Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Jak zostać SZLACHCICEM?

Jak zostać SZLACHCICEM?

Posted by Mforum
365 views

Gen. Skrzypczak: Ukraińcy dostają używaną starą broń , musimy się rozbroić i przekazać im nowoczesne uzbrojenie prosto z magazynów !!!

5/5 - (1 vote)

Nie sięgajmy już po sprzęt z lamusa, z magazynów, zużyty, odstawiony, bo historia tak kazała. Ten sprzęt się technologicznie zdewaluował. Dajmy Ukrainie nowoczesne systemy walki, ponieważ Rosjanie mają przewagę ilościową – apelował były dowódca Wojsk Lądowych. – Czym się nadrabia w wojnie przewagę ilościową? Przewagą jakościową. Jeżeli będziemy nadal dawali Ukraińcom sprzęt z lamusa, stare leopardy, to nie liczmy na to, że oni w oczekiwaniu, artykułowanym przez nas i Amerykanów, tę wojnę wygrają – wyjaśniał.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dajmy im systemy takie, które pozwolą im mieć tę przewagę jakościową. I sugerowałbym nawet politykom, wobec faktu, że Rosjanie są związani z Ukrainą, Rosjanie nam nie zagrażają jakąkolwiek awanturą z NATO: rozbrójmy się, dajmy im sprzęt z jednostek wojskowych, a sprzęt w jednostkach wojskowych uzupełnijmy z produkcji i zakupów – powiedział.

To jest odważna decyzja. Bardzo ryzykowna? Nie. Uważam, że jest obciążona małym ryzykiem, ponieważ Rosjanie awantury z nami nie zaczną – przekonywał. – Jak będziemy cały czas kropelkowo dawać broń Ukraińcom – i to starą broń, która nam jest niepotrzebne, bo tak generalnie to wygląda – to nie oczekujmy, że Ukraińcy przeprowadzą ofensywę skuteczną, bo nie mają tej przewagi jakościowej. Zatem czas gra póki co na korzyść Ukraińców, ale jak Rosjanie ruszą do ofensywy, to może być za późno, żeby Ukrainie pomagać – kontynuował generał.

– Jeżeli nie rozbrojenie, to oddajemy sprzęt z naszych jednostek wojskowych, który pozwoli Ukraińcom tę wojnę prowadzić. W końcu się zdecydujmy na coś – wezwał były dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe, utworzonej do administrowania centralno-południowym sektorem Iraku w 2003 roku.

– Ja zadaję pytanie wszystkim: czy chcemy, żeby Ukraina tę wojnę wygrała? Jeżeli mają wygrać, to musi być taki potencjał jakościowy, żeby tym potencjałem mogła rozbić armię rosyjską. Jeżeli nie chcemy, żeby Ukraina wojnę wygrała, to dawajmy jej ten sprzęt z magazynów, z lamusa, często muzealny, który jeszcze niedawno był przedmiotem krytyki polityków chociażby w Polsce, że bierzemy złom z Niemiec. I dalej niech Ukraińcy się biją, nie mając możliwości rozbicia armii rosyjskiej. Trzeba się na coś zdecydować. Jako żołnierz uważam, że działania powinny być szybkie i jednoznaczne. Nie dajemy szansy? To powiedzmy, że nie dajemy wam szansy, Ukraińcy, dajemy wam sprzęt z lamusa, bijcie się, ale zwycięstwa od was nie oczekujemy. Myśmy od początku mówili o tym, że stawiamy na zwycięstwo Ukrainy i swojej narracji nie zmieniam: chcemy i oczekujemy, że Ukraina wygra tę wojnę, ale żeby mogła ją wygrać, trzeba się na coś w końcu zdecydować. Ale jeżeli tak będziemy działali, jak jak działamy w tej chwili, Ukraina tej wojny nie wygra – podsumował gen. Waldemar Skrzypczak.

One thought on “Gen. Skrzypczak: Ukraińcy dostają używaną starą broń , musimy się rozbroić i przekazać im nowoczesne uzbrojenie prosto z magazynów !!!

  1. kup palancie i daj a gdzie ich oligarchowie z miliardami ktore wydoili z ukrainy co

Comments are closed.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: