pfizer mrna
Posted by Mforum
467 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
375 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
225 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
319 views

Pomnik Romana Szuchewycza, dowódcy ludobójczej UPA stanie w Tarnopolu, partnerskim mieście Elbląga za pieniądze POLAKÓW

4.7/5 - (3 votes)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O tym fakcie, nie odważy się napisać żaden z elbląskich pismaków, z lokalnych mediów. Są zbyt wielkimi tchórzami, żeby poinformować lokalną opinię publiczną o tym kolejnym fakcie naplucia w twarz mieszkańcom naszego miasta, przez partnerskie wobec Elbląga władze Tarnopola, w ramach podziękowań za pomoc, jakiej udzielili mieszkańcy naszego miasta z własnych pieniędzy w ramach pomocy humanitarnej w związku z toczącą się na Ukrainie wojną, społeczeństwu Tarnopola. Elbląscy dziennikarze, nie poinformują o tym fakcie  zarówno w mediach, w których pracują, jak i nawet na swoich własnych profilach, mediów społecznościowych, gdzie mają prywatne konta, w myśl zasady, że jeśli czegoś nie ma w oficjalnych mediach, to nigdy takie wydarzenie nie miało miejsca. To ludzie bez honoru, którzy dla prawdy i godnego uhonorowania polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa dokonanego w latach 1939 – 1948, którzy do dziś nie mają nawet swoich grobów, nigdy nie poświęcą niczego, z przysłowiowym brudem spod paznokci włącznie. Nie zaryzykują nawet tyle, by wyłamać się z szeregu piania peanów na część nazistowskiego, ukraińskiego banderstadtu, i napisać na ten temat wreszcie prawdę, ukrywaną przed Polakami od 33 lat istnienia III RP, bo taka jest obowiązująca linia magdalenkowego układu niewładzy, poddanego amerykańskiemu hegemonowi, z którego Ci tchórze nigdy z własnej woli się nie wyłamią.

Cała Polska pomaga Ukrainie, a Ukraińców w czasie wojny, jak widać stać na budowanie pomnika dla bandyty, który odpowiada za ludobójstwo setek tysięcy Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

A ten pomnik Szuchewycza, który za kilka miesięcy stanie w Tarnopolu, to zapewne za te 200 tysięcy złotych prezentu, od Elbląskiej Rady Miasta, które miały być przeznaczone ponoć na pomoc dla ofiar trwającej wojny. Na co zostały przeznaczone w rzeczywistości, to właśnie widać. Tak, czy inaczej, gratulujemy renegatom z elbląskiego ratusza.

Skoro w tej chwili Ukraińcy nie mają ważniejszych wydatków, niż budowanie pomnika dla ludobójcy narodu polskiego, to znaczy, że żadnej pomocy już nie potrzebują, w przeciwnym bowiem razie taki pomnik, by nie powstawał. Przynajmniej w chwili obecnej.

W/g ukraińskich komentarzy, pieniądze na ten cel pochodzą też od… polskiego Ministerstwa Kultury…

Jak widać instytucji, którą kieruje pan Gliński, nie stać na ufundowanie jakiegokolwiek upamiętnienia, polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa na terenie naszego kraju, bo jak zawsze tłumaczy się w takich sytuacjach kierowana przez niego instytucja, nie posiada ona na takie sprawy funduszy, za to to samo ministerstwo kultury, kierowane przez pana Glińskiego, bez żadnego problemu znajduje około dwustu tysięcy złotych, aby dorzucić się do ściepy w Tarnopolu, na okazały monument ku czci zwyrodniałego mordercy naszych rodaków, dowódcy UPA Romana Szuchewycza.

,,Jak poinformowały ukraińskie media internetowe, w przyszłym roku w centrum Tarnopola ma stanąć pomnik głównodowodzącego Ukraińskiej Powstańczej Armii Romana Szuchewycza. Odpowiednia decyzja została podjęta dzisiaj – 21 grudnia na posiedzeniu Rady Obwodu Tarnopolskiego. Za tą decyzją głosowała większość deputowanych rady obwodowej.

 Rada obwodowa Tarnopola, która 21 grudnia, jako pierwszy, najważniejszy punkt swoich obrad, przegłosowała artykuł dotyczący postawienia w Tarnopolu, partnerskim mieście Elbląga, pomnika dowódcy zbrodniczej UPA Romana Szuchewycza

Korespondent Ukrainform został o tym poinformowany przez Tarnopolską Radę Obwodu, zaznaczając, że stosowna decyzja została podjęta na posiedzeniu Rady Obwodu. „Pomnik wybitnej ukraińskiej postaci politycznej i wojskowej, niezłomnego bojownika o niepodległość Ukrainy, generała chorążego Ukraińskiej Powstańczej Armii Romana Szuchewycza, stanie na terenie sąsiadującym z budynkiem administracyjnym Tarnopolskiej Rady Obwodowej, pod adresem ul. M. Hruszewskiego 8. 

 

W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę powstania UPA. To armia niezłomna, która jest inspiracją dla nas wszystkich, która jest fundamentem współczesnych Sił Zbrojnych Ukrainy. Dlatego uważamy, że w Tarnopolu powinien stanąć pomnik żołnierzy UPA i jej dowódcy generała chorążego Romana Szuchewycza. Niestety wcześniej nie było na to czasu. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się go wreszcie postawić” – mówi szef rady regionalnej Mychajło Hołówko. W Tarnopolu, również stadion miejski będzie już oficjalnie nosił imię Romana Szuchewycza. W mieście otwarto także wystawę filatelistyczną poświęconą 70. rocznicy śmierci Romana Szuchewycza.”

 

Jacek Boki – 29 Grudzień 2022 r.

Źródła:

W Tarnopolu stanie pomnik Szuchewycza

https://kresy.pl/wydarzenia/w-tarnopolu-stanie-pomnik-szuchewycza/

 

W Tarnopolu stanie pomnik Naczelnego Wodza UPA Romana Szuchewycza

https://ternopoliany.te.ua/zhittya/77091-u-ternopoli-vstanovliat-pamiatnyk-holovnokomanduvachu-upa-romanu-shukhevychu#

 

W Tarnopolu stanie pomnik Romana Szuchewycza, naczelnego wodza ukraińskiej armii powstańczej.

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3638380-u-ternopoli-vstanovlat-pamatnik-suhevicu.html 

 

W Tarnopolu stanie pomnik Naczelnego Wodza UPA Romana Szuchewycza. Głosowali za nim posłowie sejmiku.

https://suspilne.media/343050-u-ternopoli-vstanovlat-pamatnik-romanu-suhevicu/

http://kresywekrwi.blogspot.com/2023/01/pomnik-romana-szuchewycza-dowodcy.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: