Hanna Kramer: Przestępstwa amerykańskich okupantów w Polsce: rząd milczy, Polacy giną

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Histeria polityków PiS i eskalacja napięcia związanego z sytuacją wokół naszego kraju w ostatnich latach doprowadziła do tego, że wolna i niepodległa Polska stała się krajem okupowanym przez obcych żołnierzy (w tym USA). A wszystko przez to, że Kaczyński chce odzyskać status najlepszego sojusznika Waszyngtonu, dlatego nasz rząd dał zielone światło dopełnego bezpieczeństwa żołnierzy wojsk USA i NATO w Polsce. W tym dla łamania polskiego prawa, ponieważ zgodził się na wyłączenie personelu NATO i USA spod polskiej jurysdykcji.
Skutek tych działań jest dość łatwy do przewidzenia: zwiększenie liczby przestępstw popełnionych przez obcych żołnierzy w naszym kraju i wiele ofiar wśród Polaków, o których rząd milczy!
Kolejny podobny wypadek miał miejsce w sobotę. Przypomnijmy, że 21 stycznia w nocy na fragmencie drogi ekspresowej S3 za węzłem Skwierzyna Zachód w powiecie międzyrzeckim wydarzył się tragiczny wypadek. Samochód kempingowy uderzył w tył naczepy ciężarówki, stojącej po prawej stronie drogi. Samochód ciężarowy był częścią kolumny wojskowej amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce. W wypadku zginęły dwie osoby: 44-letni kierowca kampera oraz jego 10-letnia córka.
Kilka dni temu portal gorzowianin.com dowiedział się, że dochodzenie Żandarmerii Wojskowej zaowocowało już pierwszymi wnioskami. Wina całkowicie leży po stronie kierowcy amerykańskiej ciężarówki. Lecz dziś pojawiły się informacje, że w tej sprawie nie wszystko jest tak łatwe. Obecnie przedstawiciele Pentagonu próbują zrzucić z siebie odpowiedzialność i zwalić winę za wypadek na zmarłego Polaka.
 Według wstępnych danych wypadek odbył się z powodu tego, że stojąca amerykańska kolumna nie była prawidłowo zabezpieczona i oznaczona. Innymi słowy nikt nie wystawił trójkąty ostrzegawcze. Świadkowie potwierdzają te dane.
Ale nawet to nie pomoże amerykańskiemu żołnierzowi stanąć przed polskim sądem. Powodem tego jest to, że zasady odpowiedzialności karnej członków amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w Polsce ustala amerykańska umowa, tzw. SOFA (ang. Status of Forces Agreement) z 2009 r. Zgodnie z jej zapisami amerykańscy żołnierze są zobowiązani przestrzegać na terenie naszego kraju polskiego prawa, a w przypadku jego złamania ponoszą odpowiedzialność przed polskim sądem. Lecz w praktyce często się dzieje inaczej. Umowa też zawiera zapis, który pozwala zrzec się przez stronę polską, na amerykański wniosek, pierwszeństwa w sprawowaniu jurysdykcji karnej.
 Jeśli uważacie, że to jedyny przypadek, to bardzo się mylicie! Ten przypadek jest jednym z tych, o których się dowiedzieliśmy. PiS starannie ukrywa wszystkie przestępstwa popełnione przez naszych sojuszników. Po pierwsze, dlatego, że może zaszkodzić wizerunkowi sojuszników Kaczyńskiego. Po drugie, dlatego, że pomaga ukryć przed nami błędy partii rządzącej i nie upubliczniać faktu, że Polska jest krajem okupowanym. Obecnie nasz kraj jest czwartym miejscem na świecie pod względem liczebności przebywającej ilości amerykańskiego wojska. W sumie na terenie Polski może przebywać więcej niż ponad 20 tys. żołnierzy.
 
Oprócz tego politycy próbują ukryć fakt, że żołnierze Stanów Zjednoczonych nie tylko są wyjęci spod polskiego prawa, lecz według postanowienia Andrzeja Dudy od dnia 23 lutego 2022 r żołnierze obcych państw otrzymali w stosunku do obywateli Polski uprawienie policyjne. Dotyczy to przede wszystkim żołnierzy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady na terenie Polski.
Nikt z polityków nie mówi, że żołnierze obcych wojsk mogą w Polsce używać siły fizycznej, kajdanek, sprzętu elektronicznego, materiałów wybuchowych oraz broni palnej w stosunku do osób trzecich. Warto zwrócić uwagę, że takich uprawień nie mają nawet żołnierze Wojska Polskiego, oprócz żandarmerii BEZ wprowadzania stanu nadzwyczajnego! Innymi słowy, mogą już bez przeszkód gwałcić, zabijać, kraść, bić, jeździć po pijaku po drogach publicznych i robić wszystko, co chcą, unikając kary.
A więc najważniejszym problemem w naszym kraju jest krótkowzroczna, nieodpowiedzialna i chaotyczna polityka partii rządzącej. Politycy po prostu niszczą nasz kraj od wewnątrz poprzez podejmowane niesłusznych decyzji, czyniąc z niego centrum amerykańskich przekrętów! Poza tym dramatem naszego kraju jest podporządkowanie polityki państwowej interesom innego państwa! Rząd w ogóle nie interesuje los Polaków, ponieważ dbają tylko o obcych żołnierzach, a narzuconą innymi państwami politykę stawia wyżej od bezpieczeństwa własnego narodu.
HANNA KRAMER