Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
10 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
50 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
555 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Szef MON na posiedzeniu RBN: Polskie Leopardy trafiły na Ukrainę. „Dzierżymy palmę pierwszeństwa” !!!

Rate this post

Polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę – poinformował w piątek na posiedzeniu RBN wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że równolegle szkoleni są ukraińscy żołnierze przez polskich, kanadyjskich i norweskich instruktorów w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na początku piątkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego Błaszczak podkreślał aktywność Polski na rzecz wspierania Ukrainy. Przypomniał, że 11 stycznia prezydent Andrzej Duda wystąpił z projektem stworzenia koalicja, która przekaże czołgi zachodniej produkcji Ukrainie. „I rzeczywiście taką koalicję zbudowaliśmy” – dodał.

Zdaniem ministra, „tutaj zasadniczą rolę odgrywa fakt naszej współpracy z Niemcami”. – Otóż ja po rozmowie z moim odpowiednikiem niemieckim na jego prośbę przystałem na taki podział, że strona polska zajmuje się budowaniem koalicji państw, które posiadają czołgi Leopard 2A4, a strona niemiecka państw, które posiadają czołgi Leopard 2A6 – podkreślił szef MON.

Podziękował też swoim odpowiednikom z Norwegii, Kanady, Finlandii i innych państw, bo – jak mówił – „doprowadziliśmy do tego, że batalion tych czołgów został stworzony”.

Wicepremier przekazał też, że „dzisiaj polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę”. – Równolegle szkoleni są ukraińscy żołnierze przez polskich, kanadyjskich i norweskich instruktorów w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie – dodał minister.

Otwierając posiedzenie RBN prezydent zwrócił uwagę, że nie bierze w nim udziału premier Mateusz Morawiecki, który w piątek jest z wizytą w Kijowie. – Uśmiecham się, że pojechał zawieźć tam nasze Leopardy jako pierwsze czołgi, które dotrą na Ukrainę z tej koalicyjnej pomocy czołgowej, w której od samego początku jesteśmy inicjatorem – powiedział Duda.

Dodał, że w związku z pojawieniem się „tych nowoczesnych czołgów na ukraińskiej ziemi”, cieszy się, że „także palmę pierwszeństwa w tym zakresie dzierżymy”. – I dobrze z tego punktu widzenia, że pan premier to dzisiaj realizuje, zwłaszcza, że dzisiaj, dzień nieprzypadkowy – rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę – powiedział prezydent.

PAP , Tok FM

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: