Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
895 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
121 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
113 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
124 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
364 views

Nowy pomysł na okradanie Polaków , nie masz dzieci ? ,zapłacisz podatek !!!

5/5 - (4 votes)

Skończyłeś 30 lat i nie masz dzieci? Będziesz musiał zapłacić podatek!

Rząd próbował rozwiązać problem niskiej dzietności m.in. programem 500 plus, ale nie przyniósł on oczekiwanych, demograficznych skutków. Jak wskazuje w rozmowie z Superbiznesem prezes Instytutu Emerytalnego dr Antoni Kolek, nie można wykluczyć, że w przyszłości będzie wprowadzone „Bykowe”, czyli podatek dla osób, które np. pomimo ukończonego 30. roku życia nie będą miały dzieci.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

500 plus nie zachęciło Polaków do posiadania dzieci. Zamiast marchewki będzie kij?

O tym, że demografia w Polsce nie wygląda optymistycznie i w związku z tym czekają nas spore przemiany społeczne na przestrzeni najbliższych kilku dekad pisaliśmy tutaj. Nie ma również wątpliwości, że obecne rozwiązania prodemograficzne nie działają, tj. nie stymulują współczynnika urodzeń.

  • Instrumenty zachęcania nie wyszły, jak np. 500 plus, który jest programem socjalnym, nie prodemograficznym – nie zmienił nastrojów jeśli chodzi o posiadanie dzieci. Może jakby 500 plus było waloryzowane, to by nadążało za zmianami w gospodarce i to by dawało poczucie bezpieczeństwa, że te pieniądze są i jest to wsparcie na utrzymanie dzieci. Dziś wiemy, że 500 plus jest warte 350 zł, a to za mało, żeby skłonić do posiadania dzieci ze względu na to świadczenie – wyjaśnia dr Kolek w rozmowie z Superbiznesem.

Skończyłeś 30 lat i nie masz dzieci? Zapłacisz „Bykowe”. Taki scenariusz jest realny

Prezes Instytutu Emerytalnego nie wyklucza, że rządzący mogą w przyszłości realnie myśleć o wprowadzeniu podatku „Bykowego”, czyli dla osób, które nie mają dzieci. Sam ocenia, że taki pomysł Bykowego „nie jest raczej dobry”, ani „zdrowy z perspektywy społeczeństwa”. Przypomina jednak, że co jakiś czas pojawia się ten temat w debacie publicznej.

Być może takie formy karania dodatkowym podatkiem, byłyby pewną formą zachęcająca do posiadania dzieci. To chyba nie jest dobry pomysł z perspektywy odpowiedzialnej polityki państwa, nie tędy droga. Ale wszystko jest możliwe. Nie wykluczam, że taki scenariusz będzie zrealizowany przez partię, która będzie w przyszłości rządziła. Czasem w debacie publicznej pojawia się propozycja, żeby kawalerzy, mężczyźni, single byliby w pierwszej kolejności obciążeni takim podatkiem, bo skoro nie wydają na dzieci to niech dołożą się do utrzymania dzieci innych. Tylko z perspektywy całego społeczeństwa to chyba nie jest zbyt zdrowe – komentuje dr Kolek.

źródło: SuperBiznes
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: