Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
785 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
41 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
43 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
46 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
40 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
182 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
260 views

Moda na łyse dziewczyny. Krok w kierunku trans-humanizmu. „Historia skretynienia w dobie po lądowaniu człowieka na Księżycu”

5/5 - (1 vote)

Moda na łyse dziewczyny. Krok w kierunku trans-humanizmu. „Historia skretynienia w dobie po lądowaniu człowieka na Księżycu”

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Francuski bezbożnik i sodomita Michel Foucault napisał kiedyś książkę pod tytułem „Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu”. Być może nadszedł czas, aby jakaś mądra głowa napisała kontynuację pod tytułem „Historia skretynienia w dobie po lądowaniu człowieka na Księżycu”

Ogolone fryzury dla kobiet:
odrzucenie naturalnego porządku

Elżbieta A. Łozowski

 

 

fryzury na ogolonej głowiePrzykłady współczesnych fryzur ogolonych

Panna Elżbieta Łozowski odpowiada:

Szanowny M.D.,

Słusznie niepokoi Pana wzrost liczby kobiet odrzucających naturalną fryzurę na rzecz przerażających mod. Kolejnym znakiem czasów jest to, że rewolucja ma większość społeczeństwa pod jego panowaniem. Jeśli chodzi o pochodzenie tego trendu, postaram się wyjaśnić go poniżej.

 

Egipska kobieta ogolona głowaEgipskie kobiety zakrywały perukami swoje ogolone głowy

Współczesne kobiety z ogolonymi fryzurami wskazują na starożytne egipskie kobiety jako dowód, że ich trend nie jest nowy. Często jednak przyjmują ogólne założenia, które nie wspierają ich celów. Prawdą jest, że w pogańskim kulcie starożytnych Egipcjan dowody historyczne wskazują, że niektóre kobiety goliły głowy, aby być modnymi. Jednak dzisiejsi promotorzy ogolonych głów lubią mówić, że wszystkie egipskie kobiety to robiły, podczas gdy w rzeczywistości wiele z nich zachowało swoje naturalne włosy.

Ponadto kobiety, które goliły włosy, nosiły grube peruki na gołych głowach, co wskazuje, że włosy kobiety (naturalne lub nie) były niezbędne dla egipskiej koncepcji piękna. Niedopuszczalne było, aby kobiety chodziły publicznie z gołymi głowami.

Jedynymi innymi społecznościami, które promowały ogolone głowy dla kobiet, były i w wielu miejscach nadal są niektóre plemiona afrykańskie. Nie trzeba dodawać, że społeczeństwo chrześcijańskie nie powinno podążać za modami wymyślonymi przez pogan, zwłaszcza sprzecznymi ze zwyczajami katolickimi.

 

Róża z LimyŚw. Róża z Limy zawsze zakrywała głowę
nakryciem głowy

Przez wszystkie wieki historii ogolone głowy były uważane za znak wstydu, jak zaświadcza św. Paweł w swoim Liście do Koryntian:

„Lecz każda kobieta, modląca się lub prorokująca z nienakrytą głową, hańbi swą głowę, bo wszystko jest jedno, jakby była ogolona. Bo jeśli niewiasta nie będzie zakryta, niech będzie strzyżona. Ale jeśli wstydem dla kobiety jest być strzyżoną lub łysąszą, niech zakryje głowę”. (Douay Rheims, 1Kor 11:5-6)

Zakonnice i niektóre inne pobożne katolickie dziewice, takie jak św. Róża z Limy, ogoliły głowy na znak pokuty i odrzucenia świata. Czynienie tego było dla nich poświęceniem i częścią ich pokutnego powołania do ubóstwa lub środkiem do zachowania skromności i czystości. Jednak nigdy nie widziano ich publicznie z gołymi głowami. Zawsze zakrywali głowy pełnymi nakryciami głowy i w ten sposób nie byli zhańbieni przed światem.

Kobiety, które żyją w świecie bez nadprzyrodzonego wezwania od Boga do oddania włosów, nigdy nie ogoliły głowy. Włosy kobiety są oznaką jej piękna i kobiecości. Częścią powołania kobiety jest upiększanie społeczeństwa, w którym żyje, poprzez swój wygląd, bez zwracania na siebie uwagi przez ekstrawagancję. Dzisiejsze śmiałe kobiety, które golą głowy, robią dokładnie odwrotnie: bezczelnie paradują spojrzeniem, które jest obiektywnie brzydkie i które przyciąga uwagę swoim szokującym nonkonformizmem.

Trend

inspirowany feministką Skąd więc wziął się ten nowoczesny trend ogolonych fryzur? Odpowiedzią jest Ruch Feministyczny. W artykule ze strony internetowej Glamour kilka kobiet udziela wywiadów na temat „Jak to jest golić głowę?” Podane powody są wystarczające, aby potwierdzić feministyczną ideologię stojącą za ogolonymi fryzurami.

 

Calvert MorganaMorgan Calvert: „Wyzwalające działanie”

Morgan Calvert, 25-letnia nauczycielka z Teksasu, ogoliła wszystkie włosy, aby uwolnić się od bycia definiowaną przez jej wygląd fizyczny.

Mówi w wywiadzie: „Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, jak wyzwalające to będzie. Spędziłam większość mojego życia patrząc na innych ludzi, aby potwierdzić moje piękno i zdefiniować moją wartość. W żadnym wypadku nie uważam, że golenie głowy było konieczne, aby się od tego uwolnić, ale był to symboliczny krok we właściwym kierunku. Śmiałam się głośno przez cały czas, kiedy ją golę, ponieważ czułam się jak uwolnienie od presji, aby być pewną osobą i wyglądać w określony sposób, aby być uważaną za piękną.

„Nie miałam pojęcia, jak bardzo chowałam się za włosami przed ich goleniem. To było jak metaforyczna tarcza, którą trzymałem za każdym razem, gdy czułem, że nie jestem wystarczająco dobry. Reprezentował o wiele więcej niż tylko włosy; reprezentował skorupę, którą przedstawiłem, aby ukryć prawdziwego mnie. Teraz tarcza zniknęła, a kiedy patrzę w lustro, wchodzę w interakcje z ludźmi lub wychodzę publicznie, jest to najbardziej surowa wersja mnie.

 

ogolona głowa„Czuję się absurdalnie pewny siebie i wzmocniony”

Inna młoda kobieta, Jacey Julep, na zdjęciu po lewej, mówi: „Czuję się absurdalnie pewna siebie i wzmocniona, i dumna z tego, że mam ogoloną głowę w czasach, gdy kochanie siebie jest aktem buntu

„Kiedy zdecydowałem się ogolić głowę, było to coś, nad czym miałem kontrolę. Golenie go dało mi poczucie podobne do tego, co zakładam, że czują naukowcy, gdy odkrywają przełom: to zapierało dech w piersiach. Czułam się tak silna i tak pewna swojej decyzji, że przeniosła się ona na moje codzienne życie. Kilka osób powiedziało mi, że zainspirowałem ich do życia tak, jak chcą, niezależnie od tego, co ludzie myślą lub co społeczeństwo próbuje im powiedzieć. ”

Ajé Alford, 20-letnia modelka, opisuje swoją pierwszą reakcję po obcięciu włosów:

„Początkowo byłam zdenerwowana, bardzo zdenerwowana. Kilka razy zadawałem sobie pytanie: „Co robisz?”, zanim maszynki do strzyżenia dotknęły mojej głowy. Moja mama płakała, gdy fryzjer zdejmował coraz więcej włosów. Byłam zaskoczona, że faktycznie wyglądam ładnie. Po prostu spojrzałem w lustro „Wow” i zrobiłem selfie. Dostał 100 polubień w ciągu kilku minut.

„Z każdym dniem czuję się coraz wolniejsza. Chcę robić więcej ekscytujących rzeczy, odbywać więcej podróży, a świadomość, że nie muszę wstawać godzinę wcześniej, aby wyprasować włosy, oznacza dla mnie cały świat. Czuję, że mogę podbić świat…

 

czarne PanteryPopularne filmy, takie jak Czarna Pantera, gloryfikują kobiety z ogolonymi głowami

„Ideał i postrzeganie długich włosów jako kobiecości zdecydowanie się zmienia dzięki filmom takim jak Czarna Pantera, które pokazują, jak potężne są kobiety z krótkimi włosami. Są też modele, które mają przełomowy wpływ na branżę. Od Ohwawy po Slick Woods, lista kobiet z ogolonymi głowami w branży jest długa. Nie jesteś swoimi włosami”.

Powyższe kobiety zgoliły wszystkie włosy. Inni decydują się ogolić tylko część głowy, jak widać na przykładach, które wysłałeś (pierwsze zdjęcie tego artykułu). Tak czy inaczej, zasady stojące za ich działaniami są takie same: rzekome „wzmocnienie” kobiet poprzez łamanie stereotypów.

Ale chociaż niektóre z tych kobiet próbują udawać, że kobieta nadal może być kobieca z ogoloną głową i że nie umniejsza to jej kobiecości, jamajska modelka i ikona popu Grace Jones ogłasza prawdziwy koniec tych fryzur: transgenderyzm i ostatecznie transhumanizm.

 

Gracie Grace Jones: „Prawdziwym końcem jest transgenderyzm i wreszcie transhumanizm”

Jones pisze w swoich wspomnieniach: „Moja ogolona głowa sprawiała, że wyglądałam bardziej abstrakcyjnie, mniej przywiązana do konkretnej rasy, płci lub plemienia. Byłem czarny, ale nie czarny; kobieta, ale nie kobieta; Amerykański, ale jamajski; Afrykańskie, ale science fiction”.

Artykuł ze strony internetowej Vice.com wyraźniej określa cel ogolonych głów dla kobiet:

„Włosy kobiety od dawna uważane są za klucz do jej kobiecości i potężny symbol jej seksualności. Niezależnie od tego, czy są długie, krótkie, naturalne, plecione czy farbowane, ogromny nacisk kładzie się na włosy kobiety. Z tego powodu obraz ogolonej głowy oznacza pewną defeminizację i nadal jest spojrzeniem z mocą szokowania

„Podczas gdy funkcja buzzcuta jest bardzo szeroka, efekt jest potężny: łysa głowa podważa to, co stało się tradycyjnym i patriarchalnym wyobrażeniem o tym, jak powinna wyglądać kobieta”.

Ogolone głowy: krok w kierunku transhumanizmu

Najwyraźniej trend golonych głów nie jest inspirowany zasadami katolickimi, ale raczej zasadami samouwielbienia. Jest to spojrzenie na transhumanistyczną przyszłość, ku której Rewolucja chciałaby doprowadzić całą ludzkość.

Aby walczyć ze złem mody, katoliczki powinny starać się zapuszczać długie, skromnie ułożone i zachować swój naturalny kolor włosów, jako symbol akceptacji tego, kim Bóg je stworzył, aby przeciwstawić się temu, co mówi im świat. Pokorna uległość jest pożądana u kobiet, a nie odważna nowość.

 

Średniowieczne kobietyŚredniowieczny model: Dziewice w niebie
przedstawione z pięknymi długimi włosami

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: