HISZPANIA I NIEMCY ATAKI NOŻOWNIKÓW NA BIAŁYCH EUROPEJCZYKÓW 3 OSOBY ZAMORDOWANE TO BILANS OSTATNICH DNI

3/5 - (2 votes)

Jedna osoba została zabita, a cztery ranne w atakach z użyciem ostrej białej broni w środę wieczorem w dwóch kościołach w Algeciras koło Kadyksu, na południu Hiszpanii. Sprawca został zatrzymany przez policję. Sąd Najwyższy Hiszpanii oceni, czy był to atak terrorystyczny.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie jest do końca jasne, jaką bronią posłużył się napastnik; początkowo agencje podały, że był to miecz samurajski, potem pojawiały się wersje, że była to maczeta.

Sprawca ataków, pochodzący z Maroka mężczyzna w wieku około 30 lat, zaatakował zakrystiana kościoła Nuestra Senora de La Palma, który poniósł śmierć na miejscu. W ciężkim stanie znajduje się proboszcz parafii San Isidro.

Według dziennika „El Mundo”, który powołał się na źródła policyjne, Marokańczyk najpierw pojawił się w kaplicy San Isidro, znajdującej się w popularnej dzielnicy Algeciras i po kłótni z proboszczem zaatakował go maczetą.

Później udał się do kościoła Nuestra Senora de la Palma, głównej świątyni miasta, gdzie zabił zakrystiana Diego Valencię. Policja nie wyklucza, że napastnik ranił więcej osób. Policja otoczyła kordonem miejsca zdarzenia.

Kilka osób zostało rannych, a dwie zabite ataku nożownika w pociągu RE 70 z Kilonii do Hamburga w małym miasteczku Brokstedt (Szlezwik-Holsztyn). Życie innej osoby jest nadal zagrożone. Według naocznych świadków w pociągu wybuchła panika.

Uchodźca zadźgał dwie osoby w niemieckim pociągu

„Podróżny dźgnął nożem w Regional Expressie podczas podróży z Kilonii do Hamburga, raniąc co najmniej pięć osób i zabijając dwie” – powiedział rzecznik policji federalnej. Policja mówi, że prowadzi śledztwo we wszystkich kierunkach.

Świadkom udało się zatrzymać podejrzanego zaraz po dokonaniu przestępstwa i przetrzymać go, aż do momentu przybycia policji na stację w Brokstedt.

Według informacji BILDa, 33-letni sprawca już wcześniej zwracał na siebie uwagę poprzez przestępstwa z użyciem przemocy i seksualne. Faktem jest również, że jeszcze sześć dni temu był w areszcie.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: