Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Głodówka narodowa
Posted by Enigma2021
24 views
INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
272 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
177 views

UKRAIŃSKIE FIRMY PRZENOSZA SIĘ DO POLSKI BRANŻA WINDYKACYJNA TEŻ !

3.7/5 - (3 votes)

Ukraińskie firmy przenoszą się do Polski

Jak podaje portal bankier.pl, nawet dziesięciokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem specjalistycznym i znajomością języka ukraińskiego. Agencja zatrudnienia Gremi Personal wskazuje, że jest to związane z otwieraniem ukraińskich firm lub ich oddziałów w Polsce. Jak wyjaśnia dyrektorka rekrutacji w Gremi Personal Anna Dzhobolda: ,,Kiedyś w ciągu roku było to średnio 200-250 zapytań rocznie. Od pół roku notujemy 10-krotny wzrost zainteresowania, a od początku roku dynamika rośnie jeszcze szybciej”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W szczególności zapotrzebowanie rośnie względem m.in. handlowców, księgowych i specjalistów podatkowych, ale też innych pracowników biurowych. Obecnie w Polsce działa ponad 25 tysięcy ukraińskich firm lub ich polskich oddziałów; poszukują one pracowników biurowych, którzy znają się na specyfice działania polskich urzędów, rynku i systemu podatkowego, a także znają dobrze języki – polski i ukraiński.

Od zeszłego roku około 30% ludności opuściło Ukrainę, firmy więc podążają za Ukraińcami do Europy, aby sprzedawać im usługi i towary, do których są przyzwyczajeni. Rozszerzają swoją działalność na nowe krajowe rynki, aby biznes mógł się dalej rozwijać – najczęściej jest to przeniesienie firmy do Polski lub Niemiec.

Agencja Pracy Gremi Personal powołuje się na raport „Ukraińskie firmy w Polsce po wybuchu wojny w 2022 r.” Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wedle którego między styczniem a wrześniem 2022 r. powstało 3,6 tys. spółek z kapitałem ukraińskim oraz 10,2 tys. jednoosobowych działalności gospodarczych założonych przez obywateli Ukrainy.

 

Źródło: bankier.pl, PolskiObserwator.de

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: