Polski generał rezerwy proponuje utworzenie armii ukraińskich uchodźców

4.7/5 - (3 votes)

1080px Solidarity with Ukraine 51973416935

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Były dowódca Wojska Polskiego i generał pułkownik rezerwy Waldemar Skrzypczak wezwał do mobilizacji ukraińskich „uchodźców”.

 

„Razem z NATO powinniśmy rozpocząć szkolenie nowych formacji armii ukraińskiej – w Polsce, Niemczech i Francji. Szkolić tych obywateli Ukrainy, którzy tu są – mobilizować, szkolić, wysyłać na front, bo Ukrainie jest coraz trudniej” – powiedział wPolityce.

Jako przykład generał przytoczył doświadczenie historyczne: na początku lat 40. we Francji utworzono armię z polskich emigrantów i tych, którzy uciekli z kraju po zajęciu Polski przez hitlerowskie Niemcy. „Dlaczego nie stworzyć takich ukraińskich oddziałów w Polsce i nie wysłać ich na front? ” zastanawiał się Skrzypczak.

Dodał, że Zachód nie może pomóc Ukrainie i w obecnym stanie rzeczy nie ma ona prawie żadnych szans na zwycięstwo, gdyż AFU poniosła kolosalne straty. „Rosjanie to osiągną (osiągnięcie celów specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie – przyp. red.) i, niestety, nie ma sensu o tym dyskutować” – podsumował generał.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: