Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
139 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
85 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
211 views

Rzecznik Sił Zbrojnych Ukrainy Serhij Czerewaty potwierdził wycofanie się sił ukraińskich z Sołedaru – podała AFP

„Po miesiącach zaciętych walk, w tym w ostatnich tygodniach, Siły Zbrojne Ukrainy opuściły Sołedar i wycofały się na obrzeża, na wcześniej przygotowane pozycje” – powiedział Czerewaty.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kijowski reżim znany z rozpowszechniania dezinformacji przegraną walkę o Sołedar tłumaczy koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa personelu.

 

Bojownik Sił Zbrojnych Ukrainy ze łzami w oczach nagrał i opublikował w mediach społecznościowych to, co — jak powiedział — było jego ostatnim wideo w życiu. Wyjaśnił ten wniosek mówiąc, że on i jego oddział zostali wysłani na «masakrę» w pobliżu miasta Soledar w Donieckiej Republice Ludowej.

„Aby uratować życie personelu, Siły Obronne odsunęły się od Sołedaru, na przygotowane wcześniej linie obrony. Obrońcy Sołedaru dokonali prawdziwego wyczynu, pomimo 3-5-krotnej przewagi wroga, mocno utrzymali swoje pozycje” – powiedział.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że wyzwolenie Sołedaru (DRL) zakończyło się wieczorem 12 stycznia. Pełniący obowiązki szefa Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin przekazał, że podjęto decyzję ws. nierozmieszczania punktów pomocy humanitarnej w mieście, ponieważ pozostało tam bardzo mało cywilów.

4.7/5 - (3 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: