Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Głodówka narodowa
Posted by Enigma2021
23 views
INFORMACJE BIEŻĄCE.
Posted by Enigma2021
271 views
Dzień Świra. 2002.
Posted by Joana100
177 views

Były generał NATO Petr Pavel prowadzi w drugiej turze wyborów w Czechach

5/5 - (1 vote)

Były generał NATO Petr Pavel prowadzi w drugiej turze wyborów w Czechach

de.rt.com

Były generał NATO Petr Pavel prowadzi w drugiej turze wyborów w Czechach

61-letni były generał NATO Petr Pavel prowadzi w sobotę w drugiej turze wyborów w Czechach po przeliczeniu połowy wszystkich okręgów wyborczych z 55 procentami głosów. Były premier Andrej Babiš zdobył po południu około 45 procent.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W drugiej turze wyborów nowego prezydenta Czech wyraźnie prowadzi były generał NATO Petr Pavel, poinformował dpa w sobotę po południu. Po przeliczeniu połowy okręgów 61-latek otrzymał około 55 procent głosów. Populistyczny były szef rządu i miliarder Andrej Babiš osiągnął po tym wstępnym wyniku około 45 procent. Wynik spodziewany jest po południu. Są oznaki wysokiej frekwencji wyborczej wynoszącej prawie 70 procent.

W Czechach prezydent pełni głównie zadania reprezentacyjne, ale jest uważany za ważnego lidera opinii. Mianuje rząd i sędziów konstytucyjnych. Jest także głównodowodzącym sił zbrojnych w państwach członkowskich UE i NATO. Dotychczasowy prezydent Miloš Zeman opuści urząd na początku marca po dziesięciu latach sprawowania funkcji głowy państwa.

(RT/DPA)

Czytaj więcejKandydat na prezydenta Czech kwestionuje podstawową zasadę NATO

Blokując RT, UE dąży do uciszenia krytycznego, nieprozachodniego źródła informacji. I to nie tylko w odniesieniu do wojny na Ukrainie. Dostęp do naszej strony internetowej został utrudniony, kilka mediów społecznościowych zablokowało nasze konta. Teraz od nas wszystkich zależy, czy dziennikarstwo wykraczające poza narracje głównego nurtu będzie mogło być nadal uprawiane w Niemczech i UE. Jeśli podobają Ci się nasze artykuły, udostępniaj je wszędzie tam, gdzie jesteś aktywny. Jest to możliwe, ponieważ UE nie zakazała naszej pracy ani czytania i udostępniania naszych artykułów. Uwaga: Jednak wraz ze zmianą „Ustawy o audiowizualnych usługach medialnych” w dniu 13 kwietnia Austria wprowadziła zmianę w tym zakresie, która może dotyczyć również osób prywatnych. Dlatego prosimy, aby na razie nie udostępniać naszych wpisów w mediach społecznościowych w Austrii, dopóki fakty nie zostaną wyjaśnione.

Źródło: de.rt.com

The following two tabs change content below.
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: