Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
276 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
276 views

Ile Polacy zapłacili za integrację społeczną »gości« Morawieckiego w Polsce?

uchodzcy swiadczenia

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To pracujący w Polsce „uchodźcy” z Ukrainy wpłacają do naszego systemu ubezpieczeń społecznych składki co zdaniem sługi kijowskiego reżimu praktycznie, równoważy środki za czas, kiedy antypolski rząd bez zgody narodu polskiego udzielał pomocy swoim „gościom”. „Integracja” społeczna „uchodźców” dotychczas kosztowała budżet państwa 2,5-3 mld euro – powiedziała w środę w Studiu PAP antypolska minister Agnieszka Ścigaj. W swojej wypowiedzi zapomniał jedynie poinformować Polaków ile budżet państwa stracił z tytułu wyłudzonych świadczeń przez cwaniaków z Ukrainy.

Minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj w środę w rozmowie z PAP.PL pytana była m.in. o dotychczasowe koszty poniesione przez Skarb Państwa związane z integracją społeczną „uchodźców” z Ukrainy.

– One cały czas są nie do końca policzalne z uwagi na naszą otwartość i otwartość naszych systemów w różnych obszarach, dlatego że oni korzystają po prostu na takich samych zasadach jak Polacy z wielu naszych usług. Natomiast mówimy tutaj o 2,5 mld do 3 mld euro, także są to dosyć duże koszty – powiedziała Ścigaj.

Według niej pieniądze te można potraktować jako „pewną inwestycję”, w przypadku której należy mówić też o „wzroście potencjału”, gdyż większość z uchodźców podejmuje pracę, płaci w Polsce składki i podatki.

– Ponad 600 tys. osób z tego półtora miliona (uchodźców – PAP), miliona aktywnych zawodowo podjęło już pracę. Są takie dane, ostatnie wyliczenia, że to, co wpłacają do naszego systemu ubezpieczeń społecznych, już praktycznie równoważy ten czas, kiedy udzielaliśmy im pomocy, takiej czysto socjalnej – powiedziała minister.

Jak oceniła, system pomocy uchodźcom z Ukrainy, który miał uchronić nas przed katastrofą humanitarną i zabezpieczyć podstawowe wsparcie osobom uciekającym przed wojną, zadziałał sprawnie. – Polskie społeczeństwo zdało egzamin na wysokim poziomie, za to nas chwali również cały świat – dodała Ścigaj.

Podkreśliła, że Polska i inne kraje, które solidarnie w imieniu Unii Europejskiej przyjęły „uchodźców” z Ukrainy, powinny być mocniej wspierane finansowo przez samą UE. Dodała, że do tej pory Polska otrzymała z Unii na ten cel 200 mln euro. W jej ocenie, jest to „bardzo niewielka kwota”. Dodała, że Polska otrzymała również zgodę UE na przesunięcia niewykorzystanych środków unijnych na realizację innych projektów.

Cwaniacy z Ukrainy wyłudzają bezpodstawnie przyznane im świadczenia. Żądamy wyjaśnień od władz

Nasza kancelaria, która od samego początku jest przeciwna angażowaniu się w sponsorowania kijowskiej propagandy i przyznawaniu Ukraińcom zasiłków ponownie skierowała do urzędów centralnych (KPRM, KPRP, MSWiA, MPiPS oraz ZUS) wniosek o udzielenie informacji publicznej w zakresie problemu związanego z wyłudzaniem przez ukraińskich cwaniaków zasiłków socjalnych.

W skierowanym wniosku do ww. urzędów zażądaliśmy udzielania odpowiedzi następujące pytania:

  1. Czy zostały podjęte przez organy administracji publicznej działania zamierzające do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej obywateli Ukrainy, którzy dokonali wyłudzenia bezpodstawnie przyznanych im świadczeń, które finansowane są z budżetu państwa, na jaki składa się każdy obywatel Polski, płacąc daniny państwowe bezpośrednie i pośrednie?

W tym miejscu zasadnym jest przypomnienie podmiotowi udzielającemu odpowiedzi o obowiązku wynikającym z art. 304 § 1 k.p.k. w przypadku powzięcia wiedzy o możliwości popełnienia przestępstwa.

  1. Czy organom administracji państwowej, do której kierowany jest niniejszy wniosek o udzielenie informacji publicznej znana jest już kwota, jaką budżet państwa stracił z tytułu wyłudzonych przez Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce świadczeń 500 plus i RKO?

  2. Ja władza publiczna działająca na rzecz narodu Polskiego zamierza odzyskać wyłudzone świadczenia przez Ukraińców?

Obecnie oczekujemy na odpowiedź.

CCI11012023 0002
CCI11012023 0003
4.5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: