieg?”  gdy domagali się odpowiedzi

Burmistrz Wschodniej Palestyny ​​Trent Conaway był gospodarzem spotkania na początku tego tygodnia w mieście. Mieszkańcy pytali „gdzie jest Pete Buttigieg?” gdy domagali się odpowiedzi

Gubernator Ohio Mike DeWine ogłosił w czwartek na Twitterze, że poprosił o pomoc, ale powiedziano mu, że „Ohio nie kwalifikuje się w tej chwili do pomocy”

Gubernator Ohio Mike DeWine ogłosił w czwartek na Twitterze, że poprosił o pomoc, ale powiedziano mu, że „Ohio nie kwalifikuje się w tej chwili do pomocy”

Opisując noc katastrofy, powiedział: „Słyszałem, jak pociąg się zatrzymuje. Było naprawdę głośno i wyszedłem na zewnątrz. Przede mną był czarny dym i pomarańczowe płomienie, które zaczynały kłębić się w wieży.

„Potem pojawił się ogień i rozprzestrzenił się po torach kolejowych, gdy zapalały się samochody. To było jak wysoka na 50 stóp ściana ognia idąca w moją stronę. Straszny? Założę się, że tak było.

Ale na szczęście wiatr wiał z zachodu w kierunku środka wraku, więc mój dom był bezpieczny. Smuga dymu sięgała setek stóp.

Hugar ewakuował się, ale wrócił w środową noc, gdy wszystko było jasne. Tory zostały oczyszczone z wraku.

– Te pociągi od razu ruszyły – powiedział. „Powiedziałbym, że do 20:00 i od tego czasu pociągi tędy jeżdżą.

„To nie jest normalny rozkład jazdy – bardzo dobrze znam ruch pociągów. To znacznie powyżej normy. Muszą je przeprowadzić, żeby mogły zarabiać pieniądze.

Hugar powiedział również, że nikt z żadnej agencji nie odwiedził go, aby sprawdzić, jak się czuje.

Norfolk Southern został w czwartek wysadzony w powietrze przez senatora z Ohio, Sherroda Browna, który twierdził, że firma płaci więcej kierownictwu i akcjonariuszom niż inwestuje w infrastrukturę kolejową.

Wypadek był prawdopodobnie spowodowany wadliwą osią jednego z wagonów pociągu.

Wprowadzając pomysł, że wagony kolejowe powinny być oznakowane chemikaliami, które przewożą, aby pomóc strażakom w nagłych wypadkach, powiedział następnie: „Nie jest dla mnie jasne, czy silniki zawsze przestrzegają ograniczeń prędkości w różnych częściach kraju.

Mieszkaniec Ohio pokazuje martwe ryby w rzekach wschodniej Palestyny
Wiadomo, że chlorek winylu migruje przez glebę i jest powiązany z różnymi postaciami raka wątroby, chłoniaka, białaczki, a także raka mózgu i płuc

Wiadomo, że chlorek winylu migruje przez glebę i jest powiązany z różnymi postaciami raka wątroby, chłoniaka, białaczki, a także raka mózgu i płuc

Mieszkańcy wschodniej Palestyny ​​określają pociągi towarowe jako „pociągi-bomby”, szybkie wagony kolejowe, które pędzą przez ich miasto wypełnione łatwopalnymi materiałami

Mieszkańcy wschodniej Palestyny ​​określają pociągi towarowe jako „pociągi-bomby”, szybkie wagony kolejowe, które pędzą przez ich miasto wypełnione łatwopalnymi materiałami

„Prawdopodobnie jeżdżą szybciej na obszarach wiejskich niż w miastach. Te tory niekoniecznie są zbudowane dla tej prędkości.

„Rozumiem, że Norfolk Southern dokonali dużych wykupów akcji, dużych dywidend… iw rzeczywistości całkowity wykup akcji i dywidendy były większe niż inwestycje, które poczynili w kolejach. Muszą zwracać większą uwagę na utrzymanie szyn”.

Administrator Agencji Ochrony Środowiska, Michael Regan, również podróżował po Wschodniej Palestynie i przysiągł „pociągnąć do odpowiedzialności Norfolk Southern”. Mogę ci to obiecać.

Przemawiając na tej samej konferencji prasowej, powiedział: „Ten incydent, co zrozumiałe, wstrząsnął społecznością do głębi, zmuszając rodziny do tymczasowego opuszczenia domów, martwienia się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci, a nawet kwestionowania informacji, które otrzymują od wszystkich z nas.

„Społeczność ma pytania i zasługuje na odpowiedzi.

„Chcę, aby społeczność wiedziała, że ​​was słyszymy, widzimy i że dojdziemy do sedna sprawy”.

„Jak prezydent Biden powiedział gubernatorowi DeWine, we wszystkim, czego potrzebuje stan, będziemy tutaj, aby pomóc”.

Dodał: „Odkąd ugaszono pożar, monitoring powietrza EPA nie wykrył żadnego poziomu problemów zdrowotnych w społeczności, które można przypisać wykolejeniu pociągu”.

Regan ujawnił, że do tej pory skontrolowano 480 domów „i nie stwierdzono obecności chlorku winylu ani chlorowodoru”.

Powtórzył jednak lokalne ostrzeżenia zdrowotne, że osoby z prywatnymi studniami, które nie zostały przetestowane, powinny pić wodę butelkowaną, dopóki testy nie wykażą, że ich zapasy są bezpieczne.

Norfolk Southern bał się uczestniczyć w niestabilnym spotkaniu w ratuszu we wschodniej Palestynie w środę wieczorem, na którym pojawiły się setki ludzi szukających odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Wściekły burmistrz Trent Conaway powiedział dziennikarzom: „Ludzie chcą odpowiedzi. Chcę odpowiedzi.

Lokalny właściciel firmy Aaron Allison, lat 38, zakwestionował werdykt EPA w sprawie katastrofy

Lokalny właściciel firmy Aaron Allison, lat 38, zakwestionował werdykt EPA w sprawie katastrofy

„Norfolk Southern się nie pojawił”.

Zapytany dlaczego, odpowiedział: „Bo boją się o swoje bezpieczeństwo”.

Firma stwierdziła w oświadczeniu: „Niestety, po konsultacjach z liderami społeczności, jesteśmy coraz bardziej zaniepokojeni rosnącym fizycznym zagrożeniem dla naszych pracowników i członków społeczności wokół tego wydarzenia, wynikającym z rosnącego prawdopodobieństwa udziału stron zewnętrznych”.

Przedstawiciele Agencji Ochrony Środowiska powtórzyli na spotkaniu swoje przesłanie, że powietrze i woda w okolicy są już bezpieczne.

Jednak zaniepokojeni mieszkańcy miasta nadal ujawniali swoje obawy i napady choroby.

Candace DeSanzo, która ewakuowała się wraz z pięcioma synami, powiedziała po spotkaniu: „Wszyscy mieliśmy czerwone wysypki, luźny stolec, przekrwienie i pieczenie oczu. Wszystko pachnie. Mam straszne bóle głowy.

Nawet mieszkańcy, którzy nie wykazywali objawów choroby, obawiają się możliwych długoterminowych zagrożeń.

Aaron Allison, lat 38 – konkurencyjny kierowca wyścigowy, który jest właścicielem firmy zajmującej się zaopatrzeniem wyścigów we wschodniej Palestynie – powiedział DailyMail.com: „Rząd mówi, że jest w porządku, EPA mówi, że jest w porządku, ale czy jest w porządku?”

Allison, która mieszka z żoną Mistie i dwójką dzieci w wieku jednego i siedmiu lat tuż za strefą obowiązkowej ewakuacji, kontynuuje: „Większość rzeczy w życiu możesz zweryfikować samodzielnie. Jeśli coś się pali, widać, że się pali.

— Ale to, te toksyczne poziomy? Coś, co jest toksyczne i śmiercionośne w trzech częściach na milion, tego oczywiście nie widać. Nie mogę zamówić zestawu na Amazon, żeby to zmierzyć.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: