Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
892 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
110 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
356 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
340 views

Biden nałoży 200% cła na rosyjskie aluminium, aby „upamiętnić” rocznicę inwazji na Ukrainę

5/5 - (1 vote)

Zdjęcie: GŁUPOTA ŁAŃCUCHA DOSTAW: Biden nałoży 200% cła na rosyjskie aluminium, aby „upamiętnić” rocznicę inwazji na Ukrainę

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 Prezydent Joe Biden planuje wkrótce nałożyć 200-procentowe cło na rosyjskie aluminium . Ma to zwiększyć presję na Moskwę w związku z jej wojną na Ukrainie w miarę zbliżania się rocznicy inwazji.

„To jest coś, co rozważamy”, powiedział amerykański urzędnik, ale zauważył, że ogłoszenie o jakimkolwiek podwyższeniu ceł  nie jest spodziewane w tym tygodniu , ponieważ w administracji pojawiły się obawy dotyczące szkód ubocznych dla przemysłu amerykańskiego, w tym lotniczego i samochodowego. (Powiązane:  Biden przygotowuje się do zatankowania amerykańskiej produkcji z zakazem importu całego rosyjskiego aluminium .)

Według Bloomberga posunięcie to jest wymierzone w Rosję, ponieważ Moskwa dumpinguje dostawy na rynku amerykańskim i szkodzi amerykańskim firmom.

Rosja jest drugim co do wielkości producentem metalu na świecie po Chinach, odpowiadając za około sześć procent światowej produkcji, którą w zeszłym roku oszacowano na 70 mln ton. Ceny aluminium na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) początkowo wzrosły aż o 0,6 procent po ogłoszeniu, po czym spadły o 1,7 procent do 2526,50 USD za tonę o 15:25 czasu londyńskiego.

Wzrost presji na Rosję nastąpił po tym, jak Biały Dom nałożył sankcje w celu ukarania i izolacji rządu prezydenta Władimira Putina. Reżim Bidena zamroził aktywa banku centralnego Moskwy na całym świecie, atakując jej sektory bankowy, technologiczny i obronny oraz sankcjonując osoby powiązane z rosyjskim prezydentem.

Wspomniane posunięcie polegające na opodatkowaniu rosyjskiego aluminium jest zgodne z wysiłkami Zachodu zmierzającymi do osłabienia roli Rosji jako globalnej potęgi surowcowej. Unia Europejska już zakazała importu rosyjskiej ropy, gazu i paliw, aby zmniejszyć swoją zależność od Moskwy. Ale nic jeszcze nie wskazuje na to, że blok ucieknie się do podobnego ruchu w sprawie rosyjskiego aluminium.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu nie odpowiedziała natychmiast na prośby o komentarz.

Cła na rosyjskie aluminium będą miały „mały” wpływ na światowy rynek

Aluminium Association, grupa handlowa reprezentująca przemysł w USA, stwierdziła w oświadczeniu, że „przemysł aluminiowy popiera wszelkie wysiłki, które rząd USA i jego sojusznicy z NATO uznają za niezbędne” w celu zajęcia się rosyjską inwazją. Według organizacji jest to globalna katastrofa bezpieczeństwa i humanitarna, która wykracza daleko poza interesy jakiejkolwiek pojedynczej branży.

Analitycy twierdzą, że tak wysoka taryfa skutecznie zakończy import metalu z Rosji do USA. Podczas gdy kraj ten tradycyjnie odpowiadał za 10 procent całkowitego importu aluminium do USA, według danych handlowych ilość ta spadła do nieco ponad trzech procent.

W październiku 2022 r. import z Ameryki spadł prawie do zera, gdy administracja rozważała wprowadzenie zakazu, co niepokoiło krajowych nabywców, którzy nie chcieli utknąć z tym materiałem. Import odbił się w listopadzie do 11 600 ton, po czym spadł z powrotem do 9 700 ton w styczniu.

Eksperci twierdzą, że jeśli Biden nałoży cło na rosyjskie aluminium, prawdopodobnie będzie to miało ograniczony wpływ na rynek światowy, ponieważ kraj ten  nie jest znaczącym nabywcą tego metalu , który jest używany w wielu różnych produktach, w tym w puszkach , folie, przybory kuchenne, ramy okienne, beczki piwa i części samolotów.

Tymczasem nabywcy w USA dyskutowali o potencjale alternatywnych dostaw w przypadku zakazu, ceł lub sankcji na rosyjskie aluminium. Uczestnicy branży w ostatnich miesiącach próbowali również planować, dokąd trafi rosyjski metal, jeśli zostanie nagle zablokowany na rynku amerykańskim, a także europejskim, przy czym wielu spekuluje, że mógłby być przeładowywany przez Chiny lub inne kraje i reeksportowany, zaciemniając jego pochodzenie.

Więcej  wiadomości o skutkach trwającego konfliktu na Ukrainie znajdziesz w Chaos.news .

Obejrzyj poniższy film, który mówi o zrzuceniu 10 milionów ton aluminium w Stanach Zjednoczonych .

Ten film pochodzi z kanału Time We Have Left na Brighteon.com .

 

 Natural News

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: