pfizer mrna
Posted by Mforum
466 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
374 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
224 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
318 views

NIEMCY TRWA AKCJA LIKWIDACJI WARIACTW COVIDOWYCH I PRZYWRACANIE NORMALNOŚCI

5/5 - (1 vote)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Specjalne zasady wprowadzone w niemieckich firmach w związku z pandemią koronawirusa mają przestać obowiązywać na początku lutego, czyli dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano. Zgodnie z projektem ustawy Federalnego Ministerstwa Pracy, z dniem 2 lutego tego roku ma zostać uchylone rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w czasie pandemii. Tak naprawdę miało ono obowiązywać jeszcze do początku kwietnia. Postanowiono jednak, że zostanie ono uchylone wcześniej, podobnie jak obowiązek noszenia maseczek w autobusach i pociągach w całych Niemczech.

W uzasadnieniu swojej decyzji ministerstwo wskazało na malejące liczby zakażeń oraz – w większości przypadków – łagodny przebieg choroby, a także na korzystne prognozy dotyczące zapadalności na COVID-19 w perspektywie średnio- i długoterminowej. Z tego względu obecnie nie uznaje się za konieczne dalsze stosowanie jakichkolwiek powszechnie obowiązujących obostrzeń w niemieckich przedsiębiorstwach, które miałyby na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia.

Obowiązkowe wymogi prawne mające chronić pracowników przed zakażeniem w miejscu pracy mają zostać zastąpione „niewiążącymi zaleceniami”

Od początku października ubiegłego roku obowiązywało już znowelizowane rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w czasie pandemii koronawirusa. W zależności od konkretnej sytuacji, nadal miały być przestrzegane koncepcje higieny i zasady dotyczące zachowania dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa i wietrzenia pomieszczeń, jeżeli inne środki ochrony przed zakażeniem były niewystarczające. Pracodawcy mieli też sprawdzić, czy mogą umożliwić zatrudnionym pracę w trybie home office lub zaoferować darmowe testy na koronawirusa – ale nie mieli już takiego obowiązku.

Wymogi prawne mające chronić pracowników przed zakażeniem w miejscu pracy mają zostać zastąpione „niewiążącymi zaleceniami” dotyczącymi nowych ognisk zakażeń o zasięgu lokalnym lub występujących w określonych branżach. Federalne Ministerstwo Pracy ma je przedstawić już wkrótce.

Źródło: Der Spiegel

 

Wiele niegdyś drogo zakupionych masek, teraz jest już niepotrzebnych. Cztery kraje związkowe Niemiec spaliły już łącznie ponad 17 milionów przeterminowanych masek ochronnych.

A to dopiero początek – wynika z ankiety przeprowadzonej w krajach związkowych przez niemiecką gazetę „Welt”.

Najwięcej masek ochronnych zniszczono do tej pory w Badenii-Wirtembergii

I tak w Badenii-Wirtembergii zniszczono 6,1 mln masek, w Saksonii 5,5 mln, w NRW pięć milionów, a w Mecklemburgii-Pomorzu Przednim 656 tys.

Jedenaście krajów związkowych poinformowało, że do tej pory nie pozbyło się żadnych masek, ale planuje to zrobić. Turyngia nie była w stanie dostarczyć żadnych informacji na temat rodzaju recyklingu.

Federalne Ministerstwo Zdrowia w Berlinie w ostatnich miesiącach również „energetycznie przetworzyło” maski – mówiąc wprost: spaliło je. Liczba użytych do tej pory masek to „mniej niż milion” – powiedział rzecznik.

Koniec pandemii

Zniszczone maski zostały zakupione w szczytowym momencie pandemii i obecnie minął ich termin ważności – oczywiście nie są już potrzebne. Coraz więcej krajów związkowych w Niemczech obala wymóg maski. Na przykład rząd landu Bawaria znosi z końcem stycznia własny wymóg obowiązkowych masek, o czym poinformowano dzisiaj.

Kilka ministerstw krajów związkowych chce, aby w przyszłości zniszczeniu uległo więcej masek. Również dlatego, że ich magazynowanie wiąże się z kosztami.

Na razie jednak mogą wypalać tylko maski, które sami zakupili. W przypadku masek zakupionych przez rząd federalny i rozdanych krajom związkowym, potrzebują one zgody rządu federalnego.

źródło: T Online

 

Od 1 lutego pracownicy bawarskich gabinetów lekarskich i innych placówek ambulatoryjnych nie będą już musieli zakrywać ust i nosa. To samo dotyczy osób przebywających w obiektach zbiorowego zakwaterowania. Przepisy obowiązujące w tym kraju związkowym dotyczące wymogu noszenia maseczek wygasną z dniem 31 stycznia – poinformował w czwartek bawarski minister zdrowia Klaus Holetschek (CSU).

Karl Lauterbach: liczba nowych przypadków zakażeń jest wciąż zbyt duża, aby można było podjąć takie ryzyko

Ze względu na regulacje przewidziane w niemieckiej ustawie o ochronie przed zakażeniami, w dalszym ciągu wymagane będzie stosowanie masek FFP2 m.in. w klinikach i domach opieki. To samo dotyczy pacjentów i osób odwiedzających gabinety lekarskie. Według stanu na dzień dzisiejszy, przepisy te mają obowiązywać jeszcze do 7 kwietnia. Holetschek wezwał jednak rząd federalny do wcześniejszego zniesienia powyższych regulacji mających zastosowanie w całych Niemczech. W jego opinii powinno to nastąpić już z początkiem lutego.

Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) skrytykował jednak zapowiedź bawarskiego ministerstwa zdrowia. Jak napisał na Twitterze, rodzi to ryzyko, że zakażony koronawirusem lekarz, u którego nie wystąpiły objawy choroby, zarazi wielu starych lub przewlekle chorych pacjentów. Wszystko z powodu braku maseczki. W jego opinii, na chwilę obecną liczba nowych przypadków zakażeń jest wciąż zbyt duża, aby można było podjąć takie ryzyko.

Klaus Holetschek: decyzje powinny być podejmowane przez same placówki

Z kolei Holetschek twierdzi, że rozwój sytuacji pandemicznej napawa optymizmem, stąd decyzja o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa. Podkreślił, że przed jej podjęciem toczyły się intensywne rozmowy z lekarzami.

Naturalnie nadal zalecamy noszenie maseczek w pewnych sytuacjach – zaznaczył minister. Ale według niego czasy, kiedy państwo musiało narzucać takie wymogi prawne, wkrótce przeminą. Dodał, że małe liczby zakażeń koronawirusem nawet po świętach Bożego Narodzenia pokazały, że obywatele potrafią wykazać się poczuciem odpowiedzialności i mają wzgląd na innych. Stąd nie ma już potrzeby dalszego utrzymywania obowiązku noszenia maseczek.

Holetschek przypomniał, że rząd federalny znosi z dniem 2 lutego obowiązek stosowania masek FFP2 w ruchu dalekobieżnym. „Byłby to również odpowiedni moment na uchylenie pozostałych ogólnokrajowych przepisów dotyczących obowiązku noszenia maseczek.” Zdaniem polityka CSU, decyzja o tym, gdzie nadal należałoby wymagać zakrywania ust i nosa ze względu na bieżącą sytuację w zakresie zakażeń, powinna być podejmowana przez tych, którzy mają fachową wiedzę na temat – czyli przez same instytucje.

Źródło: Süddeutsche Zeitung

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: