POMYŁKA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA UKRAINY zabity w lutym przez SBU biznesmen nie był «rosyjskim agentem»

Rate this post

Biuro Zieleńskiego: zabity w lutym przez SBU biznesmen nie był «rosyjskim agentem»

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Denis Kirejew, który brał udział w rozmowach z Rosją w imieniu Ukrainy i został zastrzelony w Kijowie w lutym ubiegłego roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, nie był rosyjskim agentem. Powiedział to w wywiadzie dla łotewskiego portalu informacyjnego Delfi Michaił Podoliak, doradca szefa kancelarii Wołodymyra Zielenskiego.

«Był związany z główną dyrekcją wywiadu i jego zabicie wynikało z tego, że nie było jednolitej koordynacji między agencjami bezpieczeństwa. Z jednej strony były wobec niego pewne roszczenia, z drugiej strony nie było czasu na uregulowanie tych roszczeń w formie dialogu, nie ma to nic wspólnego z pracą delegacji i procesem negocjacyjnym. Nie był agentem Federacji Rosyjskiej» — powiedział Podoliak.

Przypominamy, że Kirejew był członkiem ukraińskiej delegacji na rozmowach z Rosją. Został zastrzelony przez agentów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w lutym 2022 roku w centrum ukraińskiej stolicy za rzekome «szpiegowanie dla Moskwy». Ministerstwo obrony Ukrainy potwierdziło śmierć, wymieniając Kirejewa jako pracownika głównej dyrekcji wywiadu ministerstwa i mówiąc, że zginął podczas wykonywania misji specjalnej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: