Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Głodówka narodowa
Posted by Enigma2021
19 views
INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
271 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
176 views

Minister obrony Ukrainy o rąbaniu kłody w związku ze skandalem związanym z kontraktami wojskowymi

5/5 - (2 votes)

Los ministra obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa nadal jest niejasny, a Kijów wysyła mieszane sygnały co do jego roli w skandalach korupcyjnych, które w ostatnich tygodniach doprowadziły do ​​rezygnacji kilku najwyższych rangą urzędników. 

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaznaczył w poniedziałek, że w tym tygodniu nie nastąpią żadne większe zmiany personalne w sektorze obronnym, mimo że rządząca w kraju partia polityczna Sługa Narodu wydała w niedzielę oświadczenie , w którym stwierdziła , że ​​Reznikow zostaje zastąpiony na stanowisku ministra obrony .

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, za pośrednictwem AP

Z oświadczenia wynika jednak, że Reznikow pozostanie w rządzie Zełenskiego po usunięciu z resortu obrony. 

Washington Post w poniedziałek szczegółowo opisał zamieszanie i sprzeczne sygnały dotyczące losu Reznikova w następujący sposób : 

Obecny szef ukraińskiego wywiadu wojskowego,  generał dywizji Kyryło Budanow , ma zastąpić Ołeksija Reznikowa na stanowisku ministra obrony, Dawid Arakhamia, lider partii Zełenskiego w parlamencie i bliski sojusznik prezydenta, powiedział na swoim kanale Telegram.

Jednak w poniedziałek rano Arakhamia opublikowała kolejną wiadomość na Telegramie, mówiąc, że w tym tygodniu nie nastąpią żadne zmiany.

„Czekamy na powołanie szefów MSW i SB Ukrainy” – napisał. „Zmiany personalne w dziedzinie obrony nie odbędą się w tym tygodniu”.

Drugi minister obrony, wiceminister Wiaczesław Szapowałow, został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska pod koniec stycznia . Co najważniejsze, był odpowiedzialny za wsparcie logistyczne armii i na tej roli został przyłapany na podpisaniu kontraktów na żywność po zawyżonych cenach. 

Shapovalov miał również niemały udział w  nadzorowaniu miliardów dolarów wypływających z kieszeni amerykańskich i europejskich podatników  jako autoryzowana pomoc obronna. Kupił wojskowe racje żywnościowe po zawyżonych cenach w ramach czegoś, co wydaje się być planem napełnienia kieszeni kontrahentów i potencjalnie obejmującym łapówki dla siebie. Ale Reznikow próbował wyjaśnić skandal, nazywając go zwykłym „błędem technicznym” . 

Reznikow przez całą wojnę był faworyzowany w zachodnich stolicach, a także stał się bardzo przyjazny dla zachodnich firm zbrojeniowych, w pewnym momencie nazywając nawet swój kraj „poligonem doświadczalnym” dla producentów broni. Ostatnio kierował naciskiem rządu Zełenskiego na myśliwce, po zabezpieczeniu czołgów głównych za zgodą Waszyngtonu i Berlina. Możliwe, że jego sojusznicy na Zachodzie nie chcą go widzieć, pomimo zawstydzenia, że ​​jako minister obrony nadzorował skandal związany z kontraktami na żywność dla armii.

ZEROHEDGE

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: