W katastrofie śmigłowca, który rozbił się w środę rano w Browarach w pobliżu Kijowa, zginął szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i jeszcze jeden wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz. W tragedii zginęło 16 osób, w tym dwoje dzieci – pzekazał komendant ukraińskiej policji Ihor Kłymenko.

„Dziś rano, 18 stycznia, w Browarach rozbił się śmigłowiec Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W wyniku katastrofy zginęło kierownictwo MSW: minister, pierwszy zastępca ministra i wiceminister” – poinformował Kłymenko na Facebooku.

W katastrofie śmigłowca zginęło kierownictwo MSW Ukrainy

Interfax-Ukraina podała, że w katastrofie helikoptera w Browarach zginęło kierownictwo MSW Ukrainy. Szef ukraińskiej potwierdził, że chodzi o ministra, jego zastępcę oraz sekretarza. „W katastrofie helikoptera zginął szef MSW Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i jeszcze jeden wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz” – podał. Na pokładzie śmigłowca było 9 osób.

W sumie jest 16 ofiar śmiertelnych. Wśród nich jest dwoje dzieci. Do szpitalu przewieziono 22 ranne osoby, w tym 10 dzieci.

Maszyna upadła w Browarach, mieście w aglomeracji Kijowa, rozbijając się w pobliżu przedszkola. „22 osoby, w tym 10 dzieci, znajduje się w szpitalach” – napisał Kłymenko.

PAP