Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Głodówka narodowa
Posted by Enigma2021
27 views
INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
272 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
177 views

Ministerstwo Obrony Narodowej dodatkowo do kompanii niemieckich Leopard 2 przekaże władzom Ukrainy 60 czołgów, w tym PT-91 Twardy.

Rate this post

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ministerstwo Obrony Narodowej dodatkowo do kompanii niemieckich Leopard 2 przekaże władzom Ukrainy 60 czołgów, w tym PT-91 Twardy. Poinformował o tym w piątek 27 stycznia szef Biura prezydenta Ukrainy Andriej Jermak oraz premier Polski Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla kanadyjckiej agencji informacyjnej CTV News.

«W tej chwili jesteśmy gotowi wysłać 60 naszych zmodernizowanych czołgów, w tym 30 PT-91. Oprócz tych czołgów, 14 czołgów Leopard 2» — powiedział Morawiecki przypominając, że Polska wysłała już na Ukrainę 250 czołgów w ubiegłym roku.

Szef biura Zeleńskiego Andriej Jermak niemal jednocześnie poinformował, że Ukraina oprócz zapowiadanych Leopardów 2 otrzyma 60 polskich czołgów bojowych PT-91 Twardy. Dzień wcześniej polski wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz powiedział, że kraj jest gotowy do przekazania Ukrainie 14 czołgów Leopard w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przypominamy, że w środę władze USA poinformowały o zamiarze przekazania Kijowowi 31 czołgów M1 Abrams. Ze swojej strony rząd niemiecki potwierdził, że wyśle Ukrainie 14 czołgów Leopard 2 z zapasów niemieckich sił zbrojnych i wyda pozwolenia innym krajom na reeksport. W środę o zamiarze przekazania czołgów na Ukrainę poinformowały także władze Polski, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii, Słowacji, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

W szczególności Niemcy zamierzają utworzyć dwa bataliony czołgów, przy czym w pierwszej fazie ma zostać dostarczona kompania 14 czołgów Leopard 2 typu A6 z zapasów Bundeswehry. Ponadto w najbliższym czasie zorganizowane zostaną szkolenia ukraińskich wojskowych w Niemczech. Warto zauważyć, że wcześniej rząd Niemiec od prawie roku zapewniał swoich obywateli, że przekazanie Leopardów Ukrainie nigdy nie nastąpi.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: