CZESI NIE UDZIELILI BY ŻADNEJ POMOCY POLSCE GDYBY ZOSTAŁA ZAATAKOWANA

Rate this post

Andrej Babisz pytany w debacie o to, czy w przypadku ataku na Polskę, lub państwa bałtyckie wysłałby na pomoc czeskich żołnierzy, stwierdził, że z pewnością nie. Kandydat na prezydenta Czech dodał, że czeski rząd, pomagając Ukrainie, zapomina o własnych obywatelach. Jego konkurent, emerytowany generał Petr Pavel przypomniał o zobowiązaniu do kolektywnej obrony państw NATO

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Andrej Babisz stwierdził, że chce pokoju, a nie wojny. – W żadnym przypadku nie wysyłałbym naszych dzieci na wojnę. Polska nie zostanie zaatakowana, musimy temu zapobiec – powiedział. Podkreślił, że pytanie rozumie jako czysto hipotetyczne.

  • Pan Babisz żyje chyba w innym świecie. Przystąpiliśmy do NATO, aby zapewnić pokój, ponieważ jest to najsilniejsza organizacja obronna. Zawsze, gdy ktoś jest atakowany, inni przychodzą mu z pomocą – odpowiedział były szef Komitetu Wojskowego NATO Petr Pavel.

Petr Babisz: Czeski rząd, pomagając Ukrainie, zapomina o własnych obywatelach

Pytanie o reakcje na ewentualny atak na Polskę lub kraje bałtyckie było częścią dyskusji na temat pomocy dla Ukrainy. Babisz podkreślał, że jest ona koordynowana przez Unię Europejska i NATO a czeski rząd, pomagając Ukrainie, zapomina o własnych obywatelach. Zarzucił konkurentowi, że chciał posłać Ukrainie żołnierzy NATO. Pavel kontrargumentował, że chodziło o wsparcie dla misji humanitarnych.

W ostrej, pełnej wzajemnych zarzutów o kłamstwa debacie, były premier Babisz zdecydował się uczestniczyć w ostatniej chwili. Pytany o powód zmiany decyzji wskazał na niedzielny udział, obok prezydenta Milosza Zemana i kandydata Pavla, w mszy za ojczyznę w katedrze świętych Wita, Wojciecha i Wacława. Babisz powiedział, że w homilii słyszał o prawdzie, miłości i sprawiedliwości i dlatego zmienił zdanie.

Druga tura wyborów prezydenckich z udziałem Babisza i Pavla odbędzie się w piątek i w sobotę. Dwa ostatnie sondaże renomowanych ośrodków badawczych STEM i Kantar wskazują na wygraną byłego generała.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-01-23/czechy-andrej-babisz-nie-wyslalbym-wojsk-na-pomoc-polsce/?ref=slider

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: