Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
266 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
176 views

Cyfryzacja Ukraińskich muzeów -ministerstwo podpisało umowę- jak zwykle na koszt podatnika .

3/5 - (2 votes)

Ministerstwo Kultury RP i Funduszu Solidarności PL podpisało z Ministerstwem Kultury Ukrainy projekt „Wdrożenie elektronicznego systemu rejestru Muzeum Forda Ukrainy” – poinformował o tym Ołeksandr Tkaczenko. Oczywiście projekt będzie finansowany z pieniędzy polskich podatników, którzy nie zostali zapytania o zgodę na finansowanie kijowskiego reżimu. Koszty realizacji projektu nie zostały podane.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Państwowa część Funduszu Muzealnego Ukrainy liczy obecnie ponad 12 milionów obiektów. Wraz z początkiem wojny* na pełną skalę pilną stała się potrzeba digitalizacji zasobów muzealnych Ukrainy. Wraz z ostrzałami, grabieżami i niszczeniem muzeów, dokumentacja księgowa zawierająca wszystkie ważne informacje o wartościach muzealnych jest niszczona” – czytamy w komunikacie.

Tkaczenko wyjaśnił, że dzięki temu projektowi możliwe będzie poznanie statusu i lokalizacji każdego obiektu, zautomatyzuje przygotowywanie dokumentów do relokacji oraz stworzy interoperacyjność z innymi rejestrami państwowymi i europejskimi wspólnotami kulturowymi.

Zaznacza się, że w ramach projektu powstanie rejestr elektroniczny i zostaną przeszkoleni specjaliści, którzy będą z nim pracować.

„Rejestr będzie dostępny do interakcji z krajowymi i międzynarodowymi systemami i usługami w celu uzyskania zezwoleń na eksport wartości kulturowych i dalszej integracji Ukrainy ze społecznością artystyczną Europy. Ponadto otwarte dane rejestru będą opublikowane w informacyjnym zasobie internetowym poświęconym promocji ukraińskiej sztuki i zbiorów muzealnych” – czytamy w uzasadnieniu

źródło : Lege Artis

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: