Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Żegnaj Polsko
Posted by Viss
228 views

Myśliwi będą zwolnieni z obowiązkowych badań lekarskich i psychologicznych , strach iść do lasu !!!

5/5 - (5 votes)

Myśliwi nie będą musieli stawiać się co pięć lat na badania lekarskie i psychologiczne – zadecydował Sejm. Projekt ustawy, która ma likwidować zbędne bariery administracyjne i prawne trafi teraz do Senatu. „Myśliwi nie chcą się badać, bo wiedzą, że badań by nie przeszli” – alarmuje Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. W tym roku myśliwi po raz pierwszy musieliby przejść takie badania.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

26 stycznia sejmowa komisja nadzwyczajna ds. deregulacji odrzuciła poprawki do projektu ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych. Tym samym przeszły w ustawie przepisy zwalniające myśliwych z obligatoryjnych okresowych badańMyśliwi nie będą zatem musieli przedstawiać zaświadczeń o swoim stanie zdrowia co pięć lat. W 2018 roku wprowadzono ten obowiązek, w tym roku myśliwi musieliby się poddać badaniom po raz pierwszy.

źródło: Gazeta.pl

18 thoughts on “Myśliwi będą zwolnieni z obowiązkowych badań lekarskich i psychologicznych , strach iść do lasu !!!

 1. Ja Wam coś powiem.

  Zostawmy przykład Niemiec i kierowców.

  Tu na naszym podwórku, Polska, w lesie jest problem.
  Kierowcy to osobny temat.

  Po co badania? Wystarczy jedno pytanie: „Czy czerpie Pan przyjemność z zabijania?”.
  Odpowiedź:
  TAK – natychmiast odebrać broń!
  NIE – broń niepotrzebna.

  W mojej ocenie to krok do prywatyzacji lasów.
  Wpierw wypędzić chcą ludzi np. zbierających grzyby oraz oduczyć spacerów leśnych.
  Potem prywatyzacja.
  Niestety.

 2. To niedopuszczalne, aby dawać komuś broń do ręki bez sprawdzenia przez psychiatrę i psychologa.
  Jestem za uwolnieniem tego zawodu, ale nie za tym by obniżyć wymogi bezpieczeństwa. Na chwilę obecną jest to profesja dla majętnych. Poza tym w Polsce to już za daleko to poszło. Niedawno był przypadek myśliwego co postrzelił kolegę, bo myślał że to dzik albo drugi przypadek myśliwego, który zastrzelił 2 łosie, bo myślał ze to dzik. Poza tym były inne przypadki np. zastrzelenie konia, psa, 16 latka a nawet żonę.
  Absolutnie badania psychiatryczne konieczne oraz badanie wzroku.
  Jak nie to wypierdalaj i oddaj broń!
  Tak to widzę!
  I zdania nie zmienię.

 3. Jacy to ”myśliwi” ? … TO SĄ WYRAFINOWANE KURWY – KŁUSOWNICY Z …. PAPIERAMI . Cały ten jebany ich niby związek łowiecki to geszeft tylko dla ELIT … mecenasów … sędziów i innej zdegenerowanej swołoczy .
  Jakiego przeciętnego KOWALSKIEGO stać na takie hobby gdzie samo ”wpisowe” to tak na dzień dobry 15 tysiakow a i trzeba nieraz dać i te 40 … zależy to od tego jakie ważne GNIDY należą do kółeczka łowieckiego . Do tego trzeba dodać marną flintę – 8 tysiakow i marny sztucer – 15 tysiakow … no i akcesoria … ubranie , amunicja i inne duper-szmity też zamkną się sumką około 12 tysiakow . No i obowiązkowo autko typu TERENÓWKA ….

  Związek Łowiecki w obecnym stanie należy zlikwidować a GNIDY przynależne do niego rozgonić w pizdu na cztery wiatry .
  Zarząd Lasów Państwowych miast zajmować się HURTOWYM HANDLEM DREWNEM powinien z racji pełnionych statutowych funkcji zaabsorbować się w problemy gospodarzenia ZWIRZYNA ŁOWNĄ .
  W dodatku ten PARCH i GNIDA …. SZYSZKO , oj , jak dobrze , ze te bydle zdechło , będąc jeszcze ministrem , forsował PLAN aby znieść całoroczny okres ochronny dla ŁOSI … gdyż , jego zdaniem populacja ich jest już tak duża , że stwarza zagrożenie dla ruchu kołowego w obszarach niezabudowanych . WIEKSZEGO DEBILA JAK ON ŚWIAT NA OCZY NIE WIDZIAŁ ….. a sprawa ma raczej charakter prozaiczny gdyż , żaden z tych PARCHÓW nie ma spreparowanej głowy łosia JAKO TROFEUM która wisi w salonie nad kominkiem .

  ŻADEN KRAJ W EUROPIE NIE PROWADZI TAKIEJ POLITYKI RABUNKOWO-GANKSTERSKIEJ JAK …. JEBANA polska jeśli chodzi o gospodarkę leśną .

  Tu w Niemczech na przestrzeni lipca i sierpnia odbywają się tak zwane Schützenfesty na nich myśliwi niemieccy mogą sobie postrzelać do ptactwa leśnego … bażantów … kuropatw …. ALE WYCHODOWANYCH W WARUNKACH SZTUCZNYCH …. i to jest wszystko co mogą jeśli chodzi o typowe polowania czy łowy .

  1. W sumie to miałem już nie pisać ale po glębszym przemyśleniu to naprawdę dziwne, że to nie przeszło chyba problemy na Ukrainie są na tyle duże, że nawet stare dziadki z dubeltówkami będą potrzebne. Dodatko upieczone dwie pieczeniu na jednym ogniu. Aborcjię i LGB zatrzymana a teraz jest nowy wróg. Genialne

 4. Kto piszę takie bzdury? Strach wyjść do lasu? Proszę sobie przeliczyć ile jest kierowców w polsce i ile powodują oni tylko samych śmiertelnych wypadków dziennien? Pewnie więcej niż myśliwi rocznie i co? Jakby porównać szasę na zgon spowodowany wypadkiem samaochodowym a śmiercią spowodowaną przez myśliwego pewnie była by on 10 do 20 razy większa. W takim przypadku nie trzeba zadnego kierowcy badać?

  1. co za glupie porownanie! Tu nie chodzi o mysliwych , ktorzy niechcacy zabija czlowieka w lesie tylko o tych, ktorzy maja cos z glowa i umyslnie beda strzelac do ludzi . Po to w kazdym kraju tego swiata sa badania psychologiczne zanim udzieli sie komus pozwolenie na bron. Kierowca samochodu nie wyjezdza na jezdnie zeby kogos zabic .

   1. ale jakoś masa ludzi ginie na drodze bo: ktoś nie uważał, za szybko jechał itp. A może jakby się regualarnie badali to by wcześniej wyszło, że się na nadają. Wszyscy posiadacze broni palnej są w polsce badani, więc nie rozumiem skąd ten wyjątek. Rzeźnicy też zabijają zwierzęta i nie są badani nigdy. Co za hipokryzja.

    1. Rzeznicy maja odpowiedni zawod ! I zgadzam sie, ze nie kazdy kierowca nadaje sie na kierowce ale porownywac wypadki strzelania bronia do jakis nonsens ! Tak samo jak zawod rzeznika ! Ale po to sa badania by wykluczyc niektore osoby z posiadania broni ! Co Pan za bzdury wypisuje? Osoby karane albo psychicznie chore nie powinny miec pozwolenia na bron a teraz kazdy bedzie mogl sobie ruszyc do lasu i strzelac do zwierzat a moze i do ludzi ! Szok jakie brednie Pan wypisuje ! Najlepiej niech kazdy do lasu pojdzie i strzela w co popadnie ! Dziki Zachod !

     1. Chyba już zaczynam rozumieć o co Pani chodzi. Artykół nie jest napisany precyzjnie. Każda osoba zainteresowana posiadaniem broni musi przejść badania psychologiczne, psychiatryczne i okulistycznie nie zależnie od tego do jakich celów broń palną ma zamiar posiadać. Dodatkowo podczas całej procedóry taka osoba lub raczej jej przeszłość jest sprawdzana przez policję. Tego nikt nie zamierza usuwać. Jedyne co miało być zmiennione to, że myśliwi dodatko co 5 lat będą musieli te badania powtażać. Inni posiadacze broni palnej nie muszą tego robić. Nie piszę tego żeby bronić myśliwych ale jestem zdania, że zwiększanie zamordyzmu nigdy nie kończy się dobrze bo zaraz rozniesie się to na innych posiadaczy broni a potem jeszcze dalej np. na kierowców. Ale do rzeczy nie generalizował bym, że wszyscy myśliwi to zwyrodnialcy. Wiem, że szkujące jest to, że myśliwy zastrzelił kogoś bo pomylił go z dzikiem ale proszę na chłodno przeanalizować ile było tego typu sytuacji w roku w porównaniu z innymi rodzajami zabójstw czy wypadków. Natomiast nierozumiem dlaczego ma Pani pretensje do myśliwych a nie organów, które nad tym czówały? Skoro trafił się zwyrodnialec z wyrokiem to po pierwsze który psycholog dopuścił go do posiadania broni i dlaczego policja nie cofneła mu pozwolenia na broń? Mamy więc albo nie nadające się do niczego organy kontrolne, które nie wyłapią żadnego zwyrodnialca lub psychopaty nie zależnie czy to jest myśliwy, rzeźnik, kierowcy a może nawet lekarza albo cała ta historia o zwyrodnialcach myśliwych to nie dokońca prawda.

      1. Czy ja pisze o mysliwych zwyrodnialcach? Czy Pan czytal w ogole ten artykul? Wlasnie ma NIE byc badan psychologicznych dla mysliwych i o to tutaj chodzi !!! A rzeznik to jest zawod, rzeznik zabija zwierzeta aby inni ludzie mieli co jesc a nie jak mysliwy dla wlasnej zabawy !! We wszystkich krajach sa badania lekarskie i psychologiczne dla mysliwych a w Polsce ma nie byc ? Bo co? A co do Niemiec to nie ma Pan zielonego pojecia i jak juz czytam „W Niemczech jest o wiele gorzej ” to mi sie slabo robi ! Patrzcie na Polke a nie na Niemcy bo Niemcy to kraj pelen pragrafow i przepisow , ktore trzeba przestrzegac akrybicznie ! W Niemczech sa badania psychologiczne i lekarskie dla kazdego kto chce posiadac bron ! Mysliwi musza miec Jagdschein i szkolenie , a Drückjagd ma wytyczne odnosnie Bezpieczeństwa :
       „Podczas polowań należy podjąć środki ostrożności. W szczególności w Niemczech należy przestrzegać przepisów Berufsgenossenschaft Landwirtschaft (stowarzyszenia ubezpieczeń od odpowiedzialności pracodawców w rolnictwie), między innymi w odniesieniu do polowań VSG-UVV. [8]”

       1. NIe wierzę w to co czytam Pani przecież publikuje artykóły na tym portalu. Nawet w komentowanym powyżej artykóle jest napisane, że chodzi a art. 15 ust. 4 ustawy o broni i amunicji, który brzmi .

        Osoba POSIADAJĄCA pozwolenie na broń wydane w celu określonym w art. 10
        ust. 2 pkt 1–3 (TEN ZAPIS DOTYCZY MIN MYŚLIWYCH) obowiązana jest raz na 5 lat przedstawić właściwemu organowi Policji
        orzeczenia lekarskie i psychologiczne, o których mowa w ust. 3, wystawione nie
        wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu. W przypadku wydania
        orzeczenia stwierdzającego, że należy ona do osób wymienionych w ust. 1 pkt 2–4 i że
        nie może dysponować bronią, lekarz upoważniony lub psycholog upoważniony są
        obowiązani zawiadomić o tym właściwy organ Policji.

        Natomiast jeden ustęp wcześniej (art. 15 ust. 3)
        Osoba, która WYSTĘPÓUJE z wnioskiem o wydanie pozwolenia na broń, lub
        osoba, która zgłasza do rejestru broń pneumatyczną, przedstawiają właściwemu
        organowi Policji orzeczenia lekarskie i psychologiczne, stwierdzające, że nie należą
        do osób wymienionych w ust. 1 pkt 2–4, i potwierdzające, że mogą dysponować
        bronią, wydane przez lekarza upoważnionego i psychologa upoważnionego, nie
        wcześniej niż 3 miesiące przed dniem złożenia wniosku.

        Dużymi literami pozwoliłem sobie zaznaczyć kluczowe słowa. Ustawa o Broni i amunicji jest zalinkowana w komentowanym artykule. Proszę jeszcze raz przeczytać artykuł i ustawę w celu sprawdzenia tego co napisałem. Dwa razy przeczytałem ale proszę sprawdzić.

        Jeżeli badania miały by być anulowane to się z Panią zgadzam, że to szalony pomysł.

        PS. Odnośnie mojej wypowiedzi to był sarkazm, że jest tak źle dlatego liczba myśliwych jest 3 razt taka jak w polsce (czyli jest dobrze)

       2. w Niemczech mieszka 84 000 000 ludzi a w Polsce 38 000 000 . Chyba oczywiste , ze w Niemczech wiecej ludzi ma pozwolen na bron 😀

       3. Ja to widzę tak dwa razy tyle mieszkańców a 30 razy więcej broni?

        Przeczytała Pani jeszcze raz atykół i sprawdziła Pani ustawę? Po ostatnim Pani wpisie sprawdziłem, że (tutaj zacytuje Pana Stanisława) w ”JEBANEJ” polsce prawo też dotyczy myśliwych tj prawo łowieckie i rozpożądzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz no i myśliwy musi mieć legitymację potwierdzającą uprawnienia do polowania i tak na szybko przejżałem te dekumenty i też tak jak Pani cytuje niemieckie dokumenty w polskich też są przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach. Więc naprawdę nie wiem o co Pani chodzi? Sporo widzę też dezinformacji w Pani wpisach w tym wątku.

      2. „Myśliwi nie będą musieli stawiać się co pięć lat na badania lekarskie i psychologiczne – zadecydował Sejm.
       O to mi chodzi caly czas a nie o rzeznikow, amunicje albo kierwocow samochodu 😀 I co w tym dziwnego, ze w Niemczech jest 30 razy wiecej pozwolen na bron jesli jest 50 000 000 mieszkancow ? 😀

       1. O to, że jest prawie dwa razy tyle mieszkańców, trzy razy tyle myśliwych i trzydzieści razy więcej broni , a powierzchnia niemiec jest tylko o około 10% większa i nikt się do lasu wejść nie boi, a też trochę ludzi z rąk myśliwych zgineło.

  2. Prosze przeczytac co napisal Stefan Szafert to moze Pan zrozumie.

   1. Przeczytałem i bardzo mnie zaskakuje, że szczególnie na tej stronie dochodzi do takich komentaży. Jeszcze raz podkreślę nie bronie myśliwych ale nie wydaje mi się, że 120000 grupa ludzi to sami zwyrodnialcy i mordercy. W każdej grópie społecznej są czarne owce. Na tej samej podstawie można napisać, że wszyscy lekarze to łapówkarze bo jakaś część wzieła łapówkę? A do tego co Pan Stefan napisał to widzę to trochę inaczej. Proszę sobie wpisać np. Drückjagd to dopiero tragedia. W niemczech jest tak źle, że liczba myśliwych jest 3 razy większa niż w polsce a patrząc na statystyki to broni mają 10 razy tyle co w polsce. Proszę jeszcze raz przeanalizować temat i nie ulegać emocją.

Comments are closed.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: