Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
276 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
276 views

Kto rządzi światem? Osiem lekcji z zeszłotygodniowego spotkania WEF.

Kto rządzi światem? Osiem lekcji z zeszłotygodniowego spotkania WEF.

childrenshealthdefense.org: Światowe Forum Ekonomiczne zakończyło swoje tygodniowe doroczne spotkanie z udziałem prawie 3000 przedstawicieli polityki, biznesu, mediów i środowisk akademickich. Obrońca zidentyfikował osiem kluczowych ustaleń na podstawie doniesień prasowych i komentarzy uczestników i słuchaczy.

Gdy Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) zakończyło tygodniowe doroczne spotkanie prawie 3000 elit ze świata polityki, biznesu, mediów i środowisk akademickich, media głównego nurtu chwaliły spotkanie, podczas gdy niezależne media wzięły na cel agendę WEF i jej organizatorów.

Associated Press (AP) opisała spotkanie w Davos w Szwajcarii jako wydarzenie, które dotyczy „palących problemów globalnych”, a jednocześnie jest „celem dziwacznych roszczeń rosnącego chóru, który wierzy, że jest to grupa elit manipulujących wydarzeniami dla własnej korzyści”.

Wśród tych krytyków znalazł się właściciel i dyrektor generalny Twittera Elon Musk, który odpowiedział na tweeta: „WEF coraz bardziej staje się niewybieralnym rządem światowym, którego ludzie nigdy nie domagali się i nie chcą”.

Musk opublikował ankietę internetową – która zebrała 2,42 miliona głosów – pytając, czy „Światowe Forum Ekonomiczne powinno kontrolować świat”. Osiemdziesiąt sześć procent respondentów powiedziało „nie”.

Obrońca poinformował w środę o pierwszych dniach spotkań. W tym artykule wymieniono osiem kluczowych wniosków z Davos – i dlaczego są one ważne.

Światowe elity naprawdę chcą paszportów szczepionkowych

Jedna z propozycji, która przyciągnęła największą uwagę na tegorocznym spotkaniu WEF, pochodziła od kontrowersyjnego byłego brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira, który jest obecnie prezesem wykonawczym Tony Blair Institute for Global Change.

Blair zaproponował rozwój „krajowej infrastruktury cyfrowej”, deklarując: „Powinniśmy pomóc krajom rozwinąć krajową infrastrukturę cyfrową, której będą potrzebować dzięki tym nowym szczepionkom” – oświadczenie, które zdecydowanie sugeruje, że „nowe szczepionki” nadchodzą i będziemy ich „potrzebować”.

Blair powiedział również:

„Musisz wiedzieć, kto jest zaszczepiony, a kto nie. Niektóre ze szczepionek, które nadejdą, otrzymają wielokrotne dawki. „

„Z powodów związanych z opieką zdrowotną w ogóle, ale z pewnością pandemią, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura cyfrowa, a większość krajów jej nie ma„.

Jak wcześniej informował The Defender, Blair poparł „Good Health Pass”, cyfrowy paszport szczepień stworzony przez ID2020, współpracę Mastercard, Międzynarodowej Izby Handlowej i WEF.

Członkami Good Health Pass Collaborative są Accenture, Deloitte i IBM, a partnerami generalnymi ID2020 są Facebook i Mastercard.

Partnerami założycielskimi ID2020 są Microsoft, Fundacja Rockefellera, Accenture, GAVI, The Vaccine Alliance (kluczowy partner Światowej Organizacji Zdrowia, WHO), UNICEF, Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz Bank Światowy.

Globalni „przywódcy” wydają się jasnowidzami

Na froncie choroby dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że „pewnego dnia może nadejść odrodzenie gruźlicy”.

Wypowiedzi takie jak Tedros Ghebreyesus zdają się ukrywać wiedzę o przyszłym rozwoju. Taka była zasada na poprzednich spotkaniach WEF – i tak było również w tym roku.

Dziennikarz śledczy Jordan Schachtel zwrócił uwagę, że „Wydarzenie 201, symulacja koronawirusa przed pandemią, zostało ogłoszone na konferencji WEF w Davos w 2019 roku”.

W tym roku Lawrence „Larry” Summers, który pełnił funkcję sekretarza skarbu USA w latach 1999-2001 i dyrektora Narodowej Rady Gospodarczej w latach 2009-2010, powiedział: „Myślę, że szanse są lepsze niż 50:50”, że „w ciągu najbliższych 15 lat pojawi się problem skali COVID”.

Summers wygłosił te uwagi podczas dyskusji panelowej zatytułowanej „Global Economic Outlook: Is this the End of an Era?”, w której uczestniczyły również dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgieva i była dyrektor zarządzająca MFW i obecna prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde.

Podczas konferencji prasowej urzędnicy przedstawili raport WEF „Global Cybersecurity Outlook 2023”, który przewiduje „katastrofalne zdarzenie cybernetyczne”, które nastąpi „prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch lat”.

Są to ludzie, którzy dużo o sobie myślą

Uwagi założyciela i przewodniczącego WEF Klausa Schwaba oraz uczestników spotkania WEF ujawniły również, że „elitarni” uczestnicy spotkania wydają się wierzyć, że są samozwańczymi zbawicielami świata – lub władcami.

W wywiadzie dla India Today, który wysłał dwóch uczestników na tegoroczne spotkanie WEF, Schwab powiedział, że świat wkrótce nie będzie już rządzony przez supermocarstwa, takie jak USA, ale przez „interesariuszy” WEF, takich jak BlackRock i Bill Gates.

Podczas innej sesji Bilawal Bhutto Zardari, minister spraw zagranicznych Pakistanu, którego matka, Benazir Bhutto, była premierem kraju, mówił o „nowym porządku świata” utrudnionym przez „nadmierną stronniczość”.

Słoweńska minister spraw zagranicznych Tanja Falon powiedziała na tym samym podium: „Są kraje, które szanują swoje interesy narodowe poza zasadami”, odnosząc się do „globalnych zasad”, dodając, że „musimy wziąć pod uwagę porządek światowy”.

Specjalny przedstawiciel prezydenta ds. klimatu, John Kerry, powiedział zgromadzonym platformom: „Jesteśmy wybraną grupą ludzi”, którzy „siedzą w pokoju, spotykają się i faktycznie rozmawiają o ratowaniu planety”.

Uczestnicy WEF podejmują decyzje „krok po kroku” – proszę bez debaty

Schachtel zauważył, że na spotkaniach WEF „wymagany jest konformizm, a debata jest grzechem wartym potępienia”.

Rozwinął ten punkt w niedawnym poście na blogu, opisując spotkania WEF jako „wzmocnioną komorę echa, w której istnieje jeden problem, jeden cel i tylko jedno rozwiązanie”, a nie „miejsce na zdrową, solidną debatę”.

Schachtel napisał:

Niezależnie od tego, kto wypełnia te dyskusje panelowe i przemówienia, czy są to zaproszeni przedstawiciele mediów, urzędnicy państwowi i / lub liderzy biznesu, nigdy nie wyraża się wyraźnego sprzeciwu ani sprzeciwu.

Prawda jest taka, że WEF i jego liderzy wolą konformizm od debaty. W rzeczywistości aktywnie zapobiega się debacie, a jeśli wyjdziesz poza linię – naruszając narrację – jest to powód do trwałego wykluczenia z klubu Davos.

Dziennikarz i autor Walter Kirn wygłosił podobne komentarze w tweecie:

To, co uderza mnie najbardziej w WEF, to to, jak mało jest nieporozumień. Chodzi (podobno) o największe problemy świata, ale tematy konferencji nie kłócą się. Nie debatują. Wydaje się, że wszystkie kwestie zostały rozstrzygnięte w samozadowoleniu. To ego, wielkie samozadowolenie z wzajemnego palpacji.

Dziennikarz Jack Pobosiec powiedział: „Sposób myślenia WEF / WHO i Davos jest ważny do zrozumienia, [ponieważ] jest to sposób myślenia, który dominuje w naszym świecie tutaj na Zachodzie. Duża część naszych liderów, nawet na niższych szczeblach, to zwolennicy globalnie zhomogenizowanej i technokratycznej wizji świata. Nie można tego przeoczyć”.

Chcą, abyś uwierzył, że istnieje cyfrowe rozwiązanie (prawie) każdego problemu

Coroczne spotkania WEF znane są z promowania technokracji, a tegoroczne spotkanie kontynuowało ten trend.

Przykładem tego była sesja zatytułowana „Poprawa warunków życia dzięki identyfikatorowi cyfrowemu”, która promowała „międzynarodową politykę identyfikacji w celu osiągnięcia sprawiedliwości finansowej, społecznej i zdrowotnej poprzez identyfikację cyfrową”.

Według dziennikarza Andrew Lawtona panel ten „nie był transmitowany i nie był dostępny dla prasy”. W panelu wzięli udział uczestnicy z Global Digital Policy Incubator, Hedera, Dubai Future Foundation oraz DataKind.

W innej sesji paneliści przewidywali, że „ludzie wkrótce przyjmą wszczepioną technologię mózgu, aby mogli „rozszyfrowywać złożone myśli”, dodając, że „neurosygnały mogą być wykorzystywane do celów biometrycznych” i że im bardziej rozpowszechniona staje się neurotechnologia, tym więcej danych można zebrać o ludziach.

Minister Komunikacji i Technologii Informacyjnych Arabii Saudyjskiej, Abdulla Al-Swaha, powiedział uczestnikom w Davos, że jego kraj „już zademonstrował technologię metaverse, [która] już wykazała korzyści dla środowiska w planowaniu i rozwoju niektórych z największych projektów królestwa”.

WEF jest zwolennikiem metawersu, jak wcześniej informował The Defender.

Chcesz zmienić to, co myślisz i jak żyjesz

Wiele propozycji przedstawionych w tym tygodniu nieuchronnie przyniesie daleko idące zmiany w życiu i nawykach ludzi.

Jako przykład behawioralno-psychologicznej koncepcji „szturchania”, szef Cepsa Maarten Wetselaar opowiedział się za „znacznie wyższymi cenami węgla”, aby „uczynić to, czego próbujesz uniknąć, drogim i subsydiować to, co próbujesz zbudować”. Nazwał to „bardzo kapitalistyczną interwencją”.

Lawton zauważył, że choć może wydawać się dziwne, że dyrektor ds. ropy i gazu „jest tak entuzjastycznie nastawiony do odejścia od ropy i gazu”, Cepsa „jest również zaangażowana w zielony wodór i wyraźnie rozpoznaje znaki czasu i chce niektórych z tych subsydiów, których domaga się Wetselaar”.

Australijski ekspert ds. górnictwa Andrew Forrest opowiadał się za „zerową emisją, a nie tylko zerową emisją netto”, mówiąc, że można to osiągnąć za pomocą istniejącej technologii: „energia słoneczna, wiatrowa, baterie, zielony wodór”.

Reklamowano również koncepcję „15-minutowego miasta”, w którym ludzie żyją bez samochodu, a członek szwajcarskiej Partii Zielonych wezwał do „karania firm, które nie przestrzegają porozumień klimatycznych”. W rzeczywistości zaproponowano również „5-minutowe miasto”, które byłoby „zasilane w 100% energią słoneczną i wiatrową”.

Tematem obrad był również temat mięsa – lub rezygnacji z jego konsumpcji. Jim Hagemann Snabe, prezes i dyrektor generalny Siemensa, powiedział: „Kiedy miliard ludzi przestaje jeść mięso, ma to duży wpływ. Nie tylko ma to ogromny wpływ na obecny system żywnościowy, ale także będzie stymulować innowacje w systemie żywnościowym. ” Snabe błagał również o syntetyczne mięso.

Globalna elita nie lubi wolności słowa ani opinii publicznej

Uczestnicy tegorocznego spotkania wyrazili również pogardę dla wolności słowa.

Na przykład sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział:

Politycy muszą zrozumieć, że czasami stajemy przed takimi wyzwaniami. Lepiej dziś podejmować decyzje, które może nie są popularne [sic], ale które są ważne, aby wpłynąć na samą opinię publiczną.

Podczas innego panelu dyrektor generalny Moderny Stéphane Bancel powiedział, że „pandemia wciąż trwa” i krytycznie odniósł się do naukowej, politycznej i publicznej debaty wokół szczepionek przeciwko COVID-19.

Odpowiadając na pytanie Sashy Vakuliny, ukraińskiej dziennikarki pracującej dla europejskiego kanału informacyjnego Euronews, która określiła zakres dezinformacji na temat szczepień jako przytłaczający, Bancel powiedział: W niektórych krajach odbyła się debata naukowa na temat szczepień:

W niektórych krajach debaty naukowe były oglądane w telewizji, w czasie największej oglądalności, i można sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie się bali.

Widzieliście różnice w krajach, w których wszystkie strony twierdzą, że te szczepienia zostały zatwierdzone przez władze, że przeprowadzono badania kliniczne i że powinieneś się zaszczepić.

Media społecznościowe były po prostu okropne, po prostu okropne. W niektórych krajach odbyła się debata naukowa, debata polityczna i media społecznościowe… Te trzy rzeczy, a wskaźnik szczepień był bardzo, bardzo niski.

Na co Vakulina odpowiedział: „Absolutnie”.

Na tym samym podium Michelle Williams, dziekan Wydziału Harvard T.H. Chan School of Public Health, powiedziała: „W zróżnicowanym społeczeństwie potrzebujesz wielu poziomów komunikatorów oraz różnych stylów i metod komunikacji”.

Williams powiedział, że rządy powinny „współpracować i z szacunkiem, jeśli chodzi o znalezienie właściwego przesłania i posłańca, aby naprawdę promować zmiany”.

Seth Berkley, dyrektor generalny powiązanego z Gatesem GAVI, Vaccine Alliance, powiedział:

To było niesamowite, jak wiele było dezinformacji, a ta informacja trafiła prosto do reszty świata… Zwykle radzimy sobie z dezinformacją, dzwoniąc do lokalnego szefa, lokalnego przywódcy religijnego, lokalnego pracownika służby zdrowia, któremu ufasz, ale nagle mówią: „Ale spójrz na to, co dzieje się w Niemczech, w USA lub innych miejscach, i dostaję to w moich mediach społecznościowych” i to był prawdziwy problem.

Tak więc zaufanie idzie jeszcze dalej. Nie ufamy instytucjom. Mamy dezinformację i jest coraz gorzej, a nie lepiej.

Podczas innej sesji dyrektor generalny Pfizer Albert Bourla powiedział, że szczepionki na COVID-19 zostały „upolitycznione”, ponieważ ludzie kwestionowali, czy działają, i że to pytanie „stale przeszkadza”.

Podobnie Erik Brynjolfsson, profesor i starszy pracownik naukowy w Stanford Institute for Human-Centered AI, wyraził zaniepokojenie przepływem tak zwanych „polaryzujących informacji”. Mówił także o znaczeniu „przekazywania prawdy właściwym ludziom”.

Szefowa brytyjskiego regulatora telekomunikacji i radiofonii i telewizji Ofcom, Dame Melanie Dawes, broniła „wolnych, szczerych i otwartych dyskusji na każdy temat”, ale zakwalifikowała to stwierdzenie, mówiąc: „Cóż, czasami zdarzają się przypadki, w których otwieramy dochodzenie, ale… Zobaczmy, jak to się potoczy”.

Są to ludzie, którzy nie praktykują tego, co głoszą.

Kryzys kosztów utrzymania był głównym tematem tegorocznego spotkania. Ale dyskusje panelowe, takie jak „Stemming the Cost of Living Crisis”, wzięły udział uczestnicy, tacy jak Gita Gopinath, pierwsza zastępczyni dyrektora zarządzającego MFW – instytucji znanej z narzucania środków oszczędnościowych na całym świecie.

Dziennikarz James Melville skomentował ten temat:

Miliony ludzi cierpią z powodu kryzysu kosztów utrzymania. Ale kiedy widzą, jak nasze globalne elity demonstrują swoją władzę i kontrolę na WEF / Davos, nie jest zaskoczeniem, że ludzie czują się pozbawieni praw obywatelskich i zapomniani.

Dziennikarz Michael Shellenberger zauważył, że chociaż WEF twierdzi, że opowiada się za większą przejrzystością i ujawnianiem informacji przez firmy, jest bardzo tajny z własnymi ujawnieniami finansowymi.

Według WEF „szwajcarskie prawo nie wymaga sprawozdawczości finansowej dla fundacji”, chociaż raport roczny WEF 2022 stwierdza, że część jego portfela jest zarządzana przez Al Gore’s Generation Investment Management.

Lawton zwrócił uwagę, że spotkania WEF działają w modelu „gotówki za dostęp”, w którym liderzy biznesu podobno płacą 250 000 USD za uczestnictwo, mimo że politycy uczestniczą za darmo. Jest to dodatek do rocznych opłat członkowskich i partnerskich WEF, które wynoszą do 650 000 USD.

Według Lawtona, spotkanie WEF działa również zgodnie z rodzajem systemu kastowego, w którym „twoja wartość w Davos jest określana nie przez twoje aktywa, ale przez kolor twojego dowodu osobistego”, ponieważ dostęp do niektórych pokoi jest zabroniony dla osób o „złym” kolorze.

Podczas gdy uczestnicy udają, że chcą uratować świat, Greenpeace zauważył, że uczestnicy przybyli „tłumnie prywatnymi odrzutowcami”. The Guardian poinformował, że emisje z prywatnych odrzutowców wzrosły czterokrotnie podczas spotkania WEF w 2022 roku.

Jeden z uczestników, w wywiadzie przeprowadzonym przez niezależną dziennikarkę Savanah Hernandez, uzasadnił szerokie wykorzystanie prywatnych odrzutowców: „Myślę, że ważniejsze jest to, jakie decyzje są tutaj podejmowane, niż to, jak ludzie się tu dostają, samolotem lub pociągiem”, podczas gdy jeden z kierowców VIP-ów w Davos ujawnił, że „nie mogę prowadzić samochodu elektrycznego z takimi liczbami”.

Pomimo programu WEF mającego na celu zmniejszenie spożycia mięsa, Hernandez zauważył: „Wszyscy uczestnicy w jadalniach jedzą mięso. Przystawki serwowane uczestnikom WEF na przyjęciach zawierają również MEAT [podkreślenie w oryginale]”.

Według Lawtona uczestnicy cieszyli się „winem i przystawkami” podczas dyskusji na temat „braku bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce”.

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: