Żołnierz Gwardii Narodowej mówi, że otrzymał szczepionkę COVID zamiast szczepionki przeciw grypie

4.5/5 - (2 votes)

Żołnierz przygotowuje szczepionkę na COVID-19 w Fort Knox, Ky., 9 września 2021 r. (Jon Cherry/Getty Images)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Żołnierz przygotowuje szczepionkę na COVID-19 w Fort Knox, Ky., 9 września 2021 r. (Jon Cherry/Getty Images)

Żołnierz Gwardii Narodowej otrzymał szczepionkę przeciwko COVID-19 zamiast szczepionki przeciw grypie podczas ubiegania się o religijne zwolnienie z obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19 .

W listopadzie 2021 roku Matthew Bouchard, specjalista Gwardii Narodowej stanu Maine , który kilka miesięcy później planował odejść z wojska, zapytał swojego przełożonego, czy będzie musiał co roku szczepić się przeciwko grypie.

Powiedziano mu, że musi wziąć szczepionkę przeciw grypie, a jednocześnie może wypełnić formularz odmowy szczepionki przeciwko COVID-19, ponieważ starał się o religijne zwolnienie z obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19, powiedział Bouchard w wywiadzie dla EpochTV „ Rozdroże .

Powiedział, że kiedy Bouchard wszedł do pokoju szczepień w bazie wojskowej w Maine, obok siebie stały dwie kolejki: jedna na szczepionkę na COVID-19, a druga na szczepionkę przeciw grypie.

Bouchard powiedział, że najpierw wypełnił formularz odmowy przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 i wręczył go funkcjonariuszowi przy stole rejestracyjnym. Następnie wypełnił książeczkę szczepień przeciw grypie i stanął w kolejce do szczepienia przeciw grypie.

Czekając na swoją kolej, funkcjonariusz, który podał zastrzyki COVID-19, zaoferował pomoc w przyspieszeniu procesu szczepienia przeciw grypie, ponieważ nikt nie czekał na szczepionkę przeciwko COVID-19, powiedział Bouchard.

„Spojrzał na mnie i powiedział:„ Hej, jeśli chcesz zrobić sobie szczepienie przeciw grypie, podejdź do tej kolejki tutaj ”- powiedział Bouchard. „Natychmiast zacząłem się martwić. … Wydawało mi się, że przypadkowo podają mi szczepionkę, jeśli mam być w tej kolejce”.

Bouchard przeszedł na drugą linię, ale funkcjonariusz wykonujący zastrzyki na COVID-19 nagle zmienił zdanie. Bouchard wspominał, że oficer powiedział mu: „Nieważne, idę zrobić coś innego. Możesz wrócić do swojej kolejki. Bouchard wrócił do swojej linii szczepień przeciw grypie i otrzymał zastrzyk, gdy nadeszła jego kolej.

Niewłaściwa szczepionka

Po otrzymaniu zastrzyku Bouchard rozmawiał z funkcjonariuszem podającym szczepionki COVID-19 i wyjaśnił mu, że złożył wniosek o zwolnienie z COVID-19 ze względu na swoją wiarę chrześcijańską. „Powiedziano mi to, ponieważ chciałem skorzystać z mojego religijnego zwolnienia… podoficer [podoficer], który przeprowadzał szczepienia przeciwko COVID, miał być osobą, z którą będę mógł porozmawiać”.

 

Bouchard powiedział, że nigdy nie otrzymał odpowiedzi w sprawie swoich wcześniejszych próśb religijnych o zwolnienie ze szczepionki COVID-19. Jednak następnego dnia został wezwany do komendantury, gdzie spotkał kilku wyższych oficerów i kapelana.

„„Wczoraj poszedłeś po szczepionkę przeciw grypie. To nie była szczepionka przeciw grypie, którą ci dali, to była szczepionka na COVID” – Bouchard opowiedział, co powiedziano mu w biurze dowódcy. „Natychmiast trochę zamarłem. Przeważnie byłem w szoku”.

Bouchard powiedział, że funkcjonariusze w pokoju powiedzieli mu, że zdarzyło się to po raz pierwszy i nie wiedzieli, jak to się stało. „Osoba, która dała ci zastrzyk, źle się z tym czuje” — wspomina Bouchard, jak mówili funkcjonariusze.

Bouchard powiedział, że kiedy zapytał funkcjonariuszy, czy to było planowane, odpowiedź brzmiała „nie”. Jeden z funkcjonariuszy powiedział mu prywatnie, że zostanie przeprowadzone dochodzenie w sprawie tego, jak to się stało, ale nigdy nie otrzymał żadnych informacji na temat dochodzenia, kontynuował Bouchard.

„Gdy tylko powiedzieli mi [o błędzie związanym ze szczepionką], zaufanie zniknęło. Bo to są ludzie, którzy mają być dla mnie jak druga rodzina. Idę z nimi na wojnę, oddałbym za nich życie”.

Zdjęcie z czasów epokowych
Matthew Bouchard, były specjalista Gwardii Narodowej stanu Maine, w wywiadzie dla programu „Crossroads” EpochTV, 20 października 2022 r. (Zrzut ekranu za pośrednictwem EpochTV)

Zostać sygnalistą

Bouchard powiedział, że wystąpił jako demaskator , ponieważ chciał ujawnić, co się z nim stało. „Smutne jest to, że kiedy zdarza się taka pomyłka, najczęściej zostaje ona zatuszowana, zostaje zapomniana” – powiedział.

„Więc kiedy to mi się przydarzyło, upewniłem się, że mam to udokumentowane. … Mam więc nadzieję, że dzięki temu więcej osób w podobnej sytuacji będzie mogło się ujawnić i podzielić się tym, co ich spotkało”.

„W tej chwili moją wielką misją jest po prostu szerzenie świadomości” tego, co przydarzyło się nie tylko jemu, ale także wielu innym osobom, powiedział Bouchard.

„Nigdy nie dali mi odpowiedzi w sprawie śledztwa. Dlatego chcę uczciwego śledztwa, ponieważ chcę wiedzieć, czy było to zamierzone” – powiedział Bouchard. Dodał, że jeśli było to zamierzone, chce to upublicznić.

Bouchard powiedział, że jego decyzja o wstąpieniu do wojska rok po ukończeniu szkoły średniej nie była motywowana uzyskaniem jakichkolwiek świadczeń, takich jak studia czy ubezpieczenie zdrowotne.

„Chciałem tylko służyć mojemu krajowi” — wyjaśnił — „ponieważ chciałem mieć lepszy start w życiu i chciałem mieć coś, co mnie przerastało. Wojsko miało wpływ na moje wychowanie. Nauczyło mnie, co jest tego warte, a co nie, są rzeczy, które są o wiele większe niż moje osobiste problemy”.

Kiedy wojsko wprowadziło obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19, „morale zniknęło” – powiedział Bouchard, dodając, że „wielu z nas czuje to samo”.

„Nie miało znaczenia, jak długo tam byłeś, nie ma znaczenia, co zrobiłeś, nie miało znaczenia, gdzie się rozmieściłeś, nie miało znaczenia, kim byłeś. To było tak, że jeśli nie dostaniesz szczepionki, jesteś dla nas duchem.

Bouchard powiedział, że tym, którzy odmówili przyjęcia szczepionki, groziła separacja lub degradacja, a niektórzy mogli stracić pracę.

W oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną. Major Carl Lamb, urzędnik ds. publicznych w Gwardii Narodowej stanu Maine, powiedział „Epoch Times”, że „trzem członkom służby przypadkowo podano szczepionkę przeciwko COVID w klinice dla członków służby, w której podawano zarówno szczepionki przeciwko grypie, jak i przeciwko COVID”.

„Osoby zaangażowane zostały poinformowane, gdy tylko ujawniono błąd, przeprowadzono dochodzenie i odpowiednio dostosowano protokoły, aby zapewnić, że ten sam błąd nie zostanie popełniony ponownie. Dochodzenie wykazało, że incydent był przypadkowy” – powiedział Lamb.

„Gwardia Narodowa stanu Maine nie podała i nigdy celowo nie podałaby szczepionki przeciwko COVID zamiast szczepionki przeciw grypie” – dodał Lamb.

Konsekwencje prawne

Adwokat R. Davis Younts powiedział „ Crossroads ”, że produkt, który otrzymał Bouchard – w wyniku wyraźnego, niewybaczalnego zaniedbania lub umyślnie – był objęty zezwoleniem na użycie awaryjne, produktem eksperymentalnym, który nie jest w pełni licencjonowany ani zatwierdzony przez Food and Drug Administration.

„Tak więc podstawowe prawa człowieka [Boucharda] i prawa obywatelskie, aby móc uzyskać świadomą zgodę i odmówić eksperymentalnego leczenia medycznego, zostały naruszone przez działania Gwardii Narodowej stanu Maine” – powiedział Younts. „Członkowie wojskowi, zgodnie z prawem federalnym, muszą otrzymać świadomą zgodę, tak jak każdy z nas”.

W przypadku Boucharda wstrzyknięcie mu niewłaściwego produktu przede wszystkim naruszyło jego przekonania religijne, powiedział prawnik.

„Służę w wojsku od 20 lat, nigdy nie widziałem takiej sytuacji, w której ktoś otrzymał niewłaściwe szczepienie, ponieważ tak ściśle to kontrolują” – skomentował Younts.

Członkowie wojskowi składają przysięgę popierania i obrony Konstytucji Stanów Zjednoczonych; To jest punkt wyjścia, kiedy wchodzisz do służby wojskowej, powiedział Younts.

Wyjaśniając szersze implikacje nakazów szczepień przeciwko COVID, prawnik powiedział, że „częścią tego, co się tutaj dzieje, jest władza wykonawcza. Przywództwo wojskowe ignoruje proces konstytucyjny”.

„Ignorują należycie uchwalone przez Kongres prawa, takie jak ustawa o przywróceniu wolności religijnej i ustawy federalne, które uniemożliwiają wojsku eksperymentowanie na wojskowych”.

„Jeśli nie uznamy tego dla naszych wojskowych, całe nasze społeczeństwo zacznie się rozpadać. A to powoduje kryzys konstytucyjny” – powiedział Younts.

https://www-theepochtimes-com.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: